пн-пт: 8:00 - 20:00
сб: 8:00 - 18:00

Поліпектомія в Києві, Львові, Житомирі

Головна
|
Послуги
|
Поліпектомія в Києві, Львові, Житомирі

Поліпектомія — малоінвазивна хірургічна операція, при якій видаляється утворення слизової оболонки в порожнині матки чи цервікальному каналі. Шийка матки — це нижня частина матки, яка сполучає порожнину матки з піхвою.

При наявності поліпа цервікального каналу з метою лікування проводиться поліпектомія з вишкрібанням каналу під місцевою анестезією чи без неї в умовах кабінету з дотриманням правил асептики та антисептики. Гінеколог може нанести на шийку матки знеболювальне, щоб мінімізувати дискомфорт. Поліп зазвичай видаляється за допомогою спеціального інструменту, наприклад, щипців для поліпів або петлі, що дає змогу захопити поліп і видалити його з шийки матки.

Вже за кілька хвилин після операції пацієнтка може вирушати додому. Після процедури лікар надасть рекомендації по післяопераційній тактиці та поводженні.

Діагностика

У більшості випадків поліп помітно при огляді шийки матки в дзеркалах та не представляє складнощів.

Трансвагінальне УЗД можна використовувати для візуалізації матки та шийки матки. Цей метод обстеження може надати додаткову інформацію про розмір та розташування поліпа ендометрія.

Біопсія може бути виконана для отримання невеликого зразка новоутворення чи тканини. Після взяття матеріалу цей зразок вирушає до патологоанатомічної лабораторії для дослідження. Біопсія допомагає визначити морфологію поліпа.

У деяких випадках рекомендовано проведення гістероскопії — введення оптичної системи через цервікальний канал, що дає змогу акушер-гінекологу безпосередньо візуалізувати та оцінити поліп цервікального каналу чи ендометрію.

 Поліп у матці: причини

Потенційні чинники, що сприяють розвитку поліпа:

  • Запальні захворювання органів сечостатевої системи.
  • Запалення слизової оболонки цервікального каналу.
  • Гормональні зміни.
  • Аномалії кровоносних судин.

 Симптоми

Симптоми поліпів можуть відрізнятися залежно від їхнього розміру, розташування та того, чи викликають вони якісь ускладнення. Важливо відзначити, що зазвичай поліпи, особливо на ранніх стадіях, можуть не провокувати помітних симптомів. Однак, коли симптоми все ж таки виникають, вони можуть охоплювати:

  • аномальну маткову кровотечу;
  • тривалу «мазню» по закінченню менструації;
  • появу кров’янистих виділень під час інтимних стосунків.

Важливо наголосити, що наявність цих симптомів не обов'язково вказує на наявність поліпів і не потребує їх видалення, вони можуть бути викликані різними іншими станами.

 Що кажуть дослідження

Після поліпектомії поліп зазвичай відправляють у патологоанатомічну лабораторію для дослідження. Це допомагає визначити морфологію поліпа. У разі доброякісних поліпів можна рекомендувати регулярне спостереження для моніторингу розвитку нових поліпів.

Було вивчено 299 лікарняних записів за 5 років. Усі пацієнтки були поділені на групи перименопаузи та постменопаузи залежно від їхнього менопаузального статусу. Групи порівнювали за гістологічними результатами біопсії поліпа шийки матки, патології ендометрію та цитології мазків шийки матки. Для статистичного аналізу використовувалися критерій χ2 Пірсона і точний критерій Фішера, а значення P <0,05 вважалося статистично значущим. 

Отримані результати

У гістопатологічних дослідженнях поліпів шийки матки передракові ураження було виявлено у 2% випадків, а у жінок у менопаузі спостерігалося лише 0,3% злоякісних уражень. Згодом при цитологічному дослідженні мазків шийки матки в обох групах не відзначалося злоякісних новоутворень.

Передракові та злоякісні ураження за даними гістопатології ендометрію склали 1,33% та 0,66% відповідно. Був статистично значущий зв'язок між менопаузальним статусом пацієнтки, цитологічними дослідженнями цервікального мазка та патологією ендометрію, але гістологічні дані не були статистично значущими щодо симптоматичного статусу пацієнток.

Поліпектомія в медичних центрах у Києві, Львові, Житомирі

Тип терапії або лікування після поліпектомії залежить від кількох чинників, зокрема розміру та типу поліпа, його місця розташування, а також від того, чи є поліп доброякісним, чи потенційно раковим.

Центр «Мати та дитина» пропонує пройти всі необхідні дослідження, отримати консультацію та терапію, зокрема видалення поліпа у матці. Наші фахівці постійно підвищують кваліфікацію та проходять підготовку у профільних закордонних медичних центрах, а також працюють на кращому діагностичному та хірургічному обладнанні.

Автор: Микитюк Олександр Володимирович - акушер-гінеколог, репродуктолог, спеціаліст з УЗД, лікар вищої категорії.

Джерела:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p...

Дата оновлення статті: 27.11.2023

Автори цієї послуги
Спеціалісти цієї послуги
Холодян Ірина Ярославівна
Акушер-гінеколог, Репродуктолог, Лікар ультразвукової діагностики
Микитюк Олександр Володимирович
+20 років
28 відгуків
Акушер-гінеколог, Репродуктолог, Лікар ультразвукової діагностики, Ендоскопіст
Клись Аліса Сергіївна
+13 років
41 відгуків
Акушер-гінеколог, Репродуктолог
Маслій Юлія Володимирівна
Акушер-гінеколог, Репродуктолог, Лікар ультразвукової діагностики
Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205