0 800 504 205

(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)

Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00

Як нас знайти?
Кабінет пацієнта
Послуги
Головна
|
Послуги
|
УЗД при вагітності у Києві

УЗД при вагітності у Києві

Ультразвукове дослідження — діагностична візуалізація внутрішніх органів за допомогою ультразвукових хвиль, тобто звукових хвиль високої частоти. Тканини з різною щільністю по-різному пропускають і відбивають ультразвукові коливання, що дає змогу, уловлюючи відбиток, отримувати зображення внутрішнього середовища. Великою перевагою ультразвуку є те, що він безпечний, на відміну, наприклад від рентгенівського випромінювання. Ультразвук проходить крізь тканини тіла, не впливаючи на них, як і не впливають на них й ті звуки, які вловлює людське вухо.

Завдяки відсутності ризику та високої інформативності ультразвукові методи діагностики мають широке застосування в акушерстві — інших безпечних варіантів заглянути всередину матки та розглянути плід поки що немає.

УЗД на ранніх термінах вагітності

УЗД — один із методів ранньої діагностики вагітності. Наскільки ранньої? У перші дні та тижні ембріон дуже маленький, візуалізувати його за допомогою ультразвуку ще неможливо. Тому УЗД на 1 тижні вагітності неінформативне. Чи покаже УЗД вагітність 2–3 тижні? Навряд чи. А ось на УЗД 4–5 тижнів вагітності досвідчений гінеколог вже може виявити плід. На ранніх термінах інформативнішим є трансвагінальне дослідження, коли датчик вводиться в піхву. Добре помітною вагітність стає після п'ятого тижня гестації.

Діагностична цінність ультразвуку на цьому терміні не лише у факті встановлення вагітності. Швидше за все, до п'ятого-шостого тижня жінка вже дізналася про неї за допомогою аптечного або лабораторного тесту. УЗД може діагностувати позаматкову та багатоплідну вагітність, а також визначити точний гестаційний термін.

На акушерський облік рекомендовано ставати на шостому-восьмому тижні, тому часто перше УЗД вагітності виконують на цьому терміні. Якщо жінка хоче пройти ультразвукове дослідження раніше, найкраще зробити це у профільному медичному закладі: у жіночій консультації при пологовому будинку або у приватній клініці, що спеціалізується на репродуктивному здоров'ї.

УЗД вагітності в Києві, Львові, Житомирі в медичному центрі «Мати та дитина»

У нашому центрі надається повний спектр послуг з ведення вагітності, прийнятні ціни на УЗД, лікарська допомога і консультування.

Ми намагаємося надати всім хто звернувся оптимальні умови:

  • розробили відмінну матеріально-технічну базу;
  • закуповуємо фірмове обладнання та якісні витратні матеріали;
  • створили згуртований колектив, що складається з найкращих фахівців Києва.

Все це дозволяє нам надавати медичні послуги за прийнятною ціною і з незмінно високою якістю. Під час обстеження лікар-УЗД забезпечить безпеку майбутньої матері, добре візуалізує і уважно вивчить крихітку в материнській утробі і дасть актуальні рекомендації з підтримки нормального перебігу вагітності.

Запис на ультразвукове дослідження доступний на сайті або за телефоном. Співробітники інформаційного центру підтвердять бронювання, і в зручний час ми будемо чекати вас для проходження дослідження.

Звертайтеся, будемо раді допомогти!

Планові УЗД під час вагітності

Акушерське спостереження охоплює два планові УЗД у рамках двох скринінгів — першого та другого триместру. Перший триместр закінчується 12 тижнем вагітності, з 13 по 27 триває другий, а з 28 і до пологів — третій.

