(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Традиційно ми звертаємося до лікаря, коли з'явилася проблема зі здоров'ям і не минає, а кошти з домашньої аптечки та поради близьких не допомогли. Це загальнопоширений підхід, але він не зовсім правильний, адже кожна людина має своє розуміння «проблеми». Хтось терпить пекельний біль до останнього, хтось впадає в паніку від уявних симптомів, а в проміжку між двома цими крайнощами є великий діапазон індивідуальних реакцій. Отже, як зрозуміти напевно, що настав час відвідати гінеколога?
Найправильніший підхід — проходити планове обстеження через регулярні проміжки часу, не чекаючи появи будь-яких симптомів. Жінкам рекомендується проходити гінекологічний огляд раз на рік, якщо ваш лікар не призначив інакше. Планові огляди дають змогу контролювати здоров'я репродуктивної системи та продовжувати свій спокій ще на рік чи вчасно виявляти патологію. Саме планові гінекологічні огляди з проведенням ПАП-тесту дали змогу знизити смертність від раку шийки матки в десятки разів: захворювання, яке раніше виявляло себе на пізніх стадіях, тепер виявляється на ранніх, коли лікування найбільш ефективне. І це лише одна хвороба!
До базового гінекологічного огляду входить:
Базове обстеження може бути доповнене кольпоскопією та УЗД органів малого таза, а також додатковою діагностикою, необхідність якої визначається результатами виконаних тестів. Фахівці рекомендують одночасно з гінекологічним один раз на рік проходити профілактичний мамологічний огляд, так охоплюється вся репродуктивна система.
Скласти план щорічних профоглядів легко. Почніть зі звернення до медичного центру «Мати та дитина» та запису на первинний візит до гінеколога. Після первинного обстеження лікар порекомендує періодичність, з якою бажано проходити профілактичні огляди у вашому випадку. Узгодити графік планових відвідувань можна одразу з лікарем або у реєстратурі медичного центру.
Не чекаючи планового візиту, до гінеколога слід звернутися за таких симптомів:
Поява, а тим більше періодичне повторення цих симптомів та їх поєднання, потребує позапланового звернення до лікаря.
Гінекологам часто ставлять запитання: коли дівчинці необхідно вперше відвідати гінеколога? Якщо немає ознак захворювання, перші консультації з гінекологом рекомендовані у підлітковому віці. Це період, коли організм через гормональну перебудову перебуває у вразливому стані, особливо репродуктивна система. Перша менструація настає у 11–13 років, може затриматися до 15, але якщо її немає після 15 років, необхідно звернутися до лікаря. Водночас нормально, якщо перші кілька років менструації нерегулярні, проміжки між ними можуть коливатися від чотирьох тижнів до кількох місяців.
Якщо дівчинці-підлітку знадобиться гінекологічний огляд, лікар медичного центру «Мати та дитина» проведе його максимально дбайливо з використанням спеціальних дитячих дзеркал. Це відвідування має і санітарно-просвітницьке значення: дівчинка може поставити лікареві питання, що її хвилюють, та отримати на них кваліфіковані відповіді.
Щорічні профілактичні гінекологічні огляди потрібні з початком статевого життя. Серед іншого лікар допоможе підібрати максимально зручний та ефективний спосіб контрацепції.
І для дівчаток-підлітків, і для дівчат, які вже пройшли пубертатний період, діє те саме правило, що і для дорослих жінок: за появи болю та дискомфорту в малому тазі, нехарактерних виділень та порушень менструального циклу після його встановлення слід звертатися до гінеколога позапланово.
Найправильнішим буде звернутися до гінеколога ще на етапі планування вагітності, тому що можна підстрахуватися і захистити себе від неприємних сюрпризів. Якщо ви підозрюєте, що вагітність настала, проконсультуватися зі своїм лікарем бажано відразу після виявлення двох смужок на тесті.
Оптимальним для становлення на акушерський облік вважається термін з 8 по 12 тиждень вагітності. Однак це стосується жінок, які не мають обтяженого акушерського анамнезу. Якщо попередня вагітність протікала з ускладненнями, а також якщо жінка проходила лікування безпліддя, якщо вагітність настала внаслідок застосування допоміжних репродуктивних технологій, лікарське спостереження вагітної варто розпочати раніше, іноді вже з другого-третього тижнів.