Анестезія при вагітності
Будь-які ліки завдають шкоди плоду. Кошти для наркозу – не виняток. Тому операції під час вагітності проводяться лише у тому випадку, коли їх потенційна користь вища, ніж небезпека для матері та дитини.
Найчастіше вагітним проводять термінові операції, робиться наркоз при природних пологах або кесаревому розтині. Найбільш ймовірними показаннями для операцій є:
- травми та кровотечі;
- гострі запальні процеси.
При цьому анестезіолог з'ясовує, чи немає пацієнтки алергії, і вибирає тип анестетика. Головним завданням є правильний розрахунок його дози, яка матиме необхідну знеболювальну дію при мінімумі на дитину.
Коли планувати операцію?
Термінові операції за життєвими показаннями робляться у будь-який час, але якщо є можливість, лікар-анестезіолог рекомендує виявитися від хірургічних втручань у ІІ триместрі. Також найкраще зробити вибір на користь місцевої анестезії.
Загальний наркоз у цьому періоді може негативно вплинути на закладку органів дитини, а також може бути причиною мимовільного переривання вагітності через викликаний стресом викиду адреналіну в кров.
У пізнішому періоді наркоз становить набагато менший ризик для дитини, але для матері небезпека зберігається, оскільки через здавлювання плодом багатьох внутрішніх органів у жінки порушено кровообіг.
Вирішити, коли робити операцію допоможе своєчасна консультація анестезіолога. Лікарі проведуть УЗД, і якщо легкі малюки вже сформовані, спочатку проводять кесарів розтин, і отримують плід, а лише потім оперують пацієнтку, усуваючи проблему.
Діагностика
Щоб підібрати найбільш підходящий та виправданий наркоз, анестезіолог враховує функціональний стан:
- серця та судин;
- печінки та нирок.
Аналізи крові та сечі здаються за 2-3 дні до передбачуваної операції. Зазвичай у цей час робиться вибір на користь епідуральної анестезії, а також премедикації промедолом або іншою речовиною.
Вiдгуки