0 800 504 205

(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)

Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00

Як нас знайти?
Кабінет пацієнта
Послуги
Головна
|
Послуги
|
Підготовка до ЕКЗ

Підготовка до ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) - один з найуспішніших методів лікування безпліддя. Застосовуючи повсюдно протягом декількох десятків років, він дозволив відчути радість материнства і батьківства багатьом тисячам сімейних пар.

Запорукою успіху процедури є правильна підготовка до ЕКЗ. Виконуючи всі рекомендації лікаря-репродуктолога, можна завагітніти з першої спроби. Тому фахівці нашої клініки чимало уваги приділяють цьому питанню.

Скільки триває підготовка до ЕКЗ? Це питання обов'язково задають наші пацієнти. Відзначимо, що підготовка триває не пару днів і навіть не тиждень. Вона починається задовго, як мінімум за 2-3 місяці, до проведення екстракорпорального запліднення.

Існує перелік рекомендацій підготовки до ЕКЗ для чоловічого, жіночого та обох статей. Тому підготовчі заходи та підходи краще розглядати окремо.

Підготовка для жінок

Щоб завагітніти після ЕКЗ, необхідно переглянути свій раціон і спосіб життя. Це обов'язкова умова підготовки до ЕКЗ, що підвищує ефективність процедури.

Харчування. Раціон жінки повинен бути збалансованим і різноманітним. Необхідно відмовитися від:

 • жирного;
 • смаженого;
 • фаст-фуду;
 • важкої їжі;
 • кави та чорного чаю;
 • продуктів на грилі.

У раціоні має бути більше свіжих овочів, білкових продуктів, зелені та фруктів. Краще віддавати перевагу свіжим натуральним сокам, чистій воді. Можна пити зелений чай.

Контроль ваги. На дієту сідати не потрібно, за винятком моментів, коли у жінки є зайва вага. Він може стати причиною проблем при виношуванні. Тому перед процедурою ІКСІ проводиться корекція ваги.

Вітаміни. Лікарі нашої клініки відзначають позитивний вплив спеціальних вітамінно-мінеральних комплексів, які потрібно приймати до вагітності. Вид препарату підбирається індивідуально. Особливу важливість має фолієва кислота. Її, а також калій і віт. Е, необхідно приймати обов'язково.

Ліки. Беручи будь-які препарати, в тому числі — гомеопатичні, необхідно повідомити лікаря. Також слід повідомити про наявність хронічних захворювань і перевірити, чи зроблена щеплення від краснухи. Вона може стати фатальною для плода при інфікуванні вагітної.

Обстеження

Кожній жінці в рамках підготовки до ЕКЗ необхідно пройти ретельне обстеження. Існує загальний перелік процедур, в який, в тому чи іншому випадку, можуть додаватися аналізи. Обов'язковими є:

 • Гормональні дослідження. Необхідно здати гормони (ФСГ, естрадіол, пролактин, прогестерон, соматотропний і лютеїнізуючого гормону). Додатково оцінюється активність щитовидної залози (Т4 загальний і вільний, ТТГ).
 • Аналізи на інфекції. Використовуючи різні методики, переконуються в наявності або відсутності уреаплазми, гарднерели, хламідій, гонококів, мікоплазми, вірусу папіломи та цитомегаловірусу. Проводять дослідження на ВІЛ, сифіліс і токсоплазмоз. Визначають наявність антитіл до краснухи.
 • Обстеження репродуктивної сфери. Здають мазок на флору і цитологічний аналіз вмісту цервікального каналу.
 • Дослідження біологічних рідин. Перевіряють гемостаз, протромбін, вміст глюкози. Проводять загальний і біохімічний аналіз крові, дослідження на глюкозу, загальний аналіз сечі.

Збираються докупи всі наявні знімки придатків, матки та труб, отримані при гістеросонографіі, результати проведених гістеро- та лапароскопій, біопсій, УЗД, томографій, рентгенологічного дослідження турецького сідла.

Додаткові процедури перед ІКСІ:

 • Ретельний збір анамнезу (інформація про перенесені захворювання, спадковість в сім'ї, особливості пологів і репродуктивного циклу у матері жінки).
 • Лікування хронічних захворювань.
 • Стоматологічна допомога.

