пн-пт: 8:00 - 20:00
сб: 8:00 - 18:00

Онкомаркер підшлункової залози (СА 19-9 аналіз) у Києві, Житомирі, Львові

Головна
|
Послуги
|
Онкомаркер підшлункової залози (СА 19-9 аналіз) у Києві, Житомирі, Львові
до 85%
Успішність програм ЕКЗ
18 101+
Діток народилось
20+
Репродуктологів
ISO
Якість послуг

Онкомаркер СА 19-9 вважається вуглеводним антигеном, що продукується як нормальними клітинами легень та органів травлення, так і клітинами карциноми підшлункової залози, шлунка та печінки. Чим більший розмір пухлини, тим вище кількість СА 19-9. При новоутворенні в шлунку застосовується в комплексі з раково-ембріональним антигеном, фактором росту ендотелію судин та іншими онкомаркерами.

Короткий опис онкомаркера: Антиген 19-9 виробляється клітинами ендотелію органів та в присутності гена Levis і аномальними клітинами. СА 19-9 у фізіологічно нормальному стані синтезується клітинними структурами підшлункової залози, шлунка, жовчного, печінки та легень.

Оцінка активності СА 19-9 відіграє важливу роль в діагностичній цінності виявлення ракових новоутворень, які вражають підшлункову залозу. На початкових стадіях (I і II) підвищення кількості білка виявляється у 40% пацієнтів, а при наявності великих пухлин або метастазів - у 98%.

За кількістю онкомаркера можна судити про стадію патології, що є важливим діагностичним ознакою. Якщо маркер СА 19-9 значно зростає після проведення хірургічних методів терапії, це може сигналізувати про рецидив патології або появу метастазів.

Аналіз крові на СА 19-9 найбільш інформативний і об'єктивний при визначенні пухлини підшлункової залози (РПЖ). В інших випадках необхідно поєднувати цей аналіз з іншими діагностичними методиками та онкомаркерами.

Також високий рівень СА 19-9 вважається поганим прогностичним ознако (з точки зору передбачення) при злоякісних новоутвореннях, що локалізовані в товстому та прямому кишечнику. Однак він поступається за чутливістю аналізу на РЕА при доброякісних пухлинах в ЖКТ.

Антиген виводиться з організму за допомогою жовчі, відсюди всі патології печінки та жовчевивідних каналів характеризуються підвищеним СА 19-9. Цей аналіз має занадто низьку специфічність, тому його не використовують для скринінгових обстежень.

Показання для призначення аналізу СА 19-9 включають:

визначення стадії РПЖ; контроль ефективності терапевтичних схем; виявлення ризику рецидиву та подальшого поширення метастазів; диференційоване діагностування РЕА - від'ємної епітеліальної пухлини товстого кишечника.

Патології печінки, при яких призначається дослідження СА 19-9, включають:

гепатит; наявність конкрементів у жовчному міхурі; цирроз; вогнівні процеси в органі та ЖКТ.

Аналіз проводиться методом хемолюмінесцентної хемії, а матеріал дослідження - сироватка венозної крові.

Як підготуватися до дослідження: Передлабораторна підготовка до здачі аналізу СА 19-9 - стандартна і включає в себе:

виключення їжі та солодких, тонізуючих напоїв за 8-12 годин до аналізу; тимчасове відмовлення від лікування медикаментами (з дозволу та під контролем лікаря); досягнення спокійного, комфортного психічного стану; виключення фізичних перевантажень. Не рекомендується перед аналізом вживати їжу, напої та медикаменти, що можуть стимулювати вироблення жовчі.

Норма та розшифрування результату: Онкомаркер СА 19-9, норма якого не залежить від статі пацієнта, становить 0-37 МЕ/мл. Будь-яке відхилення від норми вимагає консультації та контролю лікаря. При різних локалізаціях новоутворення змінюється активність білка:

Назва органу, пораженого раком Рівень онкомаркера (МЕ/мл) підшлункова залоза > 80 печінка > 80 шлунок > 100 товстий і прямий кишечник > 80

Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205