(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Гістероскопія — метод діагностики, який дозволяє провести огляд матки зсередини. Це один з найбільш інформативних методів візуалізації, оскільки лікар отримує можливість детально розглянути порожнину матки при двадцятикратному збільшенні.
Показання
Що діагностує гістероскопія? Практично всі патології, що локалізуються в цервікальному каналі або порожнини матки. Найбільш часті показання до діагностичної гістероскопії:
Протипоказання
Гістероскопія протипоказана в наступних ситуаціях:
Оскільки гістероскопія — хоча і нетравматичне, але оперативне втручання, готуються до неї ретельно, починаючи за 7-10 днів до призначеної дати. Проводиться обстеження:
При виявленні відхилень можуть призначатися додаткові дослідження.
Лікар призначає час процедури, визначаючи, коли вона буде найбільш корисною. Як правило, це період з 5 по 7 день циклу (відлік з першого дня менструації). Для жінок в менопаузі час проведення не грає ролі.
Процедура проводиться натщесерце, останній прийом їжі повинен бути легким і не пізніше, ніж за 8 годин до дослідження.
Доступом з піхви через шийку матки в її порожнину вводять гістероскоп — інструмент, який являє собою тонку трубку, забезпечену оптичним елементом, камерою і підсвічуванням, і ретельно оглядають матку. Жінка при цьому знаходиться в гінекологічному кріслі.
Етапи гістероскопії:
Після гістероскопії пацієнтка кілька годин знаходиться під наглядом медичного персоналу, а потім виписується.
Добу-дві вона може відчувати помірні болі внизу живота тягне характеру, як при хворобливій менструації. Для їх усунення лікар призначає знеболювальний засіб. Слід враховувати, що деякі анальгетики в подібних ситуаціях сприяють кровотечі, тому приймати потрібно тільки той препарат, який рекомендує лікар.
Оскільки гістероскопія пов'язана з проникненням в порожнину матки (інвазією), то, незважаючи на обов'язкові заходи, існує ризик інфікування. У профілактичних цілях призначають антибіотик.
Кілька днів після дослідження спостерігаються незначні кров'янисті виділення, що мажуть характеру. Небезпеки вони не представляють і лікування не вимагають.
Протягом трьох тижнів після гістероскопії слід відмовитися від теплових процедур (гарячий душ, ванна, сауна, баня), перебування на спеці й спринцювання. До настання чергової менструації рекомендується використовувати бар'єрну контрацепцію.
Якщо болі після гістероскопії інтенсивні та не стихають протягом декількох діб, а зберігаються або збільшуються.
Якщо кров'янисті виділення зі статевих органів рясні й не мають тенденції до зменшення.
Якщо підвищується температура тіла і залишається підвищеною більш як три доби.
Якщо з'являються патологічні виділення зі статевих шляхів (гнійні, з поганим запахом і т. д.).
Головний плюс діагностичної гістероскопії — висока діагностична цінність. Процедура надає можливість докладної візуалізації шийного каналу і порожнини матки. Це дослідження настільки важливо, щоб, наприклад, відповідно до стандартів ВООЗ при безплідді жінка не вважається повністю обстеженої без проведеної гістероскопії.
До недоліків методу відноситься інвазивність, пов'язана з певними ризиками, яких методи дистанційній візуалізації позбавлені (але і можливостей гістероскопії позбавлені теж). Ще один мінус гістероскопії — ціна, оскільки процедура складна, яка вимагає спеціального обладнання, підготовки та певної кваліфікації лікаря. Цей недолік також компенсується діагностичної та лікувальною цінністю методу.