0 800 504 205
(Дзвінки з мобільних безкоштовно)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Медикаментозний аборт - безопераційний метод переривання вагітності за допомогою фармакологічних препаратів. Медикаментозний аборт дозволяє штучно перервати вагітність на ранніх термінах. У рекламних кампаніях він називається безпечним, але препарати надають системний вплив на організм жінки, що приводить до загибелі та відторгнення плоду, що не може зовсім безслідно проходить.
Медикаментозне переривання вагітності проводять із застосуванням пероральних сильнодіючих препаратів - міфепрістона та Постинора. На ранніх термінах (до 7 тижнів) препарати знижують чутливість прогестеронових рецепторів в тканинах репродуктивних органів.
Під дією міфепрістона (600 мг) запліднене яйце відшаровується від дитячого місця і гине через відсутність харчування. Наступним етапом є вигнання загиблого зародка. Медикаментозне переривання вагітності завершують препаратом Мизопростол. Його дають через 2 доби після прийому міфепрістона.
Препарат стимулює скорочення стінок матки і розкриття її шийки. Зародок виходить. При цьому відзначаються неприємні ефекти:
Переривання вагітності медикаментозно має проходити під контролем лікаря. Для цього пацієнтку можуть госпіталізувати в стаціонар для спостереження за станом жінки. Якщо вона відмовляється від госпіталізації в стаціонар, то у жінки повинні бути контактні телефони для консультації з лікарем.
На третьому прийомі (через 10-14 днів) лікар обстежує пацієнтку для запобігання ризику інфікування та некрозу залишків зародка при неповному аборті. Рекомендовані ВООЗ дози препаратів складають:
Однак в Україні застосовується французька методика - Мифепристон (600 мг), а потім Мизопростол (400 мкг) при терміні вагітності до 49 днів, відраховуючи від дня закінчення останньої менструації.
Але навіть при дотриманні дозування, медикаментозне переривання вагітності може протікати з різною ефективністю:
Неефективний медикаментозний аборт вимагає хірургічного переривання вагітності або вискоблювання залишків зародка. За статистикою, медикаментозний аборт в 8% випадків не призводить до очікуваного результату. Медикаментозний аборт - недорогий і ефективний (98%) метод, але і він має певні обмеження для проведення.
Медикаментозне переривання вагітності має наступні протипоказання:
Така кількість протипоказань робить безконтрольне вживання медикаментів для лікарського аборту дуже небезпечним. Він повинен проводитися тільки в клініці під наглядом досвідченого фахівця. Перш, ніж вирішити, де зробити такий аборт, слід поцікавитися наявністю ліцензій і дозволів у лікаря і медичної установи.
Згідно з дослідженнями ВООЗ, ускладнення після медикаментозного аборту найчастіше виявляються у жінок, які не дотримувалися рекомендації по частоті відвідування лікаря. Серед ускладнень відзначаються такі:
Щоб уникнути ризику розвитку ускладнень після медичного аборту, не рекомендується:
При ретельному дотриманні лікарських рекомендацій ризик отримати ускладнення - мінімальний. За весь час застосування у світі фармацевтичних абортів померло від ускладнень 10 жінок. У всіх пацієнток процедура була проведена з порушенням методики та без урахування протипоказань.
Вiдгуки