«Мать и дитя» – медицинские центры репродуктивного здоровья. МЦ «Мать и дитя» специализируются на лечении бесплодия, наблюдении беременности
Украинская версия English version        
044 251-3-251 0800-504-205*
*бесплатно с мобильного
Заказать звонок

Телеканал «1+1» Методика Витрифікації

Журналіст: Чи можливо зберегти яйцеклітини?

Наталія Данкович: Для сучасної науки залишилось мало неможливого. Новітні технології дозволяють зберігати яйцеклітини тривалий час.

Журналіст: Наскільки мені відомо, заморожувати яйцеклітини складно, значно складніше, ніж будь-який інший біологічний матеріал?

Наталія Данкович: Основна складність полягала в тому, що ооциты є великими клітинами, найбільшими в організмі, а клітини складаються в основному з води. Повільне заморожування супроводжується утворенням кристалів льоду, які можуть ушкодити мембрану і інші органели клітини.

Сучасна техніка для заморожування клітин з використанням вітрифікації, або флэш-заморожування, може опустити температуру клітини на 20,000 градусів у секунду. Цей метод настільки швидкий, що замість формування небезпечних кристалів льоду, клітина набуває скловидного стану, що надзвичайно збільшує ймовірність того, що клітина виживе й буде використана для здорової вагітності.

Журналіст: Які шанси у розмороженої яйцеклітини дати нове життя?

Наталія Данкович: Вітрифікація істотно підвищили їх шанси на виживання. 98% яйцеклітин виживають після відтавання у вітрифікації, у той час як тільки 55% виживають після заморожування повільним, традиційним методом. Тож тепер майже всі розморожені яйцеклітини можуть приймати участь в заплідненні. Втрати ооцитів за використання цієї методики можна вважати випадковістю.

Журналіст: Чи відрізнятимуться діти, народжені після застосування такої методики від дітей, зачатих звичайним шляхом?

Наталія Данкович: Методику у світі почали успішно застосовувати на початку ХХІ сторіччя. Тож діти, які з’явилися на світ після вітрифікації ооцитів уже підросли. Звичайно, вони перебували під пильним спостереженням медиків і науковців. Зараз про них вже зібрано достатньо інформації і можна робити висновки про безпеку методики. Перші діти, зачаті за допомогою вітрифікації ооцитів, народилися в Японії в 2002 році й у США в 2003 році, і на цей момент у світі вже більше 500 таких дітей. Вони нічим не відрізняються від своїх однолітків, зачатих звичайним шляхом.

Журналіст: Кому потрібна процедура вітрифікації ооцитів?

Наталія Данкович: Перш за все – це жінки, що лікуються від безпліддя. Щоб отримати яйцеклітини, необхідно пройти програму стимуляції суперовуляції і пункцію яєчників. До матки одночасно переносять не більше двох ембріонів. Яйцеклітин в одному циклі можна отримати більше. Нажаль, не кожна спроба ЕКЗ є результативною. При наявності вітрифікованих ооцитів проходити медикаментозну стимуляцію суперовуляції та пункції яєчників не потрібно. Можна здійснювати наступну спробу, запліднивши розморожені яйцеклітини.

Якщо ж заморожені яйцеклітини залишилися після вдалої спроби ЕКЗ, їх можна використати через кілька років для наступної вагітності. Адже деякі фактори безпліддя залишаються на все життя – наприклад непрохідність маткових труб.

Журналіст: Тоді, чому не скористатися кріоконсервованими ембріонами?

Наталія Данкович: Така методика теж достатньо результативна. Однак існує ряд етичних та юридичних питань. Нове життя починається із злиття яйцеклітини та сперматозоїда. Ембріон людини — це зародок, у відношенні якого у світі сьогодні не існує чітко прописаного законодавства. Досить серйозні юридичні проблеми можуть виникнути при розлученні подружньої пари або у випадку загибелі одного з генетичних батьків заморожених ембріонів — адже в цей час не існує законів, що визначають права цих ембріонів.

