(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Згідно зі статистикою, 20% усіх пар в Україні стикаються із безпліддям. На щастя, це більше не є вироком. Нині багато видів безпліддя успішно виліковуються, в деяких випадках за допомогою ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій), найвідомішим з яких є ЕКЗ, або екстракорпоральне запліднення.
Історія української репродуктивної медицини починається у 1983 році, коли у Харкові на базі кафедри акушерства та гінекології медичного інституту було організовано спочатку лабораторію репродукції людини. Тут вперше в Україні стали застосовувати ДРТ, у 1990 році було виконано перше успішне ЕКЗ, внаслідок якого у 1991 році на світ з'явилася дівчинка. Цей напрямок медицини став дуже популярним, і зараз в Україні діє понад 30 медичних центрів, що спеціалізуються в галузі репродуктивного здоров'я та практикують ДРТ.
Потрібно знати, що ЕКЗ не гарантує 100% результату. Відповідно до статистики, успішними виявляються 40% спроб — це високий показник, якому відповідають клініки країн із розвиненою репродуктивною медициною, зокрема України. Не завжди вдається отримати бажаний результат з першої спроби, надуспішними виявляються перші три, а після чотирьох-шости невдач рекомендовано використовувати інший метод ДРТ. На успіх процедури впливає кілька чинників, зокрема, вид безпліддя та вік жінки.
Показання до ЕКЗ
З боку жінки:
З боку чоловіка:
ЕКЗ з донорським матеріалом виконується:
Етапи ЕRЗ
ЕКЗ починається з етапу підготовки. Пара зустрічається з репродуктологом, лікар збирає анамнез, призначає обстеження, за його результатами вибирає тактику, за потреби призначає генетичне консультування. Після отримання та аналізу всіх даних переходять до процедури.
Старт стимуляції суперовуляції
За допомогою гормональних препаратів яєчники стимулюють таким чином, щоб за один цикл дозрів не один фолікул, як це відбувається у звичайному циклі, що не стимулюється, а відразу кілька. Етап починається на другий-третій день менструального циклу. Встановлюється протокол стимуляції, підбираються препарати.
Моніторинг дозрівання фолікулів
Під дією стимулювальних препаратів у яєчниках дозріває одразу кілька фолікулів. Цей процес моніториться за допомогою УЗД, щоб точно визначити момент, коли фолікули досягнуть потрібного розміру.
Пункція яєчників, вилучення яйцеклітин
Вилучення яйцеклітин — інвазивна процедура, проводиться в клініці із застосуванням анестезії. Під контролем УЗД з кожного яєчника спеціальною порожнистою голкою вилучають фолікулярну рідину з яйцеклітинами, що містяться в ній.
Підготовка сперми та запліднення
У день, коли витягають яйцеклітини, партнер здає сперму. Її обробляють, відбираючи найактивніші сперматозоїди та підвищуючи їх концентрацію. Потім сперму додають до спеціального рідкого середовища, де вже перебувають яйцеклітини. Культуру поміщають в інкубатор, який відтворює внутрішнє середовище організму. Через 18 годин виконують першу оцінку результату (утворення ембріонів).
Культивування ембріонів
Протягом 2–5 діб ембріони вирощуються у лабораторних умовах.
Вибір ембріона та перенесення його в матку (ембріотрансфер)
Відбирається один (зазвичай) або два (рідко) найбільш вдалі ембріони, спеціальним тонким катетером лікар вводить їх у порожнину матки. Інші ембріони зазвичай заморожують, у разі невдачі можна повторити процедуру ЕКЗ, минаючи складні етапи, або ж на той випадок, якщо пара вирішить народити ще одну дитину, вдавшись до ЕКЗ.
Посттрансферна медикаментозна підтримка та очікування результату
Жінка отримує терапію, що підвищує шанси на імплантацію ембріона в ендометрій. Контроль результату проводиться через 14 днів після перенесення ембріона. Якщо вагітність настала, у крові різко зростає рівень ХГЛ, гормону, що виробляється ембріоном. Проводити тест раніше не варто, тому що препарат ХГЛ, що вводиться ззовні, входить до медикаментозної підтримки, і результат може бути помилковим.
Під успіхом ЕКЗ розуміється не просто настання вагітності, а її успішне завершення народження дитини.
Ціна ЕКЗ
Ціна на процедуру ЕКЗ залежить від багатьох чинників: від клініки та навіть країни, від діагнозу та супутніх захворювань, від виду ЕКЗ та протоколу стимуляції, від обсягу медикаментозної підтримки.
Найпростіша і, відповідно, найдешевша програма — ЕКЗ у природному (дестимульованому) менструальному циклі. Його недолік у тому, що виходить лише одна яйцеклітина, тому потрібна впевненість у її якості. До такого варіанту вдаються у випадку, коли жінка досить молода і має здорові яйцеклітини, або коли гормональна стимуляція протипоказана.
Дорожче, але все ще дешевше в порівнянні з рештою програм обійдеться міні-ЕКЗ — процедура з мінімальною гормональною стимуляцією. Вона дає змогу отримати не одну, а дві-три яйцеклітини. Кілька яйцеклітин дають змогу отримати кілька ембріонів і вибрати для запліднення найкращий.
ЕКЗ у стимульованому циклі, або класичне штучне запліднення, дає ембріологам одразу 10–12 яйцеклітин, а отже, великий вибір. Медикаментозна стимуляція подорожчає процедуру, проте варто врахувати, що згодом це може обернутися вигодою, і не лише економічною. Якісні зайві ембріони можна піддати кріоконсервації. Тоді, якщо перша спроба не буде вдалою або якщо пара захоче ще дітей, наступні не вимагають складної та дорогої гормональної стимуляції. Організм жінки теж не буде підданий медикаментозному навантаженню в цьому циклі, а значить, підвищуються шанси на успішну імплантацію ембріона та виношування плода.
Якщо доведеться вдатися до хірургічних методів одержання сперматозоїдів, провести інтраплазматичну ін'єкцію сперматозоїда або використати інші методи підготовки сперматозоїдів, це додасть вартості процедури ЕКЗ.
Дорожче ЕКЗ і в тому випадку, якщо потрібний донорський матеріал. Найбільш витратним є сурогатне материнство, до якого вдаються у разі, якщо жінка не може виносити дитину самостійно. Тоді, крім ЕКЗ з донорським матеріалом, оплачуються послуги сурогатної матері, зокрема обстеження, підготовку, штучне запліднення та підтримку протягом вагітності.
Вiдгуки