Лапароскопія матки: показання до проведення
Процедура передбачає доступ до черевної порожнини та таза через невеликі розрізи (5–15 мм), тому після лапароскопії шрами залишаються майже непомітними. За даними iData Research, щороку в усьому світі виконується понад 13 мільйонів лапароскопічних процедур, що підкреслює її широке використання в сучасній медицині.
Серед поширених показань до проведення лапароскопії матки можна вiднести:
- Діагностика та лікування ендометріозу: Лапароскопія вважається найкращим варіантом діагностики та лікування ендометріозу, стану, коли тканина слизової оболонки матки розростається за межі матки, спричиняючи біль, безпліддя та інші симптоми.
- Оцінка анатомії матки та таза: За допомогою лапараскопа легко візуалізувати матку, маткові труби та яєчники для оцінки їх форми, розміру та виявлення аномалій, зокрема кіст яєчників.
- Лікування міоми матки: Лапароскопію можна використовувати для видалення або лікування доброякісних утворень у матці залежно від їх розміру та розташування.
- Діагностика безпліддя: У всьому світі гінекологи використовують лапароскопію для діагностики безпліддя та лікування таких захворювань, як-от непрохідність маткових труб, спайки в ділянці таза або ендометріоз, що перешкоджають настання вагітності.
- Видалення кісти яєчника: Лапароскопія яєчників, а саме видалення кісти — це мінімально інвазивне втручання, за допомогою якого можна скоротити час відновлення та запобігти утворенню рубців.
- Лікування позаматкової вагітності: У випадках позаматкової вагітності, коли запліднена яйцеклітина імплантується поза маткою, лапароскопія є безпечним способоом видалення ембріона таі відновлення пошкоджень труб.
Лапароскопія у гінекології має низку переваг перед традиційною відкритою хірургією, зокрема менші розрізи, зменшення рубців, швидше відновлення та менший післяопераційний дискомфорт.
Лапароскопія у медичних центрах «Мати та дитина»
У медичних центрах «Мати та дитина» в Києві, Львові та Житомирі ми проводимо діагностичну лапароскопію для точного виявлення широкого спектра гінекологічних захворювань.
Передопераційна діагностика охоплює такі дослідження:
- УЗД органів черевної порожнини та малого таза для оцінки органів і виявлення будь-яких аномалій.
- Комп’ютерна томографія (КТ) для детального зображення черевної порожнини та тазової ділянки, що дає чітке розуміння вашого стану (в деяких випадках)
- Електрокардіограма (ЕКГ), щоб оцінити стан вашого серця та переконатися, що ви готові до операції.
- Рентген грудної клітки: для перевірки будь-яких респіраторних захворювань,, які можуть потребувати уваги.
- Повне клініко-лабораторне обстеження згідно з наказом МОЗ України.
Щоб гарантувати найкращий можливий результат і мінімізувати дискомфорт, під час консультації гінеколог надасть рекомендації щодо дієти та відпочинку.
Як проводиться лапароскопія в медичних центрах «Мати та дитина»?
Лапароскопія охоплює кілька ключових етапів:
- Передопераційне обстеження: Перед процедурою пацієнтка має пройти ретельну діагностику, про яку ми вже розповіли у попередній частині статті.
- Анестезія: Лапароскопія зазвичай виконується під загальним наркозом, щоб уникнути болісних відчуттів.
- Інсуфляція вуглекислого газу: Щоб створити достатньо місця для лапароскопічних інструментів, в черевну порожнину вводять вуглекислий газ.
- Введення ендоскопа для діагностики та лікування: Далi хірург вставляє троакар, невеликий інструмент, через який проходить лапароскоп для отримання зображень органів малого таза та черевної порожнини в реальному часі, та проводить необхідні хірургічні маніпуляції.
- Видалення газу, видалення ендоскопа та закриття розрізу: Після завершення діагностичної чи лікувальної процедури вуглекислий газ обережно видаляють із черевної порожнини. Після виймання лапароскопу та інших інструментів невеликі розрізи зашивають ниткою або хірургічною стрічкою.
Після операції пацієнтка переміщується в реанімаційну палату, де протягом короткого періоду часу перебуває під наглядом. Загалом пацієнтки відчувають мінімальний дискомфорт і можуть повернутися додому наступного дня. Після процедури ви отримаєте чіткі інструкції щодо відновлення.
Протипоказання щодо проведення лапароскопії
Проведення лапароскопії маткових труб протипоказана пацієнткам з такими станами та захворюваннями:
- геморагічний діатез;
- легенева недостатність;
- гостра печінкова або ниркова недостатність;
- цукровий діабет;
- порушення згортання крові;
- рак яєчників;
- серцево-судинні захворювання;
- великі спайки живота;
- вагітність на пізніх термінах.
Однак для визначення, чи підходить така діагностика та лікування чи ні, жінка має прийти на консультацію до гінеколога та пройти огляд у гінекологічному кріслі.
Щоб дізнатись ціну лапароскопії та записатись на консультацію до гінеколога медичного центру «Мати та дитина», заповніть форму на нашому сайті або зателефонуйте за вказаним номером.
Вiдгуки