(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Антитіла до тиреопероксидази — аутоантитіла до основного ферменту (тиреопероксидази), який бере участь в синтезі гормонів щитоподібної залози (ЩЗ) — тироксину та трийодтироніну. Поки залоза зберігає цілісність, фермент не потрапляє в системний кровотік, а імунна система на нього не реагує. При пошкодженні структури ЩЗ, викликаному ендогенними й екзогенними факторами, відбувається викид тиреопероксидази (ТПО) в кров'яне русло. Системи захисту організму реагують на фермент, як на чужорідний білок і продукують антитіла до ТПО.
До порушення структури щитоподібної залози призводять:
Як тільки ТПО потрапляє в кровотік, В-лімфоцити починають продукувати АТ ТПО. Вони руйнують білки, як чужорідний агент, пошкоджуючи при цьому і клітини ЩЗ. Зі зруйнованих клітин вивільняються гормони —Т3 і Т4. Рівень їх в крові підвищується, викликаючи симптоми гіпертиреозу.
Організм прагне відновити баланс — надлишки гормонів елімінуються або біотрансформуються протягом 1,5–2,0 місяців. Коли процес завершується, організм дає сигнал на поповнення кількості гормонів, але зруйновані АТ ТПО тканини заміщуються сполучною, яка не може продукувати біоактивні речовини. Тоді організм починає страждати на нестачу гормонів ЩЗ, розвивається синдром гіпотиреозу.
Причиною появи АТ ТПО можуть стати такі патології:
Антитіла до тиреопероксидази утворюються і внаслідок впливу спадкових патологій або аутоімунних захворювань інших органів і систем, наприклад:
Аналіз на АТ ТПО призначають з діагностичною, диференціальною та контролювальною метою.
Показанням до призначення аналізу визначення АТ ТПО є вперше виявлені патології ЩЗ і підозра на патологію:
У жінок причиною направлення на дослідження є ризик розвитку післяпологового тиреоїдиту. А поява АТ ТПО під час вагітності може загрожувати аутоімунним ураженням ЩЗ плода. Післяпологовий тиреоїдит відзначається у 5–10% породіль.
Виявлення в організмі антитіл до ТПО не означає, що людина обов'язково буде страждати на захворювання ЩЗ. У 10% здорового населення планети можуть бути виявлені антитіла до ферменту ЩЗ. Але якщо отриманий результат перевищує норму, то не варто його ігнорувати. Важкі деструктивні зміни можуть розвиватися поступово.
Для виявлення АТ ТПО використовуються імуноферментні та імунохімічні методи дослідження плазми крові. Для отримання об'єктивних результатів необхідно дотримуватися правил здачі крові з вени:
Результати досліджень вказують в бланку, що містить референсні значення АТ ТПО. Норма антитіл до ТПО становить 0–18 МО / мл. Але показники норми можуть варіюватися залежно від виду тест-систем, які застосовуються в різних лабораторіях. Ціна дослідження залежить від класу клініки, регіону та міста країни.
Ціна в Києві за аналіз АТ ТПО залежить від обраної клініки.
Вiдгуки