Пункція кісти яєчника — поширена діагностична процедура, яка застосовується для визначення характеру та вмісту рідини в порожнині новоутворення. Пункція кісти яєчника також використовується як метод терапії деяких видів кістозних утворень.
Пункція кісти яєчника — поширена діагностична процедура, яка застосовується для визначення характеру та вмісту рідини в порожнині новоутворення. Пункція кісти яєчника також використовується як метод терапії деяких видів кістозних утворень.
Пункція кісти яєчника виконується під контролем ультразвукової діагностичної апаратури. Лікар проколює стінку кісти, за допомогою спеціальної голки з аспіраційним механізмом витягує її вміст в стерильні пробірки. Потім відправляє на додаткове біохімічне та гістологічне дослідження.
Після в порожнину вводиться склерозувальний препарат. Під його дією відбувається «склеювання» стінок порожнини та розсмоктування новоутворення. Але пункція кісти яєчника з лікувальною метою проводиться тільки на тонкостінних кістах. Пункція як метод терапії має велике значення в лікуванні ендометріальних кіст яєчників.
Пункція кісти яєчника застосовується як високоінформативний метод дослідження стану кісти та визначення ризику її злоякісного переродження. Пункція кісти яєчника виконується під загальним наркозом в умовах стаціонару. Період післяопераційного відновлення займає всього добу, після чого жінку виписують додому.
У нормі пункція кісти яєчника — нетравматична операція, яка проводиться швидко, адресно і не має косметичних наслідків. Деякий час пацієнтки, згідно з відгуками, відчувають біль, відзначають кров'янисті виділення, запаморочення та головний біль. Якщо пункція кісти яєчника привела до лихоманки та інтенсивних больових відчуттів, слід негайно звернутися за допомогою.
Кісти можуть бути функціональними, які самостійно розсмоктуються при зміні гормонального статусу, і патологічні, що створюють перешкоди роботі органів черевної порожнини та збільшують ризик злоякісних процесів в організмі.
Їх необхідно видалити, якщо медикаментозна терапія не приносить очікуваного результату. Видаляють кісти, які досягли розміру 16–20 мм. Підставою для призначення аспірації є ризик розриву кісти та поява виражених больових відчуттів.
Процедура, як будь-яке хірургічне втручання, має протипоказання, серед яких безумовними є:
При неускладнених кістах така процедура має високу ефективність. Але не часте її використання обумовлене:
Щоб спрогнозувати результат пункції кісти, враховується:
Не рекомендується видаляти великі кісти у жінок в період менопаузи, тому що існує великий ризик рецидиву патології.
Відгуки пацієнток про пункції позитивні. Операція не завдає сильних больових відчуттів, організм швидко відновлюється, а за правильного виконання ризик рецидиву — мінімальний.
Вiдгуки