пн-пт: 8:00 - 20:00
сб: 8:00 - 18:00

Перев'язка маткових труб у Києві, Львові, Житомирі

Головна
|
Послуги
|
Перев'язка маткових труб у Києві, Львові, Житомирі

Перев'язка маткових труб є хірургічною процедурою, за якої фаллопієві труби жінки або блокуються, або перев'язуються, або перерізаються, щоб запобігти попаданню яйцеклітин у матку і запобігти вагітності. Ця процедура вважається перманентним методом контрацепції та зазвичай її обирають особи чи пари, які вирішили не мати дітей.

Огляд методів трубної стерилізації

Для стерилізації маткових труб використовується кілька методів, які можна поділити на хірургічні та нехірургічні. Розгляньмо деякі поширені способи проведення вазектомії жіночої.

  • Лапароскопічна тубектомія: Це мінімально інвазивна хірургічна процедура, при якій хірург робить невеликі надрізи на черевній стінці пацієнта і використовує лапароскоп (тонка трубка з камерою та інструментами) для доступу до маткових труб. Маткові труби перев'язуються, потім обрізаються або видаляються. 
  • Лапаротомія: Це традиційний хірургічний метод, при якому робиться один великий розріз на черевній стінці для доступу до маткових труб. Після цього труби перев'язуються та іноді видаляються. 
  • Ендоваскулярні методи: Деякі процедури перев'язування маткових труб можуть бути виконані з використанням ендоваскулярних технік, наприклад, за допомогою введення матеріалів або пристроїв усередину труб для блокування або перекриття прохідності. Ці методи можуть бути менш інвазивними та мати коротший період відновлення.
  • Ще одним методом перев'язки маткових труб є їх видалення, відоме як двостороння сальпінгектомія. Це хірургічна процедура, під час якої маткові труби повністю видаляються. Вона може здійснюватися за допомогою лапароскопії або лапаротомії, залежно від конкретних обставин та вибору хірурга.




Жіноча стерилізація: показання

Хірургічна стерилізація проводиться за бажанням жінки. Часто до хірургів звертаються за допомогою жінки старше 35 років, у яких є одна дитина або кілька і які впевнені, що більше не хочуть мати дітей.

Деякі показання охоплюють:

  • Наявність захворювань, які роблять вагітність ризикованою для здоров'я жінки, а також за яких інші форми контрацепції можуть виявитися невідповідними або неефективними. Серед таких захворювань: вади серця, цукровий діабет, патології печінки, нирок, легень, а також онкологія.
  • Тяжкі генетичні патології, які можуть передаватися дітям. 
  • Побоювання щодо методів контрацепції. Жінка може вибрати стерилізацію, якщо вона має побоювання з приводу тривалого використання чи побічних ефектів інших методів контрацепції.

Консультації та обговорення проблеми зі спеціалістами центру «Мати та дитина» мають вирішальне значення для створення повного розуміння наслідків процедури перев'язування труб у жінок та розгляду альтернативних варіантів контрацепції.

Що кажуть дослідження

За даними Американського онкологічного товариства, рак яєчників щороку забирає близько 13 000 життів. Нові нормативи ґрунтуються на загальноприйнятих рекомендаціях для жінок із генетичними мутаціями високого ризику або сильним сімейним анамнезом раку яєчників.

У 2019 році Американський коледж акушерів та гінекологів (ACOG) висунув стратегію видалення маткової труби на розгляд комітету.

«Ми давно знаємо, що багато спадкових випадків раку яєчників, ймовірно, виникають через порушення в роботі фалопієвих труб, — говорить доктор Кетрін Есселен, гінеколог-онколог з Медичного центру Бет Ісраель Діаконіса. — Хоча ми групуємо всі ці види раку разом і називаємо їх раком яєчників, багато хто з них насправді починається в маткових трубах».

У жінок, які перенесли перев'язку труб або їх видалення, щоб уникнути майбутньої вагітності, ризик раку яєчників знизився на 25–65% порівняно з однолітками.

Перев'язування маткових труб: наслідки

Стерилізація зазвичай є безпечним та ефективним методом постійної контрацепції, але, як і будь-яка хірургічна процедура, вона не позбавлена потенційних наслідків та проблем. Ось деякі чинники, які слід мати на увазі:

  • Необоротність

Перев'язка маткових труб вважається незмінним способом контрацепції. Хоча існують хірургічні процедури щодо скасування перев'язки маткових труб, вони не завжди успішні.

  • Ефективність

Вазектомія є високоефективною формою контрацепції. Однак після процедури досі існує невеликий ризик вагітності. У поодиноких випадках маткові труби можуть мимоволі з'єднатися, що призводить до небажаної вагітності.

  • Хірургічні ризики

Як і за будь-якої хірургічної процедури, існують ризики, як-от інфекція, кровотеча або пошкодження навколишніх структур. Ускладнення відносно рідкісні, особливо за використання мінімально інвазивних методів, наприклад лапароскопічної перев'язки маткових труб.

  • Післяопераційний біль

Деякі жінки можуть зазнавати тимчасового дискомфорту після процедури. У такому разі лікар-гінеколог призначає знеболювальні препарати.

  • Зміни у менструальному циклі

Деякі пацієнтки повідомляють про щедрі менструації після хірургічного втручання.

Хоча багато жінок задоволені своїм рішенням пройти перев'язку маткових труб, є невеликий відсоток тих, хто може пізніше пошкодувати про це. Дуже важливо, щоб жінка оцінила ризики та ухвалила обґрунтоване рішення.

План дій у разі перев'язування маткових труб

Вашим першим кроком буде запис на консультацію до гінеколога чи спеціаліста з репродуктивного здоров'я центру «Мати та дитина» у Києві, Львові, Житомирі. Під час зустрічі ви можете обговорити причини, з яких вирішили розглянути можливість перев'язки маткових труб, та отримати інформацію про інші варіанти контрацепції.

Якщо ви та ваш лікар вирішите, що видалення або перев'язка маткових труб є для вас правильним вибором, дата проведення процедури залежатиме від вашого менструального циклу. Часто жінки вважають за краще провести втручання відразу після пологів. Актуальна ціна операції буде надана після консультації.

Перед видаленням або перев'язкою фаллопієвих труб лікарі-гінекологи центру зазвичай проводять різні діагностичні процедури та оцінки, щоб переконатися, що операція необхідна та відповідає стану здоров'я пацієнтки. Деякі загальні діагностичні кроки можуть охоплювати:

  • збір анамнезу та медичний огляд:
  • УЗД органів малого таза або гістеросальпінгографія;
  • аналізи крові;
  • перевірка прохідності маткових труб.

Якщо жінка перебуває у репродуктивному віці та збереження фертильності викликає занепокоєння, фахівець може обговорити такі варіанти, як-от заморожування яйцеклітин.

Автор: Адвена Вікторія Вікторівна — акушер-гінеколог, репродуктолог.

Джерела:

https://www.health.harvard.edu...

https://www.cancer.org/

Дата оновлення статті: 27.11.2023

Автори цієї послуги
Спеціалісти цієї послуги
Микитюк Олександр Володимирович
+20 років
27 відгуків
Акушер-гінеколог, Репродуктолог, Лікар ультразвукової діагностики, Ендоскопіст
Клись Аліса Сергіївна
+13 років
40 відгуків
Акушер-гінеколог, Репродуктолог
Маслій Юлія Володимирівна
Акушер-гінеколог, Репродуктолог, Лікар ультразвукової діагностики
Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205