пн-пт: 8:00 - 20:00
сб: 8:00 - 18:00

Допоміжний хетчинг ембріонів

Головна
|
Послуги
|
Допоміжний хетчинг ембріонів

Хетчингом називається штучна руйнація оболонки ембріона. Це допоміжна процедура, яка полегшує імплантацію заплідненої яйцеклітини у стінку матки, тобто настання вагітності. У репродуктології хетчінг використовується з 1992 року, він дав змогу значно підвищити результативність ЕКЗ.

Навіщо потрібен хетчінг

Як відбувається запліднення яйцеклітини сперматозоїдом у природних умовах? Це трапляється в матковій трубі, де зустрічаються яйцеклітина та сперматозоїд. Потім запліднена яйцеклітина починає свій спуск до матки. Це триває п'ять-сім діб, протягом яких клітини діляться та формується бластоцистами. Яйцеклітина, а потім і бластоциста захищена блискучою оболонкою (zona pellucida), яка виконує одразу кілька функцій:

  • має рецептори, які розпізнають сперматозоїди та дають змогу одному з них проникнути всередину;
  • захищає від під час спуску матковою трубою;
  • утримує разом діляться клітини бластоцисти.

Коли ембріон досягає матки, він повинен прикріпитися до стінки, але необхідною умовою є розрив оболонки. Зазвичай це трапляється само собою, оболонка витончується і розривається під тиском клітин бластоцисти, що діляться, і під впливом спеціальних розчинних ферментів, які виробляються до цього часу.

У деяких випадках блискуча оболонка настільки міцна, що розриву не відбувається, бластоциста не може ділитися далі, ні імплантуватися в матку, вона гине. Попри успішне запліднення, зачаття не відбувається. Це одна з причин безпліддя, яку досить складно було виявити.

Хетчінг — це руйнування блискучої оболонки для того, щоб ембріон зміг імплантуватися в стінку матки. Саме він уможливлює зачаття, коли zona pellucida яйцеклітини має підвищену міцність, що не дає змогу їй зруйнуватися самостійно.

Показання до проведення хетчингу

Хетчінг показаний у всіх випадках, коли діагностовані аномалії блискучої оболонки, зокрема її висока щільність, а також є підстави для таких припущень:

  • вік старше 40 років;
  • кілька невдалих спроб ЕКЗ;
  • високий рівень ФСГ (фолікулостимулювального гормону);
  • низька якість ембріонів;
  • використання ембріонів та яйцеклітин після кріоконсервації (встановлено, що внаслідок кріоконсервації блискуча оболонка ущільнюється).

Хетчінг виконується й у випадку, коли планується генетичне тестування.

Способи виконання хетчингу

Є три способи штучної руйнації блискучої оболонки: механічний, хімічний та лазерний. Найбільш безпечним і ефективним є лазерний, коли за допомогою лазерного променя в блискучій оболонці пропалюється отвір контрольованого розміру. Два інших мають ризик пошкодження ембріона, хоч і незначний.

Допоміжний хетчинг у медичному центрі «Мати та дитина»

Необхідність виконання допоміжного хетчингу визначається лікарем-ембріологом, свої рекомендації він обговорює із парою. Процедура пов'язана з додатковими грошовими витратами, але вона підвищує ефективність штучного запліднення, з нею менший ризик невдалої спроби, а значить і менша ймовірність, що знадобиться повторне ЕКЗ.

Метод також підбирається лікарем. Найчастіше в медичних центрах «Мати та дитина» вдаються до лазерного хетчингу.

Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205