(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Половина всіх випадків безпліддя у парі має чоловічий чинник. Про безпліддя у шлюбі говорять, якщо протягом 12 місяців активного статевого життя без контрацепції вагітність не настає. Але йдеться не про те, що пара не може мати дітей загалом, а про те, що зараз це чомусь не виходить. Обстеження проходять обидва партнери, навіть якщо в одного з них вже є діти, адже безпліддя буває і набутим.
Коли пара звертається до клініки з приводу безпліддя, чоловік прямує на консультацію до уролога (андролога). Лікар докладно розпитує його про скарги, з'ясовує, чи є чинники, здатні вплинути на зниження фертильності: хронічні захворювання, шкідливе виробництво, травми, раніше перенесені інфекції тощо.
Наступний етап — фізикальний огляд. Лікар уважно оглядає зовнішні статеві органи та м'яко пальпує їх. Деякі проблеми можна виявити або запідозрити відразу під час огляду, наприклад, варикоцеле — одну з найчастіших причин чоловічої безплідності. У деяких випадках показано дослідження передміхурової залози.
Потім уролог призначає спермограму. Це важливе дослідження, що дає змогу отримати уявлення про якість та кількість сперматозоїдів. Щоб отримати точний результат, необхідно:
Спермограма — важливий, але не єдиний показник чоловічої фертильності. Навіть якщо її результати в нормі, тобто еякулят містить багато якісних та рухливих сперматозоїдів, але вагітність не настає, призначають додаткові дослідження.
Якщо фізикальний огляд і спермограма є обов'язковими для всіх, то додаткові дослідження призначаються залежно від віку, скарг, супутніх проблем та інших чинників. До додаткової діагностики належать:
Перелічені аналізи дають змогу виявити чинники, які є частими причинами порушення фертильності у чоловіків.
Лікувальна тактика виробляється залежно від результатів обстеження. Іноді лікар може зробити мінімальні призначення вже під час першої консультації, але пізніше після завершення діагностики вони коригуються або доповнюються.
Найчастіше потрібна медикаментозна корекція, рідше — хірургічна, наприклад, за варикоцеле, кістах сім'явивідних проток або придатків яєчок.
У 40% випадків причину встановити не вдається, у цьому випадку говорять про ідіопатичний чинник безпліддя. Тоді лікар призначає емпіричну терапію — лікарські препарати, що покращують якість сперми, внаслідок цього підвищуються ймовірність успішного настання вагітності.