0 800 504 205

(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)

Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00

Як нас знайти?
Кабінет пацієнта
Послуги
Головна
|
Послуги
|
Ведення вагітності у Києві, Житомирі

Ведення вагітності у Києві, Житомирі

Важливість професійного медичного нагляду за вагітною жінкою важко переоцінити. Вагітність — це період значних фізіологічних змін у жіночому організмі, який потребує особливої спеціалізованої уваги та спостереження.

Ось кілька ключових моментів, що наголошують на важливості медичного спостереження під час вагітності:

  • Моніторинг здоров’я майбутньої матері та плода. Регулярні візити до лікаря дають змогу стежити за загальним станом здоров’я вагітної жінки та станом плода. Лікарі проводять огляд вагітної та необхідні обстеження, щоб виявити потенційні проблеми.
  • Профілактика та лікування ускладнень. Професійне медичне спостереження дає змогу своєчасно виявити ускладнення вагітності, призначити лікування, а також призначити відповідну терапію, направлену на профілактику цих ускладнень у вагітних груп ризику, що сприяє здоровому розвитку плода та добробуту матері.
  • Поради та рекомендації. Лікарі консультують вагітних жінок щодо здорового способу життя, режиму харчування, фізичної активності, вживання вітамінів та інших аспектів, які сприяють успішному перебігу вагітності та розвитку плода.
  • Моніторинг фізіологічних змін. Лікарі проводять моніторинг стану плода за допомогою спеціальних приладів, щоб своєчасно виявити відхилення від норми, попередити перинатальні втрати.
  • Підготовка до пологів. Медичне спостереження включає навчання майбутніх батьків щодо перебігу вагітності, підготовку подружньої пари до партнерських пологів.

Загалом, професійне медичне спостереження під час вагітності є ключовим аспектом гарантування здоров’я і майбутньої матері, і майбутнього малюка, сприяє профілактиці ускладнень вагітності і патології плода.

Огляд та обстеження на ранніх термінах вагітності

Вже за затримки менструації на 1–2 тижні жінка має прийти на прийом до лікаря акушера-гінеколога, щоб впевнитись у наявності вагітності і в тому, що вагітність локалізована саме в матці. Для цього проводиться УЗД органів малого таза.

Коли плідне яйце не візуалізується в порожнині матки, проводиться визначення рівня хронічного гонадотропіну в крові двічі, з інтервалом 48 годин. Вчасне звернення в жіночу консультацію в ранніх термінах вагітності дає змогу виявити позаматкову вагітність, її пролікувати.

При констатації факту маткової вагітності лікар акушер-гінеколог консультує пацієнтку щодо способу життя, режиму праці та відпочинку, фізичних навантажень, статевої близькості, вживання тих чи інших ліків.

Коли в порожнині матки візуалізується не лише плідне яйце, а й ембріон (зародок), простежується його серцебиття, визначається термін вагітності. В цей час можна вже ставати на облік по вагітності.

Щодо вибору програми супроводу та спостереження вагітності (в МЦ «Мати та дитина» їх є кілька), способу її оплати в приватному медичному закладі подружню пару детально проконсультують і лікарі акушери-гінекологи, і адміністратори.

Рання постановка на облік по вагітності особливе значення має для жінок після ДРТ, із звичним невиношуванням, жінок із патологією жіночої статевої системи, з екстрагенітальною патологією. Це дасть можливість своєчасно виявити, попередити та усунути відповідні ризики, призначити відповідне лікування.

Коли вагітна жінка стає на облік по вагітності, лікар акушер-гінеколог оглядає вагітну, вимірює пульс, тиск, проводить антропометричні виміри, УЗД, вагінальне обстеження, заводить «Індивідуальну карту вагітної і породіллі», куди записуються основні відомості щодо анамнезу життя, попередніх вагітностей, захворювань, перенесених пацієнткою. В цей же день проводиться забір основних аналізів (група, резус крові, загальний аналіз крові, біохімія, коагулограма, ТТГ, обстеження на ТОRCH-інфекції, ВІЛ, вірусні гепатити, сифіліс, ПАП-тест, бактеріоскопія, тощо).

Лікар призначає відповідну терапію (за потреби), розробляє план ведення вагітної, з яким ознайомлює подружню пару, обговорює всі ризики і критичні моменти, якщо вони є.