Отже, висновок УЗД вагітність малого терміну. Що далі? Перший триместр — дуже важливий період: у цей час відбувається формування тіла дитини, закладаються всі її органи та системи. Розвиток дуже бурхливий, важливий кожен день. І якщо на шостому тижні лікар може побачити лише сам факт наявності вагітності, тобто ембріон у матці, то УЗД 8–9 тижнів вагітності вже значно інформативніше, а УЗД 10 тижнів вагітності може розповісти ще більше. Але робити УЗД вагітності по тижнях немає потреби. Його виконують тоді, коли можна отримати максимум інформації. На 10-му тижні тіло дитини вже повністю сформоване, тому перше планове УЗД призначають на 11–13 тижнів, це частина першого скринінгу, або скринінгу першого триместру.

Перший скринінг

УЗД 12 тижнів (плюс-мінус тиждень) дає змогу детально розглянути плід, оцінити, як сформувалося тіло. Метою скринінгу є рання діагностика порушень розвитку. Крім УЗД, вони охоплюють біохімічний аналіз крові із визначенням маркерів хромосомних захворювань. На УЗД порушення розвитку плода проявляються невідповідністю розмірів плода гестаційному терміну та відхиленням від норми ключових розмірів ембріона, наявність патологій органів. Вимірюються куприко-потиличний розмір ембріону та фетометрія для встановлення терміну вагітності. Основними маркерами для виключення хромосомних перебудов є вимірювання товщини комірцевого простору, кровоплину у венозній протоці та наявність кістки носу та інші. Також при першому скринінгу оцінюються стан кісток черепу та хребта, передньої черевної стінки та кінцівок. Також виключаються патології шлунку, сечового міхура, пуповини та мозкових структур.

Другий скринінг

УЗД у рамках другого скринінгу виконують на 19–20 тижнів, плюс-мінус тиждень. В ці терміни вагітності також проводиться фетометрія ( вимірюються основні параметри для визначення розмірів плоду і відповідності їх терміну гестаціі). Основне завдання лікаря пренатальноі діагностики в ІІ триместрі- виключення вад або особливостей розвитку плоду, оцінка стану плоду за навколоплодовими структурами ( навколоплідна рідина та плацента) та вимірювання шийки матки для виключення загрози переривання вагітності. Для виключення вад розвитку фахівець з УЗД ретельно та уважно розглядає та вимірює майже всі органи та системи плоду. Також можна дізнатися стать плоду за будовою зовнішніх статевих органів. Якщо виявляються відхилення у розвитку плоду лікар призначає додаткові дослідження для остаточного встановлення діагнозу: повторні УЗД, консиліум, аналізи, інвазивна діагностика тощо).

Позапланові УЗД вагітності

Крім скринінгів, лікар призначає УЗД у всіх випадках, коли потрібна докладна інформація щодо стану плода. Оскільки метод не несе ризиків, використовувати його можна без обмежень.

Доплерографія та КТГ

Крім звичайного УЗД під час вагітності використовують ще два види ультразвукової діагностики: доплерографію (доплерометрію) та кардіотокографію (КТГ). Доплерометрія плоду є важливим дослідженням кровообігу в системі мати-плацента-плід для виключення гіпоксії плоду. Досліджують кровоплин в маткових артеріях, венозній протоці, артеріях пуповини, аорті та середній мозковій артерії плоду.

КТГ це метод оцінки функціонального стану плода під час вагітності ( після 32 тижня вагітності) та в пологах. На протязі 20-30 хв аналізується ЧСС плоду у спокої та при рухах, а також скоротлива діяльність матки.


3D-УЗД

Використовують під час вагітності й такі різновиди, як 3D-УЗД та 4D-УЗД. 3D надає об'ємне деталізоване зображення, а 4D додає до нього рух дитини. Окрім діагностики, це можливість для майбутніх батьків уперше побачити свого малюка.

