пн-пт: 8:00 - 20:00
сб: 8:00 - 18:00

УЗД вагітних у Львові

Головна
|
Послуги
|
УЗД вагітних у Львові

Ультразвукове дослідження, також відоме як сонографія або ультрасонографія, — це неінвазивна медична процедура, яка зазвичай використовується для візуалізації плода, що розвивається, та моніторингу перебігу вагітності.

Ультразвукове дослідження під час вагітності має декілька цілей, зокрема підтвердження вагітності, визначення терміну вагітності, оцінку темпів росту та розвитку плода, перевірку стану плаценти та амніотичної рідини, а також виявлення будь-яких потенційних патологій. Пропонуємо огляд того, як проводиться ультразвукове дослідження для вагітних жінок у центрах «Мати та дитина»:

Ультразвукове сканування зазвичай проводять на різних стадіях вагітності:

  • Перший триместр: Зазвичай проводиться на терміні від 5–6 (для підтвердження вагітності, виключення різних варіантів ектопічної вагітності) до 12–14 тижнів, (проведення комбінованого скринінгу першого триместру).
  • Другий триместр: Детальне анатомічне дослідження зазвичай проводиться між 18 і 22 тижнями, щоб оцінити анатомію плода, оцінити його темпи росту та перевірити на наявність/відсутність будь-яких структурних аномалій.
  • Третій триместр: У третьому триместрі можуть бути проведені додаткові сканування для моніторингу темпів росту плода, оцінки рівня амніотичної рідини та стану плаценти.

Під час ультразвукового дослідження вагітна жінка лежить на канапі, а на її живіт наносять спеціальний гель для покращення передачі звукових хвиль. Потім лікар УЗД переміщає датчик ультразвукового пристрою поверхнею шкіри передньої черевної стінки вагітної. Датчик випромінює високочастотні звукові хвилі, які відбиваються від структур усередині тіла та створюють зображення плода, плаценти, навколоплідних вод та органів вагітної на моніторі пристрою.

Існують різні види ультразвукових досліджень, які застосовуються під час вагітності:

  • Трансабдомінальне УЗД: Найпоширеніший тип, за якого датчик переміщується по поверхні шкіри передньої черевної стінки вагітної.
  • Трансвагінальне УЗД: Іноді використовується на ранніх термінах вагітності або коли потрібні зображення з високою роздільною здатністю, коли спеціально розроблений датчик вводиться в піхву.
  • Допплерометрія: Використовується для оцінки кровотоку в артеріях пуповині та інших судинах плода.

Зображення, отримані під час ультразвукового дослідження, інтерпретуються лікарем УЗД або акушером-гінекологом.

Безпека УЗД для вагітних: що кажуть дослідження

Ультразвукові дослідження вважаються безпечними та безболісними й для матері, і для плода. Вони не пов'язані з радіаційним випромінюванням і десятиліттями використовуються в пренатальній медицині без будь-яких відомих шкідливих наслідків.

У рамках запланованого Міжнародним товариством ультразвуку в акушерстві та гінекології разом з Всесвітньою організацією охорони здоров'я багатоцентрового дослідження з розробки стандартів росту плода для міжнародного застосування було проведено систематичний пошук в електронних базах даних, переліку літератури та неопублікованих літературних джерелах для виявлення випробувань та обсерваційних досліджень, що оцінювали короткострокові та довгострокові наслідки впливу ультразвуку на жінок та їхній плід.

Враховувались дослідження, де ультразвук застосовувався у В-режимі або для допплерографії будь-якого терміну вагітності та будь-яку кількість разів. Перевірялися такі негативні впливи:

  • небажані материнські наслідки;
  • небажані перинатальні наслідки;
  • аномалії росту та неврологічного розвитку дитини;
  • неправильне положення плода;
  • виникнення злоякісних новоутворень у дитини;
  • показники інтелектуального та психічного розвитку.

Електронний пошук виявив 6716 джерел, які репрезентували дані з 41 дослідження. Ультразвук під час вагітності не пов'язувався з негативними материнськими чи перинатальними наслідками, аномаліями фізичного чи неврологічного розвитку, збільшеним ризиком злоякісних новоутворень у дитини, низькою інтелектуальною здатністю або психічними захворюваннями. За результатами клінічних досліджень було виявлено слабкий зв'язок між ультразвуковою діагностикою та неправильним положенням плода у хлопчиків. Як наслідок, наявні дані свідчать про безпечний характер впливу діагностичного ультразвуку під час вагітності.

Автор: Шестопал Костянтин Вікторович – акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики.

Джерела:

  • https://obgyn.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/uog.6328






Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205