Основні напрямки абдомінальної хірургії
Абдомінальні операції:
- Гінекологічні хірургічні втручання: ампутація шийки матки, гістеректомія, видалення придатків, кіст яєчників, лікування ендометріозу, міоми.
- Операції на органах шлунково-кишкового тракту: жовчному міхурі, жовчовивідних протоках, печінці, підшлунковій залозі, кишківнику.
- Операції на селезінці.
- Операції на стінках черевної порожнини.
- Абдомінальні операції класичні та лапароскопічні
Класичне (або відкрите хірургічне) втручання передбачає розріз передньої черевної стінки для створення доступу до операційної зони. Сучасні порожнинні операції проводяться за вдосконаленими методиками, які зменшують ризики розвитку операційних та післяопераційних ускладнень.
Лапароскопія
Лапароскопія — сучасний напрямок абдомінальної хірургії, що вирізняється малою інвазивністю. Цей тип операцій називають закритим, тому що для доступу до операційного поля не потрібно розрізати передню черевну стінку, достатньо зробити кілька невеликих проколів та ввести в них хірургічний інструмент (лапароскоп). Лапароскоп, крім хірургічних маніпуляторів, оснащений джерелом холодного світла та відеокамерою, за допомогою якої зображення транслюється на екран монітора в операційній.
Під час просування лапароскопа черевною порожниною тканини не розрізаються, а обережно розсуваються. Так досягається мінімальна операційна травма. Це створює лапароскопії масу переваг: скорочення часу операції та відновлювального періоду, висока ефективність внаслідок відсутності загоєння великої рани, мінімальне лікарське навантаження. Лапароскопія не може повністю замінити собою традиційну порожнинну абдомінальну хірургію, оскільки має низку протипоказань. Якщо протипоказань відсутні, методом вибору хірургів клініки «Мати та дитина» є лапароскопія.
Абдомінальна хірургія у медичному центрі «Мати та дитина»
Медичний центр «Мати та дитина» спеціалізується на питаннях репродуктивного здоров'я, тому основними напрямками абдомінальної хірургії є:
- видалення субмукозних міом, спайок та інших патологічних утворень матки;
- хірургічні операції на придатках матки: видалення кіст яєчників; відновлення прохідності маткових труб;
- операція Вертгейма (розширена екстирпація матки);
- оментектомія (резекція великого сальника).
Вiдгуки