English version Русская версия         Наша страница на Facebook Наш канал на youtube g+
044 251-3-251 0800-504-205*
*безкоштовно з мобільного
Замовити дзвінок

ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ)

В Україні близько 20 % серед усіх подружніх пар не можуть мати дітей. Але завдяки постійному розвитку й удосконаленню медичних технологій, сучасному обладнанню найчастіше причини безпліддя — виліковні. Проте все ж для багатьох подружжів єдиний спосіб зачати дитину — допоміжні технології, зокрема найпоширеніший їх вид — екстракорпоральне запліднення (еко запліднення Львів).

У 1991 році проведенням ЕКЗ в Україні займалися лише спеціалісти Інституту проблем кріобіології і кріомедицини у співпраці з кафедрою акушерства і гінекології Харківського медичного інституту. Але розвиток медицини настільки стрімкий, що сьогодні програми ЕКЗ пропонують близько 30 клінік у різних містах України, проте лідером за кількістю медичних центрів репродуктології все ж залишається Київ.

Процедура ЕКЗ дає шанси завагітніти близько 40 % жінок: після першої спроби вагітніє кожна третя, після другої — кожна друга. Тому потрібно знати й пам’ятати: жодна з клінік в Україні, де проводять ЕКЗ, не зможе гарантувати абсолютну ефективність процедури.

Особливості ЕКЗ

ЕКЗ – запліднення, за якого маніпуляції з яйцеклітиною та спермою відбуваються у спеціально створених штучних умовах. Тобто це такий метод лікування безпліддя, при якому злиття чоловічої та жіночої статевих клітин відбувається поза організмом жінки. Також має назву «штучне запліднення». Процедура ЕКЗ спеціально розроблена пацієнтів, в яких не відбувається природне запліднення.

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) в Україні

Кому показане ЕКЗ?

Пацієнтів, у яких є показання для ЕКЗ, умовно можна розділити на дві групи:

  • до першої категорії відносяться безплідні пари. Так, найпоширеніші причини жіночого безпліддя — це відсутність маткових труб, ендометріоз або проблеми з овуляцією, а також вік, якщо майбутня мама старша 40-ка. У чоловіків причиною безпліддя і може слугувати недостатня кількість або відсутність сперматозоїдів у насінній рідині. ЕКЗ застосовується також при «непоясненому» безплідді. Ще до цієї групи належать пари із безпліддям незрозумілого походження.
  • друга категорія пацієнтів, яким рекомендують проведення запліднення in vitro, це сім’ї, де є ризик передачі спадкових захворювань. Тобто тут йде мова не про чоловіче та жіноче безпліддя, а, передусім, про здоров’я дитини. Для таких пацієнтів лише процедура ЕКЗ дає можливість провести предімплантаційну генетичну діагностику, яка дозволить відібрати найбільш здорові та життєздатні ембріони. Також у цій групі — жінки, схильні до невиношування вагітності.

 

 Етапи ЕКЗ

Програма ЕКЗ складається з кількох послідовних етапів:

 1. Стимуляція яєчників

Процедура ЕКЗ починається зі стимуляції яєчників. Існують три протоколи стимуляції: довгий, супердовгий та короткий. Спочатку організм жінки за допомогою препаратів готують до стимуляції. За деякий час спеціальними медикаментами проводиться стимуляція росту фолікулів, цей етап проходить під ультразвуковим і гормональним контролем.

 2. Пункція фолікулів

Коли фолікули виростають до необхідного розміру, під знеболюванням і контролем УЗД проводиться пункція яєчників. Під час цієї процедури за допомогою спеціальної пункційної голки з кожного фолікула дістають фолікулярну рідину разом з яйцеклітиною.

3. Культивування ембріонів

Спеціально оброблену сперму та виділені з фолікулярної рідини яйцеклітини з’єднують і поміщують в інкубатор з живильним середовищем для запліднення та подальшого розвитку. Культивування ембріонів може тривати від 3-х до 6-ти днів.

4. Перенос ембріонів у порожнину матки

За кілька днів після запліднення ембріони переносять у порожнину матки. На відміну від вищезгаданої пункції фолікулів, це абсолютно безболісна процедура. Під контролем УЗД цей процес здійснюють за допомогою тонкого еластичного катетера. Після переносу жінці призначають препарати, які допомагають створити умови для імплантації та розвитку ембріонів.

 Етапи ЕКЗ, клініка Київ

5. Діагностика вагітності

Найбільш раннім та достовірним методом діагностики вагітності на сьогоднішній день є дослідження крові на ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини). За аналізом крові на ХГЛ вагітність можна визначити вже на 12-й день після переносу ембріона. Цей метод є найбільш раннім та найбільш достовірним для ранньої діагностики вагітності.

Кожен з цих етапів впливає на еко запліднення ціну у Львові, тож точну цину ви можете дізнатися тільки після консультації лікаря.

Мережа медичних центрів «Мати та дитина», що представлена кількома відділеннями у Києві та Житомирі, — це клініки, що розробили та пропонують різні пакети програм ЕКЗ. До них входить певний набір послуг, маніпуляцій та препаратів. Вони визначають вартість кожної конкретної програми ЕКЗ. Детальніше можна дізнатися тут. Проте підібрати правильну програму самостійно неможливо: для цього потрібно звернутися до репродуктолога клініки «Мати та дитина».

Запис на прийом Відгуки Лікарі Callback


1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, загальна оцінка: 5,00 з 5)
Loading...
SSLЛист директору
Ліцензія МОЗ України АГ № 603203 від 26.10.2011
2017 © ООО НЕОМЕД 2007 Копіювання інформації на сайті mdclinics.com.ua дозволено лише після письмової згоди власника.
Причини та лікування безпліддя | Чоловіче безпліддя: причини, лікування | Ознаки вагітності: перші ознаки, симптоми | Ендометріоз: лікування, симптоми
Про клініку    |    Послуги    |    Ціни    |    Лікарі    |    Учбовий центр    |    Прес-центр    |    Контакти