Частота відвідувань вагітною жінкою жіночої консультації залежить від особливостей перебігу вагітності, наявності ускладнень, певних можливих ургентних ситуацій, наявної екстрагенітальної патології, стану плода (в 2–3-у триместрах вагітності).

Другий візит вагітної жінки до акушера-гінеколога планується через 2–3 тижні після першого. На ньому лікар ознайомлює вагітну з результатами обстежень, призначає за потреби відповідну терапію, призначає консультацію терапевта, інших спеціалістів, узгоджує дату першої частини пренатального скринінга, який проводиться в 11–12 тижнів вагітності.

Якщо вагітність протікає нормально, без ускладнень, до 20 тижнів вагітності зазвичай частота відвідувань складає 1 раз в 3–4 тижні, після 20 тижнів — 1 раз в 2–3 тижні, після 30 тижнів вагітності — 1 раз в 10–14 днів. За потреби відвідування жіночої консультації призначаються частіше. Все залежить від конкретної ситуації.

Ведення вагітності по триместрах

Роз’яснення ведення вагітності в кожному із триместрів допомагає пацієнтам зрозуміти, що ж відбувається в організмі майбутньої матері і плода, та надати необхідні медичні призначення.

Перший триместр

У цей час відбуваються значні зміни в організмі майбутньої матері, проходить закладка органів і систем плода, налагоджується їхнє нормальне функціонування.

Медичне спостереження направлене на перевірку основних показників організму вагітної, виявлення наявної патології у майбутньої матері, своєчасне виявлення хромосомних аномалій плода.

Тому проводиться обстеження вагітної жінки, консультування її суміжними спеціалістами за потреби, щоб спільно виробити план ведення вагітності, призначити адекватне лікування, якщо це потрібно. Обов’язково проводиться пренатальний скринінг 1-го триместру вагітності в 11–12 тижнів, який охоплює УЗД ембріона, біохімічні маркери, показники віку, здоров’я вагітної (комп’ютерна програма обробляє їх результати, робить висновок щодо групи ризику вагітної жінки за хромосомною патологією плода).

Другий триместр

В 2-у триместрі акцент робиться на додаткових обстеженнях вагітної, які дають змогу уточнити стан її здоров’я (одне із таких — тест толерантності до глюкози), та проведенні УЗД плода, який вже значно підріс. Лікар УЗД має можливість провести детальний огляд серця, органів черевної порожнини, структур головного і спинного мозку, кісток плода, стан шийки матки вагітної. Це дає можливість виявити вроджені вади серця, деяку патологію нервової системи, інші вроджені вади плода, наявність істміко-цервікальної недостатності. За потреби проводиться пренатальний скринінг ІІ-го триместру. Ухвалюються відповідні рішення щодо розв’язання виявлених проблем.

Третій триместр

В ІІІ-у триместрі проводиться повторне детальне обстеження вагітної, моніторинг стану основних її органів і систем, консультація лікаря терапевта. Проводиться виявлення і лікування ускладнень вагітності, як-от пізній гестоз, гестаційни діабет, тощо.

Здійснюється детальний моніторинг стану плода: КТГ, УЗД, доплерометрія, біофізичний профіль плода, визначається маса плода, його положення, передлежача частина, стан плаценти, стан фето-плацентарного кровообігу. Ухвалюються попередні рішення щодо допологової госпіталізації вагітної, можливого перебігу майбутніх пологів.

Важливим аспектом в ІІІ-у триместрі є оформлення до-, післяпологової декретної відпустки вагітній жінці з 30 тижнів вагітності на 126 календарних днів. Оформляється електронний «лікарняний листок» або виписується довідка (форма137).

МЦ «Мати та дитина» працює в законодавчому полі нашої держави, має ліцензію на оформлення цих документів.

Підготовка подружньої пари до пологів є ключовою. В нашому медичному центрі проводяться заняття з підготовки подружньої пари до пологів, де лікарі ознайомлюють майбутніх батьків з періодами пологів, з методами знеболення, стараються об’єднати теоретичні аспекти із практикою, розповідають про дії персоналу в тих чи інших ситуаціях, пояснюють подружній парі, як потрібно себе вести, щоб зменшити больові відчуття, тощо.

