Що дає ЕКГ
Електрокардіографія дає дані про наступні характеристики роботи та стану серцевого м'яза:
- серцеві імпульси;
- ритм серця;
- характеристика скорочень;
- інтервал електричних імпульсів;
- виявлення патологій у функціонуванні органа на ранніх етапах розвитку захворювань, за відсутності яскраво вираженої симптоматичної картини;
- стадії патологій – інфарктів, збоїв роботи серцевих клапанів
Показання до проведення ЕКГ
Діагностика серцевого м'яза повинна проводитися регулярно, не рідше одного разу на рік у людей із хронічними захворюваннями. За наявності інфарктів та інших патологій в анамнезі – не менше двох разів на рік. Електрокардіографія проводиться у таких випадках:
- раптове підвищення тиску без видимих причин;
- загальне погіршення стану;
- часті болі, відчуття тиску, дискомфорт у грудях, печіння;
- сповільнений серцевий ритм (або його патологічне прискорення);
- непритомні стани;
- задишка;
- загальна слабкість, млявість та сонливість;
- біль у верхньому відділі спини;
- перенесений інсульт;
- наявність надлишкової маси тіла;
- підвищений холестерин;
- надмірне фізичне навантаження (при регулярних заняттях спортом).
Люди з тяжкими хронічними захворюваннями, при вроджених аномаліях розвитку серцевого м'яза, повинні робити електрокардіографію якнайчастіше, тому що при багатьох захворюваннях виникають тотальні ураження серця, що не мають симптоматичної картини на ранніх стадіях.
Як проводиться
Під час діагностичної процедури ЕКГ пацієнт перебуває на кушетці. До грудної клітки, на яку наноситься спеціальний гель, що покращує провідність хвиль, підключаються спеціальні датчики, що відтворюють на екран діаграму, що показує роботу серця. Тривалість діагностичної процедури – від 5 до 10 хвилин. Якогось почуття дискомфорту відсутнє.
Для вагітних електрокардіографія проводиться при підозрі на ускладнення, якщо майбутня мама має хронічні захворювання, вроджені аномалії серцевого м'яза. Аналіз ЕКГ має ще одну незаперечну перевагу - відсутність протипоказань, а швидкий результат дозволяє проводити процедуру ЕКГ в екстрених випадках.
Розшифровка результатів
Проводиться ЕКГ у Києві та інших містах у всіх лікарнях та діагностичних центрах. Розшифровкою результатів займається терапевт. За відсутності можливості проконсультуватися з лікарем, отримати розшифровку результату можна у кардіолога. Щоб встановити точний діагноз, недостатньо зробити тільки ЕКГ серця, необхідно пройти повноцінне комплексне обстеження.
Після проведення ЕКГ серця лікар призначить лікування. При необхідності пацієнта буде відправлено до денного стаціонару, якщо у нього виявлено глибокі ураження або тяжкі відхилення у функціонуванні серцевого м'яза.
Вiдгуки