пн-пт: 8:00 - 20:00
сб: 8:00 - 18:00

КТР плоду у Києві, Львові, Житомирі

Головна
|
Послуги
|
КТР плоду у Києві, Львові, Житомирі
до 85%
Ефективність лікування
18 101+
Діток народилось
20+
Репродуктологів

Куприко-тім'яний розмір плода (КТР) — вимірювання, що проводиться під час УЗД на ранніх термінах вагітності. КТР показує максимальну відстань плода від тім'ячка до куприка. Ця діагностика використовується для розрахунку індивідуального ризику хромосомної патології у дитини та встановлення актуального терміну вагітності за нерегулярного менструального циклу.

Як проводиться діагностика КТР?

КТР проводять за допомогою УЗД. Дослідження КТР плода зазвичай проводиться до 14 тижнів вагітності, оскільки після 14 тижнів плід досить великий і ультразвуковий датчик не може охопити розмір від куприка до тім’я, а УЗД-спеціалісту доводиться вимірювати частини тіла малюка окремо.

Навіщо проводити дослідження КТР?

КТР діагностика відбиває зростання ембріона, допоки кінцівки повністю розвинуться. Це допомагає гінекологу оцінити термін вагітності, передбачити дату пологів та побачити, чи відповідає розмір плода терміну вагітності.

Крім оцінки гестаційного віку, вимірювання КТР є частиною комплексного ультразвукового дослідження, яке охоплює оцінку анатомії плода та гарантування нормального розвитку.

Показання до проведення дослідження КТР

Вимірювання КТР плода по тижнях під час вагітності використовується за такими показаннями:

  • Оцінка гестаційного віку.
  • Підтвердження життєздатності (наявність ембріона, що розвивається, або плода з виявленим серцебиттям).
  • Виявлення багатоплідної вагітності.
  • Скринінг аномалій розвитку плода.
  • Оцінка зростання плода.

Протягом усієї вагітності можуть бути рекомендовані додаткові ультразвукові дослідження, а також інші аналізи та скринінги з урахуванням індивідуальних обставин та чинників ризику. Вони можуть містити більш детаКТР плода тижням: таблиця

Нижче наведено загальну довідкову таблицю КТР та відповідного гестаційного віку:

Термін Розмір

1–4 тижні

КТР зазвичай не вимірюється, оскільки на цій ранній стадії точні цифри назвати складно

5 тижнів

1–2 мм

6 тижнів

3–4 мм

7 тижнів

4–5 мм

8 тижнів

7–10 мм

9 тижнів

11–13 мм

10 тижнів

15–20 мм

11 тижнів

23–28 мм

12 тижнів 

30–40 мм


Ці вимірювання приблизні й можуть змінюватись залежнос від таких чинників, як-от положення плода та статура матері. Важливо, що оцінки гестаційного віку, засновані на КТР, найточніші у першому триместрі. За ступенем розвитку вагітності інші біометричні вимірювання плода, такі як-от біпарієтальний діаметр, окружність голови, окружність живота і довжина стегна, стають важливішими для оцінки гестаційного віку та оцінки росту плода.

Що кажуть дослідження?

Метою дослідження Yonsei Medical Journal була оцінка зв'язку між відстаню від тім'ячка до куприка (КТР), виміряного до 10-го тижня вагітності, та масою тіла під час народження. Результати 316 трансвагінальних УЗД на 46, 53, 60, 67 та 74 дні вагітності порівнювалися у групах з низькою масою тіла новонародженого та нормальною масою тіла немовляти.

Позитивна кореляція між КТР та масою тіла за народження спостерігалася під час вимірювання КТР на 60, 67 та 74 дні. КТР, виміряний на 67-й день вагітності, був значно меншим у групі з низькою масою тіла від народження, ніж у групі з нормальною масою тіла за народження. Порогове значення КТР = 26,5 мм, виміряне на 67 день, має найбільшу здатність прогнозувати вагу після народження.

Основні результати цього дослідження полягають у тому, що КТР, виміряний на початку першого триместру вагітності, тісно пов'язаний із масою тіла під час народження, і що точність прогнозування маси тіла за народження особливо висока на 67-й день (9+3 тижні) вагітності.

Запис на дослідження КТР плода у Києві, Житомирі, Львові

КТР є важливим дослідженням, яке має пройти кожна вагітна жінка. Проте, КТР не єдиний метод діагностики плода у медичних центрах «Мати та дитина» у Києві, Житомирі, Львові. Запишіться на консультацію до гінеколога та дізнайтесь про всі методи діагностики, які ви зможете пройти у своєму місті.

Автор: Ластівський Віктор Володимирович — акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар ультразвукової діагностики.

Джерела:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov

Дата оновлення статті: 25.12.2023

Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205