English version Русская версия         Наша страница на Facebook Наш канал на youtube g+
044 251-3-251 0800-504-205*
*безкоштовно з мобільного
Замовити дзвінок

Ознаки вагітності

Досить часто, відчувши перші ознаки вагітності, жінка списує їх на недоїдання, перевтому або стрес. Ознаки вагітності дуже індивідуальні, і жінки не завжди можуть їх ідентифікувати. Але існують ранні симптоми, які допоможуть визначити зміни в організмі та своєчасно звернутися до лікаря.

Ранні симптоми вагітності

На ранніх стадіях вагітності, ознаки які з’являються, можна розділити на:

 • достовірні;
 • вірогідні;
 • сумнівні.

Достовірні ознаки вагітності можна виявити ще до затримок місячних. Найбільш інформативними й об’єктивними є результати лабораторних та інструментальних досліджень. УЗД з великою долею ймовірності визначає імплантацію заплідненої яйцеклітини, її локалізацію та життєздатність.

А лабораторні аналізи на хоріонічний гонадотропін (ХГЧ) підтверджують факт зачаття. Всі ознаки підтверджують факт вагітності вже на першому тижні після запліднення.

Жінки відчувають перші ознаки вагітності через гормональні та фізіологічні зміни. Організм, готуючись до самої важливої події, включає багаторівневу систему, що зачіпає всі процеси та функції. Найбільш достовірні ознаки вагітності, які викликаються підвищенням рівня прогестерону та ХГЧ:

 1. Затримка настання місячного циклу. При заплідненні та імплантації плодового яйця в організмі збільшується рівень «гормонів вагітності», які змінюють процеси в організмі та запобігають відторгненню зародка.
 2. Набухання грудних залоз та потемніння ореоли соска. В перший місяць вагітності жінка відчуває незвичні відчуття в грудних залозах, які супроводжують збільшення кількості ділянок, молочних протоків, альвеолів. Жінки відчувають розпирання, поколювання, тупий біль. Ці симптоми вагітності часто списуються жінками на місячні.
 3. Диспепсичні симптоми. «Гормони вагітності» впливають на всі органи і системи, в тому числі і на травний тракт. Вони змінюють метаболічні процеси, знижують тонус м’язів, порушують перистальтику. На це травна система реагує порушенням дефекації (запор, діарея), підвищеним газоутворенням (метеоризмом), блювотою.
 4. Підвищення базальної температури. При вимірюванні ректальної температури в перші тижні вагітності відзначається її підвищення до 37-37,5°С. Таким чином на організм впливає прогестерон. Одним з його властивостей є вплив на теплообмін.

Ці перелічені симптоми вагітності з перших днів зачаття підтверджують його, але не є 100% гарантією вагітності. Схожа симптоматична картина може бути викликана надмірною перевтомою, стресом, фізичним навантаженням, гормональним дисбалансом або інфекцією.

Так як визначити вагітність, тільки орієнтуючись на перелічені ознаки, не можна, то слід підтвердити їх за допомогою сучасних методів дослідження.

Сумнівні ознаки вагітності

Другорядні або сумнівні ранні симптоми вагітності в сукупності з можливими ознаками можуть допомогти жінці зрозуміти, що вона вагітна:

 1. Сонливість і швидка втома. Вони є другорядними ознаками, але з самого початку вагітності свідчать про те, що в організмі відбувається перебудова. Для неї потрібно багато енергії. Відбувається процес формування плоду, а на організм матері на початку вагітності лягає подвійне навантаження, що призводить до відчуття запаморочення і сонливості.
 2. Загострення нюху та зміна смакових переваг. Перші симптоми вагітності допомагають визначити, що в цьому положенні необхідне організмові. Прогестерон не тільки сприяє імплантації яйця і розвитку зародка. Він виявляє, яких елементів в організмі не вистачає і сигналізує про це змінами в перевагах продуктів. А загострений нюх виключає можливість споживання в їжу шкідливих та пошкоджених продуктів, що захищає плід і майбутню маму від токсинів, тератогенних речовин і патогенних мікроорганізмів.
 3. Різкі зміни настрою. Гормональна «буря» має циклічність, яка відображається не тільки на фізичному плані. Психоемоційна реакція відображає не тільки гормональні зміни. Жінка під час вагітності піддається психологічному навантаженню, страху, невпевненості, що також проявляються зміною настрою.
 4. Токсикоз. Цей неприємний симптом виявляється важливим фактором, попереджуючим викид. Ця інформація вперше була опублікована в кінці XX століття американським ендокринологом Е. Хук. Насьогодні вона підтверджена дослідженнями вчених NIH (National Institutes of Public Health США). Токсикоз знижує ризик самовільного переривання вагітності на 75%.

Починаючи з глибокої давнини і до сьогодні, лікарі та вчені постійно думають и намагаються вирішити, як визначити вагітність на максимально ранньому терміні. Це необхідно для того, щоб якнайшвидше виявити вроджені захворювання або аномалії розвитку плоду та допомогти відновити здоров’я майбутньої дитини.
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, загальна оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
SSLЛист директору
Ліцензія МОЗ України АГ № 603203 від 26.10.2011
2017 © ООО НЕОМЕД 2007 Копіювання інформації на сайті mdclinics.com.ua дозволено лише після письмової згоди власника.
Причини та лікування безпліддя | Чоловіче безпліддя: причини, лікування | Ознаки вагітності: перші ознаки, симптоми | Ендометріоз: лікування, симптоми
Про клініку    |    Послуги    |    Ціни    |    Лікарі    |    Учбовий центр    |    Прес-центр    |    Контакти