Коли варто відвідати гінеколога?
У будь-якому віці, якщо жінка має занепокоєння щодо своїх статевих органів, вона має записатись на прийом у гінеколога. Якщо скарг немає, тоді жінка фертильного віку має відвідувати гінеколога раз на рік. Серед поширених симптомів, через які жінки відвідують гінекологи:
- дискомфорт або біль внизу живота;
- нерегулярні менструації;
- надмірно болісні та рясні менструації;
- міжменструальна вагінальна кровотеча;
- аномальні виділення з піхви;
- біль або дискомфорт під час статевого акту.
Не варто лікуватись самостійно чи шукати в інтернеті відповіді, чому ви можете відчувати певні симптоми. Ми радимо звернутися саме до гінеколога, бажано негайно, якщо симптоми повторюються та погіршують якість вашого життя. Такі симптоми не обов'язково вказують на серйозні захворювання, однак регулярнi огляди у гінеколога — це запорука здоров'я жінки та підтримання репродуктивної функції.
Важливiсть планових гінекологічних оглядів
Регулярне відвідування гінеколога необхідне для збереження жіночого здоров’я. Щорічне обстеження допомагає виявити такі захворювання, як-от пухлини чи інфекції, які часто розвиваються без симптомів та можуть призвести до серйозних ускладнень, зокрема безпліддя.
Профілактичні огляди рекомендують починати з 13–17 років, оскільки в цей час налагоджується менструальний цикл, а дівчата можуть розпочати статеве життя. Лікар-гінеколог проводить консультації та обстеження, дає поради щодо контрацепції та профілактики ІПСШ.
Регулярні візити до гінеколога варто запланувати з початком статевого життя або до 21 року.
Ціна консультації лікаря-гінеколога у Києві: що включено у вартість візиту
Що входить у консультацію гінеколога? Це залежить від того, чи первинний це візит, чи вторинний, і з якого приводу — планово чи екстрено.
Під час першого візиту лікар докладно розпитує особливості менструального циклу, статевого життя, з'ясовує гінекологічний та, якщо є, акушерський анамнез. Важливо, щоб пацієнтка була відвертою, тому що від точності відповідей на запитання залежить правильність вибору діагностики та лікувальної стратегії.
Далі розпочинається гінекологічний огляд. Його виконують на спеціальному гінекологічному кріслі, в якому пацієнтка розташовується напівлежачи з розведеними ногами, а лікар перед нею. Спочатку він оглядає зовнішні статеві органи, потім піхву та піхвову частину шийки матки. Для цього лікар використовує гінекологічне дзеркало, а іноді кольпоскоп — апарат, за допомогою якою можна розглянути слизову оболонку піхви під збільшенням.
Подальше залежить від того, чи є у пацієнтки скарги, а у лікаря припущення про можливу патологію. Якщо немає скарг та результат огляду задовільний, лікар разом із пацієнткою вибере час наступного відвідування, внесе його до розкладу і на цьому плановий візит завершено.
Якщо гінеколог вирішить, що потрібна уточнювальна діагностика, він направить пацієнтку на дослідження. Це може бути гінекологічне УЗД, ПАП-тест, мазок на мікрофлору, лабораторні аналізи сечі та крові. Тоді наступний візит планується на час, коли будуть готові результати діагностики.
Звертаємо вашу увагу: на вартість консультації гінеколога може впливати ще кілька чинників, серед яких:
- Складність та повнота обстеження, яка може охоплювати планову або більш детальну оцінку, наприклад, спеціальні тести або скринінги. Можливий варіант, коли пацієнтка не проходить гінекологічний огляд (оглянута іншим лікарем), але лише уточнює нюанси оперативного втручання або консультується за результатами аналізів.
- Більш тривала консультація або обговорення конкретних проблем зі здоров'ям.
- Кваліфікація, досвід та репутація гінеколога, що проводить консультацію.
- Якщо консультація містить конкретне лікування, рецепти або поради щодо контрацепції, гормональної терапії або спеціалізованої допомоги.
- Якщо пацієнт має медичну страховку, що охоплює гінекологічні консультації, особисті витрати можуть значно змінюватися.
Щоб отримати чітке уявлення про вартість консультації, зв'яжіться з нами по телефону або заповніть форму зворотнього зв'язку. Також можете ознайомитись з цінами на сайті.
Як вибрати кваліфікованого гінеколога у Києві?
Візит до гінеколога — це делікатне питання, а щоб знайти «свого» лікаря, ми радимо спитати друзів чи родичів про їхній досвід або обрати клініку чи лікаря за відгуками. Пам’ятайте, що не всі відгуки правдивi та надійні. На сайті клініки завжди можна знайти інформацію про лікаря: має значення категорія (друга,перша,вища), досвід роботи, практичні навички.
Якщо ви шукаєте гінеколога у Києві, оберiть перевірений медичний центр «Мати та дитина». Записавшись на консультацію, ви потрапите до досвідчених спеціалістів, якi пропонують сучасне лікування та використовують новітнє обладнання. Ви дійсно можете нам довіритися, адже ми прагнемо допомогти вам бути здоровими.
Вiдгуки