(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Планування вагітності, також відоме як планування сім'ї, належать до процесу навмисної підготовки та ухвалення рішення про народження дитини. Метою планування вагітності є створення найкращих умов для зачаття, вагітності та пологів.
Планування вагітності охоплює підготовку і свідоме рішення завести дитину. У медичному центрі «Мати та дитина» майбутні батьки можуть записатися на первинну консультацію із гінекологом для з'ясування всіх аспектів функціонування їхньої репродуктивної сфери.
Здоров'я матері та стан її організму до зачаття має вирішальне значення. Такі захворювання, як-от діабет, гіпертонія, інфекції або віруси, можуть вплинути на плід, що розвивається.
Хоча здоров'ю матері часто приділяється особлива увага, здоров'я батька також відіграє певну роль. Певні чинники здоров'я батька, наприклад, вік та спосіб життя, можуть впливати на фертильність чоловіка та здоров'я дитини.
Розуміння сімейної історії хвороби дає змогу провести відповідне генетичне консультування та тестування. Майбутні батьки можуть пройти скринінгові тести, щоб визначити, чи є вони носіями генетичних захворювань.
Спеціалісти медичних центрів «Мати та дитина» у Києві, Житомирі, Львові проведуть необхідне обстеження, дадуть рекомендації та відповіді на ваші запитання. Візит для попереднього зачаття — це можливість розв'язати потенційні проблеми та переконатися, що ви маєте гарне здоров'я, перш ніж стати батьками.
Ось деякі загальні рекомендації для жінок, які планують завагітніти:
Жінки віком понад 35 років, які планують вагітність, можуть зіткнутися з деякими додатковими проблемами через потенційне збільшення певних ризиків, пов'язаних із вагітністю.
Розгляньте можливість генетичного скринінгу з метою оцінки ризику хромосомних аномалій. Для виявлення цих станів може бути рекомендовано неінвазивне пренатальне тестування (НДПТ).
Пам'ятайте, що з віком фертильність і шанси на природне зачаття можуть знизитися. У медичних центрах «Мати та дитина» ви можете отримати консультацію гінеколога-репродуктолога та дізнатися про допоміжні репродуктивні технології (ДРТ).
Майбутнім батькам також рекомендовано звернутися до центру планування сім'ї та відвідати уролога. Під час консультації спеціаліст проведе огляд, призначить обстеження та лабораторні аналізи. У разі чоловічої безплідності може бути рекомендована спермограма. Це лабораторний тест, що оцінює фертильність чоловіка. Це тест надає інформацію про кількість та якість сперматозоїдів. Додатково фахівець може порекомендувати здати загальні аналізи біологічних рідин (крові та сечі).
Нагадаємо, що генетичний скринінг особливо важливий при плануванні вагітності. Ці тести можуть надати цінну інформацію щодо ризику певних генетичних порушень чи станів, які можуть бути успадковані дитиною.
На здорове зачаття можуть впливати нездорові чинники довкілля та способу життя, зрілий вік батька та/або матері, анатомічні або генетичні аномалії, системні або неврологічні захворювання, інфекції, травми та розвиток антитіл.
Підраховано, що кожна здорова людина є носієм 5–8 генетичних змін, пов'язаних із генетичними порушеннями, тому навіть за відсутності симптомів, планування вагітності та виношування плода можуть бути ризикованими.
Багато пар дізнаються про високий ризик народження дітей з генетичним захворюванням лише тоді, коли жінка вже вагітна або після пологів. Таким чином, докладний сімейний анамнез пари є корисним інструментом для виявлення генетичного ризику. При зборі докладного сімейного анамнезу необхідно враховувати низку важливих чинників. До них належать історія вагітності пацієнтки (наприклад, багаторазові аборти можуть вказувати на хромосомну аномалію), безпліддя, викидні та порушення згортання крові).
Загальний стан здоров'я репродуктивного середовища набуває все більшої уваги та клінічної значущості. Європейське товариство генетики людини (ESHG) та Європейське товариство репродукції людини та ембріології (ESHRE) нещодавно випустили рекомендації щодо розроблення та впровадження розширеного скринінгу. Хоча нині важко передбачити, наскільки збільшиться діагностична ефективність генетичних тестів для різних підтипів чоловічого та жіночого безпліддя, цілком реально очікувати на зниження відсотка безпліддя.
Якщо ви мрієте стати батьками та хочете підійти до зачаття малюка відповідально, рекомендуємо записатися на консультацію, зателефонувавши за вказаним номером або заповнивши онлайн-форму на сайті. У наших центрах ви зможете пройти всі необхідні аналізи, а також відвідати суміжних лікарів для підготовки до вагітності.
Автор: Ковальчук Олена Володимирівна - Акушер-гінеколог
Джерела:
https://translational-medicine...
Дата оновлення статті: 26.12.2023
Вiдгуки