Методи оперативного втручання
Операція фімозу має на увазі видалення крайньої плоті (циркумцизія) або її розсічення (препуціопластика). Вона може виконуватися:
- традиційно — з використанням скальпеля;
- лазерним методом.
Кожен з методів має свої переваги й недоліки.
Традиційна циркумцизія
Основними перевагами традиційної циркумцизії є її доступність — операція при фімозі може бути проведена в будь-якому медичному закладі за наявності фахівця. Також вона набагато дешевша за апаратні методи.
Недоліками гострої хірургії є:
- тривалий період реабілітації;
- ризик післяопераційних ускладнень;
- крововтрата й травматичність;
- тривале обмеження статевої активності;
- можливість утворення грубої рубцевої тканини на місці шва.
Операція проводиться під місцевим знеболенням і триває близько 1 години. Пацієнту видаляють крайню плоть і накладають косметичний шов. Існує кілька способів циркумцизії, про які лікар повинен повідомити пацієнта.
Циркумцизія із застосуванням лазера
В Україні, так само, як і в інших країнах світу, мають успіх операції, що проводяться із застосуванням лазера. Перевагою лазерної операції є:
- точність виконання;
- ризики післяопераційних ускладнень мінімальні завдяки бактерицидним властивостям випромінювання;
- крововтрата відсутня, тому що промінь лазера «запаює» кровоносні судини;
- скорочується термін реабілітації;
- менш виражені больові відчуття в післяопераційний період;
- мінімальний час операції.
Недолік: в Україні лазерними установками обладнані хірургічні відділення тільки в великих містах, що скорочує доступність послуги. Проводити операцію повинен спеціально навчений лікар, що позначається на вартості послуги. Схожі результати має операція з використанням радіохвильового скальпеля, а вартість її трохи нижче.
Крім кругового обрізання крайньої плоті сьогодні використовується метод препуціопластики, за якого крайню плоть розтинають в подовжньому напрямку, при цьому зовнішній вигляд статевого органу не змінюється. Ця техніка малотравматична, але її застосовують рідше, ніж циркумцизію.
Вiдгуки