(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Кальцитонін - кальціетропний гормон, що підтримує гомеостаз кальцію в крові. Зміна кількості іонізованого кальцію є пусковим механізмом синтезу або пригнічення кальцитонина.
Кальцитонін - антагоніст ще одного кальцієтропного гормону - паратгормона. Синтез кальцитоніну відбувається в парафолікулярних клітинах щитовидки (ЩЗ). Кальцитонін виробляється у відповідь на підвищення іонізованого кальцію. Речовина пригнічує функції остеокластів, тим самим пригнічуючи процес руйнування кісток.
З-клітини ЩЗ продукують гормон в дуже незначній кількості, тому в нормі кальцитонін в крові міститься в малому обсязі. Деяка кількість гормону синтезується клітинами ендотелію кишечника.
Кальцитонін є онкомаркером медуллярного раку. Так як пухлина росте з С-клітин ЩЗ, що синтезують кальцитонін, то при злоякісної патології його рівень в крові зростає. Імунохемілюмінесцентний аналіз на кальцитонін з великою вірогідністю показує наявність карциноми на ранніх стадіях її розвитку.
Поряд з іммунохемолюмінісцентним, застосовується і імуноферментний метод аналізу. Референсні значення залежать від багатьох факторів, в тому числі і від методу дослідження. Підвищення рівня кальцитоніну може відзначатися при:
На кількість гормону щитовидної залози впливають: стать, вік, вага і відхилення рівня кальцію в крові. Підвищення кількості кальцитонина понад 100 пг / мл вказує з імовірністю 100% на медулярний рак.
Вiдгуки