Регулярне відвідування медичного центру, вчасна комунікація з медичним персоналом, виконання призначень, рекомендацій лікарів дають змогу запобігти і мінімізувати ризики та ускладнення під час вагітності і пологів.

У всіх відділеннях нашого медичного центру (Київ, Львів, Житомир) ми дотримуємося підходу, що ґрунтується на кваліфікованому медичному спостереженні та дружній підтримці, що спрямовані на гарантуванні здоров’я та добробуту вагітної жінки.

Ми намагаємося бути не лише медичним центром, а й партнером для майбутніх матерів, надаючи інформацію, поради та підтримку з усіх питань, пов’язаних із вагітністю.

Наш медичний центр оперує сучасними методиками, що відповідають останнім науковим здобуткам у галузі акушерства та гінекології, для гарантування найкращого результату для кожної жінки.

Автор: Червак Наталія Миколаївна — Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, лікар УЗ-діагностики.

Дата оновлення статті: 29.12.2023

Вiдгуки

Рекомендую. Чудові лікарі і персонал клініки
Ірина, 19.07.2024
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Ірина
19.07.2024
Гарний медичний центр
Юлія, 19.07.2024
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Юлія
19.07.2024
Народжувала 2 дітей у Ковальчук Олени Володимирівни. Це було найкраще рішення. Першу дитину народила в 2022, лікар не призначала непотрібних таблеток чи аналізів, завжди на зв’язку 24/7, я була налаштована на самостійні пологи, лікар зробила все, аби дитина з'явилась на світ з мінімальними для неї ризиками, мене чули і розуміли (що я вважаю дуже важливим), за пару місяців до пологів, Олена Володимирівни провела повний "інструктаж" що і як буде відбуватись, всі можливі дії та їх наслідки, я була підготовлена на всі 100%, під час самих пологів в мене жодного разу не виник страх що я чогось не знаю чи не розумію. Другі пологи відбулись в 2024 році. Відразу як я побачила дві риски на тесті, я написала Олені Володимирівні, всю вагітність я була з нею на зв’язку, другі пологи було прийняти рішення зробити кс, не жалкую в жодному разі, шов ледь помітний, дитина здорова, після КС бігала вже через 2 дні. Я безмежно вдячна Олені Володимирівні та якщо наважусь колись на 3, то тільки до неї!)
Марія, 19.07.2024
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Марія
19.07.2024
Рекомендую. Чудові лікарі і персонал клініки
Ірина review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Ірина
19.07.2024
Гарний медичний центр
Юлія review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Юлія
19.07.2024
Народжувала 2 дітей у Ковальчук Олени Володимирівни. Це було найкраще рішення. Першу дитину народила в 2022, лікар не призначала непотрібних таблеток чи аналізів, завжди на зв’язку 24/7, я була налаштована на самостійні пологи, лікар зробила все, аби дитина з'явилась на світ з мінімальними для неї ризиками, мене чули і розуміли (що я вважаю дуже важливим), за пару місяців до пологів, Олена Володимирівни провела повний "інструктаж" що і як буде відбуватись, всі можливі дії та їх наслідки, я була підготовлена на всі 100%, під час самих пологів в мене жодного разу не виник страх що я чогось не знаю чи не розумію. Другі пологи відбулись в 2024 році. Відразу як я побачила дві риски на тесті, я написала Олені Володимирівні, всю вагітність я була з нею на зв’язку, другі пологи було прийняти рішення зробити кс, не жалкую в жодному разі, шов ледь помітний, дитина здорова, після КС бігала вже через 2 дні. Я безмежно вдячна Олені Володимирівні та якщо наважусь колись на 3, то тільки до неї!)
Марія review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Марія
19.07.2024

Лікарі медцентру

Котлік
Володимир Володимирович
Акушер-гінеколог, репродуктолог
Каверіна
Вікторія Олексіївна
Акушер-гінеколог, репродуктолог
Холодян
Ірина Ярославівна
Акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар ультразвукової діагностики
Малова
Юлія Олександрівна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог
Массуд
Наталія Олександрівна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог
Радько
Віталій Юрійович
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог
Запис на прийом
Заявки обробляються операторами інформаційного центру в будні дні з 8-00 до 20-00.
Заявка на запис вважається дійсною після підтвердження її операторами медичного центру.
Відправити

Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205