Автор матеріалу Константинова Олена Михайлівна - Лікар акушер-гінеколог, спеціаліст з УЗД. Київ, вул. Юрія Литвинського 54\15.
Вiдгуки

Дуже вдячна Ковалевській Ларисі Станіславівні - спеціаліст з великим досвідом. Готувалася до ЕКО десь рік, поки досягли необхідних показників. Все вийшло з першої спроби, вагітність протікала без особливостей, пологи пройшли добре. Зараз моєму малюку 7 місяців. Головне - це слухати та робити все, що скаже лікар і тоді все вийде
Тетяна, 21.06.2024
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Тетяна
21.06.2024
Почну з головного . Шановні майбутні батьки , вибравши цю дивовижну-жінку лікаря Вацик Мирославу Михайлівну у Вас серце буде битися частіше, очі будуть блищати, усмішка і гарний настрій гарантовано ) а саме головне у Вас зʼявиться Надія і Віра що ви станете батьками . Що сталося з нами? ще в січні 2022 року звернулися в клініку не буду казати її назву «і..а» але до кінця літа 2023 року ми на протязі всього часу змінили двох лікарів, виявили непрохідність труб ( жінки зрозуміють),три ембріотрансфери( як розумієте не один не був успішним) зробили всі всі аналізи які могли тільки бути . І кожен раз казали «ви попали в той відсоток жінок в яких не вийшло» .а саме головне в нас пішло це «дорогоцінний час» , і з кожним разом мені здавалося що разом з розрахунками у нас забирали надію. Але зібравши волю в кулак ми знайшли Мирославу Михайлівну в «Мати і дитина». З середини вересня 2023 ми стали пацієнтами Мирослави Михайлівни і чудо , нам подарували Надію, Віру і Любов до таких лікарів
Аріна та Сергій Паладій, 19.06.2024
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Аріна та Сергій Паладій
19.06.2024
Велике дякую Юлії Володимирівні за нашу доньку.
Дар'я, 19.06.2024
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Дар'я
19.06.2024
Дуже вдячна Ковалевській Ларисі Станіславівні - спеціаліст з великим досвідом. Готувалася до ЕКО десь рік, поки досягли необхідних показників. Все вийшло з першої спроби, вагітність протікала без особливостей, пологи пройшли добре. Зараз моєму малюку 7 місяців. Головне - це слухати та робити все, що скаже лікар і тоді все вийде
Тетяна review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Тетяна
21.06.2024
Почну з головного . Шановні майбутні батьки , вибравши цю дивовижну-жінку лікаря Вацик Мирославу Михайлівну у Вас серце буде битися частіше, очі будуть блищати, усмішка і гарний настрій гарантовано ) а саме головне у Вас зʼявиться Надія і Віра що ви станете батьками . Що сталося з нами? ще в січні 2022 року звернулися в клініку не буду казати її назву «і..а» але до кінця літа 2023 року ми на протязі всього часу змінили двох лікарів, виявили непрохідність труб ( жінки зрозуміють),три ембріотрансфери( як розумієте не один не був успішним) зробили всі всі аналізи які могли тільки бути . І кожен раз казали «ви попали в той відсоток жінок в яких не вийшло» .а саме головне в нас пішло це «дорогоцінний час» , і з кожним разом мені здавалося що разом з розрахунками у нас забирали надію. Але зібравши волю в кулак ми знайшли Мирославу Михайлівну в «Мати і дитина». З середини вересня 2023 ми стали пацієнтами Мирослави Михайлівни і чудо , нам подарували Надію, Віру і Любов до таких лікарів
Аріна та Сергій Паладій review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Аріна та Сергій Паладій
19.06.2024
Велике дякую Юлії Володимирівні за нашу доньку.
Дар'я review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Дар'я
19.06.2024

Лікарі медцентру

Котлік
Володимир Володимирович
Акушер-гінеколог, репродуктолог
Каверіна
Вікторія Олексіївна
Акушер-гінеколог, репродуктолог
Холодян
Ірина Ярославівна
Акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар ультразвукової діагностики
Малова
Юлія Олександрівна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог
Массуд
Наталія Олександрівна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог
Радько
Віталій Юрійович
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог
Запис на прийом
Заявки обробляються операторами інформаційного центру в будні дні з 8-00 до 20-00.
Заявка на запис вважається дійсною після підтвердження її операторами медичного центру.
Відправити

Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205