(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Ультразвукове дослідження під час вагітності, також відоме як пренатальне ультразвукове дослідження, є цінним методом, який використовується для моніторингу стану та розвитку плода. Ось кілька ключових моментів щодо УЗД вагітних:
Загалом пренатальне УЗД відіграє вирішальну роль у моніторингу стану та розвитку плода, надає цінну інформацію для спостереження та ведення вагітності.
Ультразвукове дослідження під час вагітності є неінвазивною та безпечною процедурою, яка використовує високочастотні звукові хвилі для створення зображень плода та внутрішніх статевих органів жінки.
УЗД вагітності на ранніх термінах проводять інтравагінальним датчиком. Після 7–8 тижня вагітності проводити УЗД можна також трансабдомінально (ТА), якщо візуалізація ембріона достатня для визначення його параметрів та діагностики можливих ускладнень розвитку вагітності.
На ТА УЗД вагітна жінка лягає на кушетці на спину. Для кращого контакту та передачі звукових хвиль на шкіру наноситься водорозчинний гель. Фахівець розміщує датчик на животі та обережно переміщує його, щоб отримати зображення матки, плода та навколишніх структур.
Під час трансвагінального УЗД у піхву вводять інтравагінальний датчик. Лікар, регулюючи глибину та частоту ультразвукових хвиль, оптимізує якість зображення, щоб отримати найбільш інформативну картинку місця дослідження.
Лікар в режимі реального часу оцінює розмір, положення та анатомію плода, а також оцінює плаценту, амніотичну рідину та органи малого таза матері.
Зображення та вимірювання, отримані під час ультразвукового дослідження, записуються та документуються в медичній карті пацієнтки для подальшого використання та порівняння з наступними ультразвуковими дослідженнями.
Протягом всієї процедури лікар спілкуються з вагітною жінкою, пояснюючи, що вони бачать на моніторі, і відповідаючи на будь-які запитання чи занепокоєння, які у неї можуть виникнути.
Під час ультразвукового обстеження вагітна жінка може бачити зображення плода. Залежно від мети ультразвукового дослідження може бути рекомендовано подальше дообстеження.
Загалом пренатальне УЗД є безпечним і цінним дослідженням для моніторингу стану та розвитку плода, що допомагає в допологовому догляді та ведення вагітності.
Автор: Ластівський Віктор Володимирович – акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар ультразвукової діагностики.
Вiдгуки