(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Лабораторні дослідження є невіддільною частиною сучасної медицини. Без них лікарі не зможуть провести лікування будь-якого захворювання. Завдяки такій діагностиці у короткий термін фахівець отримує якісні та інформативні дані щодо стану здоров'я організму пацієнта. 80% інформації надходить лікарям саме з лабораторних аналізів.
Найголовнішими видами аналізів на кров є загальні, біохімічні, серологічні та маркери.
Загальний аналіз крові дає відомості, що стосуються червоних кров'яних тілець (еритроцитів), червоного пігменту крові (гемоглобіну), маленьких кров'яних клітин із перевіркою стінок судин на ушкодження (тромбоцитів), білих кров'яних клітин із захисною функцією (лейкоцитів). Також визначають лейкоцитарну формулу та осідання червоних кров'яних тілець. Кров забирають із пальця.
Біохімічна діагностика крові є методом, який показує функцію різних органах та систем організму. Перевіряються печінка, нирки, холестерин, тригліцериди, глюкоза, загальний білок, мікроелементи. Коагулограмою визначається згортання крові.
Під час серологічних досліджень перевіряються антитіла у сироватці. Так визначаються антитіла до сифілісу, вірусних гепатитів, збудників токсоплазмозу, краснухи, герпесу тощо. Імуноферментний аналіз дає можливість визначити показник ступеня захворювання, результату проведеної терапії, а також дізнатися про минулі хвороби. Сироватка крові дає змогу визначити гормональний рівень, і також такі лабораторні аналізи показують термін вагітності.
Під час аналізу маркерів раку визначаються специфічні речовини, що виявляються за наявності пухлини. Визначається її стадія, злоякісність/незлоякісність. Пухлина завжди проявляється виділенням білків (маркерів).
Забір решти крові проводиться з вени за допомогою вакуумної системи або голки без шприца. Зазвичай стандартна підготовка виключає споживання їжі 8 годин до здачі аналізу.
У медичних центрах «Мати та дитина», які розташовані у містах Київ, Житомир, Львів, є свої лабораторії, тому наші пацієнти проходять обстеження та лікування в одному місці. Ми проводимо найсучаснішу та найточнішу діагностику, зокрема ПЛР — полімеразну ланцюгову реакцію з клонуванням будь-якої ділянки ДНК. Такий високоточний діагностичний метод передбачає забір клінічного матеріалу з вени з використанням разових інструментів і пробірок та подальшим виявленням генетичного матеріалу вірусів чи бактерій у біологічних матеріалах пацієнтів.
При виконанні лабораторних методів дослідження сечі оцінюється, як працюють нирки та інші внутрішні органи, та виявляються запальні процеси, зокрема сечових шляхів. Звичайний аналіз передбачає збирання ранкової сечі в спеціальний контейнер.
Під час бактеріоскопічного методу проводять дослідження, відоме як «мазок на флору».
Визначається флора в:
Аналізи проводять за допомогою мікроскопа.
Бактеріологічні посіви — це дослідження, яке проводиться з метою виявлення збудників цілого ряду захворювань. Для цього забирають біологічний матеріал: сечу, кров, фекалії, слину, мазки з піхви, які потім підлягають лабораторному посіву на живильне середовище (особливий бульйон), далі мікроорганізми розмножуються і таким чином виявляється збудник інфекції.
Повноцінна діагностика не може проводитись без додаткових методів дослідження та лабораторних аналізів, консультацій профільних спеціалістів.
Автор: Переїденко Тетяна Іванівна — генетик.
Дата оновлення статті: 08.01.2024
Вiдгуки