PESA
PESA, Percutaneous Epididymal Sperm Aspiration — черезшкірна аспірація сперматозоїдів з придатка яєчка. Тонка голка вводиться всередину придатка яєчка і витягує кілька сперматозоїдів. Цей метод застосовується також за аспермії (відсутності еякуляту) та некрозооспермії (відсутності в еякуляті живих сперматозоїдів). PESA менш надійна у порівнянні з іншими методами вилучення сперми, за статистикою частота наступу вагітності рідша. Невелика кількість сперми, яку вдається отримати, робить скрутною або неможливою кріоконсервацію. Крім того, є ризик спричинити або погіршити обтурацію яєчка. До плюсів належить мінімальна інвазивність.
TESA
TESA, Testicular Sperm Aspiration — тестикулярна аспірація сперматозоїдів. Спеціальною голкою яєчко проколюють у кількох місцях та витягують сперму. Так само як і PESA, це малоінвазивне втручання, але й недолік у методу схожий — невелика кількість сперми та відсутність візуального контролю, через що іноді можна взагалі не знайти ділянки сперматогенезу.
Різновидом TESA є MESA — мікроепідидимальна аспірація сперми. Вона показана за вродженої відсутності сім'явивідних проток або після вазектомії. Виконується під операційним мікроскопом, що дає змогу отримати більше зрілої сперми у порівнянні з іншими методами аспіраційної біопсії яєчка.
ТЕSЕ
TESE, Testicular sperm extraction — екстракція сперми з яєчка. Це хірургічна процедура, під час якої яєчко надрізають. Після розрізу канальці досліджуються на наявність сперматозоїдів, потім їх вилучають у потрібній кількості.
Різновидом є microTESE, мікродисекція яєчок. Виходить зовсім невелика кількість тестикулярної тканини, яка потім досліджується під операційним мікроскопом. Ефективність не страждає, навпаки, підвищується внаслідок візуального контролю та збільшення швидкості вилучення сперматозоїдів.
Кожна з методик має плюси та мінуси. Оптимальний метод підбирає лікар, орієнтуючись на індивідуальні показання. У медичному центрі «Мати та дитина» кваліфіковані фахівці використовують найсучасніші, найефективніші та найбезпечніші способи лікування чоловічої безплідності.
Протипоказання до біопсії яєчка
Протипоказання бувають абсолютними та відносними. Відносні тимчасові, після усунення проблеми біопсія може бути проведена. Протипоказання до інвазивного вилучення сперматозоїдів:
- запальні захворювання сечостатевих органів;
- інфекції, що передаються статевим шляхом;
- інфекційні захворювання шкіри;
- будь-які гострі захворювання або хронічні у стадії загострення;
- порушення згортання крові, геморагічний діатез;
- єдине яєчко.
Вiдгуки