Крім того, у багатьох державах закон не регулює тривалість обов’язкового зберігання заморожених ембріонів. І навіть у тих країнах, де цей строк законодавчо обмежений трьома-п’ятьма роками, неминуче виникають питання: як повинна діяти клініка після закінчення цього часу, якщо ембріони не використані їхніми генетичними батьками? Без відповідного дозволу їх не можна знищити, не можна використовувати в наукових цілях або для лікування інших безплідних пар. Кріобанки нараховують сотні тисяч невикористаних або «забутих» своїми мамами й татами ембріонів, які очікують своєї долі.

В той же час ооцити, як і сперматозоїди, є статевими клітинами. Щодо них не поширюються ніякі правові й релігійні обмеження.

Журналіст: Чи може знадобитися вітрифікація ембріонів жінкам, які не страждають безпліддям?

Наталія Данкович: Безперечно. Темп розвитку сучасного суспільства диктує нові умови розвитку особистості, і жінки в тому числі. Багато сьогоднішніх жінок не спішать створювати сім’ю та народжувати дітей. Вони намагаються отримати освіту, реалізуватися професійно, досягти фінансової незалежності та матеріальної стійкості. Тим часом, з віком шанси завагітніти зменшуються. Справа в тому, що кількість яйцеклітин, відведена природою кожній жінці, обмежена. Їх запас вичерпується з віком. Крім того якість генетичної інформації, що переноситься яйцеклітинами, з віком теж знижується. А що робити жінці, яка ще не знайшла надійного і достойного супутника життя, від якого готова народити дитину, а роки наближаються 30? Така жінка може вітрифікувати свої ооцити. Коли вона створить сім’ю у більш зрілому віці, то зможе народити здорову дитину, використавши свої ооцити вітрифіковані в молодому віці.

Є іще одна категорія жінок, вітрифікація ооцитів для яких є чи не єдиним виходом. Це жінки із онкологічними захворюваннями, які просто не встигли реалізувати свою репродуктивну функцію. Навіть якщо яєчники не задіяні в злоякісному процесі, хіміотерапія та радіотерапія можуть пошкодити генетичний матеріал, чи й зовсім призвести до безпліддя. Тому до початку такого курсу лікування варто вітрифікувати ооцити. Тоді, в разі успішного лікування, після реабілітації жінка зможе повернутися до повноцінного життя, пройти програму ДРТ із використанням вітрифікованих ооцитів і народити здорову дитину.

Журналіст: Що може запропонувати клініка «Мать и дитя» з приводу вітрифікації ооцитів?

Наталія Данкович: Наша клініка пропонує широкий спектр методик лікування безпліддя. Ми намагаємося йти в ногу з часом. Тому постійно впроваджуємо найновіші та найефективніші методики, прагнучи підвищити результативність лікування, комфорт та безпеку пацієнтів.

Наша клініка успішно здійснює вітрифікацію ооцитів. Ми готові допомогати жінкам, які потребують такої процедури. У клініці працюють висококваліфіковані фахівці – репродуктологи та ембріологи, які володіють необхідними навиками та майстерністю. В нашому розпорядженні сучасне якісне обладнання. Тож ми можемо отримувати ооцити, вітрифікувати їх та зберігати необхідний час, аМедицинский центр «Мать и дитя»

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
SSLПисьмо директору
Лицензия МОЗ Украины АГ № 603203 от 26.10.2011
2017 © ООО НЕОМЕД 2007 Копирование информации на сайте mdclinics.com.ua
разрешено только после письменного разрешения владельца.
Консультация и осмотр уролога | Искусственное оплодотворение (ЭКО) | Суррогатное материнство | Цена ЭКО | Мужское бесплодие: лечение, причины
Осмотр у гинеколога
О клинике    |    Услуги    |    Цены    |    Доктора    |    Центр обучения    |    Пресс-центр    |    Контакты

Раз в месяц, мы отправляем дайджест интересных новостей и специальных предложений. Подпишитесь на рассылку и будьте в курсе :)