За підсумками обстеження приймається рішення про можливість проведення екстракорпорального запліднення та акцентується увага на питаннях, які під час підготовки до ЕКЗ потрібно вирішити першими.

Підготовка чоловіків

Перелік вимог до підготовки чоловічої статі не менше, ніж для жінок. Починати готуватися подружжю потрібно в один час, оскільки термін дозрівання сперматозоїдів складає 2-2,5 місяця.

Загальні рекомендації:

 • Помірне утримання від статевого життя, щоб накопичити достатньо матеріалу для ЕКО.
 • Носіння вільного одягу для виключення перегрівання і порушення кровообігу в паховій зоні.
 • Обмеження контакту з побутовою хімією, лаками, фарбами, розчинниками, технікою, що випускає електромагнітне випромінювання, іонізацію.

Обстеження

Як підготуватися до ЕКЗ і які знадобляться обстеження? Саме ці два питання лідирують серед наших пацієнтів. Постараємося освітити всі аспекти.

Перед процедурою проводиться ряд аналізів:

 • мазок флори;
 • спермограма і каріотипування;
 • аналіз на антиспермальні антитіла;
 • аналіз крові (на сифіліс, міко-та уреаплазмоз, гепатит C+ антигени HbsAg, хламідіоз, ВІЛ).

За індивідуальними показаннями чоловікам можуть додаватися додаткові дослідження.

Підготовка подружжя

Щоб спроба завагітніти вийшла вдалою, потрібно щоб обоє під час підготовки до ЕКЗ дотримувалися ряд рекомендацій.

Куріння. Одним з головних моментів є відмова від куріння. Авторитетні дослідження доводять, що зачаття в парах, де обоє курять, відбувається в більш тривалий термін (втричі більше, ніж у пар що не палять).

Алкоголь і кофеїн напої. Раціональним є відмова від алкоголю, кави, чаю і какао. Лікарі радять вживати каву не більше 2-х разів на день. Не варто відвідувати сауни, лазні, що підвищують температуру статевих органів і знижують активність репродуктивної функції.

Фізична активність. Додаткову увагу потрібно приділити фізичної культури. За 2-3 місяці до ЕКО потрібно більше рухатися. Хороші результати показують помірні заняття спортом. Потрібно не перестаратися та уникати сильних навантажень. У цьому випадку стан здоров'я покращиться.

Психологічна підготовка. Говорячи про те, як підготуватися до ЕКЗ, не можна упускати психологічний фактор. Лікарі нашої клініки допоможуть подружжю позбутися страху невдач і правильно налаштуватися на результат.

Робота з психологічної підготовки до ЕКЗ проводиться з обома подружжям, а також, по можливості, з рідними та близькими пари. Грамотний психолог позбавить від страхів, допоможе прибрати побоювання з приводу збільшеної відповідальності, налагодить позитивний мікроклімат в сім'ї.

Статеве життя. Особливо строгих правил в цьому відношенні немає. Хоча бажано трохи знизити активність, щоб накопичити біоматеріал для процедури. Безпосередньо перед пункцією і підсаджування ембріонів потрібно утриматися як від статевих актів, так і мастурбації. Лікарі рекомендують почати підготовку за 3-4 дні, але не більше ніж за 7 днів, повністю виключивши випадкові зв'язки.

Підійшовши до підготовки до ЕКЗ відповідально і виконувати всі лікарські приписи, можна значно підвищити шанси на успіх процедури. Зі свого боку лікарі нашої клініки готові докласти всі свої вміння, знання і досвід, щоб допомогти парі через 9 місяців взяти на руки свою власну дитину.

Більш детальну інформацію про програми можна отримати на нашій гарячої лінії. Звертайтеся, будемо раді допомогти!


Вiдгуки

В нас з чоловіком сьогодні неймовірний вечір 😍 вечір емоцій які просто не можливо передати на словах. Ми отримали результати ХГЛ - я вагітна🤰. Ці слова я мріяла сказати своєму чоловікові на протязі 14 років, і так, це сталося сьогодні 🎉. Це наша перша спроба ЕКЗ і ми чекаємо на на народження синочка 😀 Нас переповнюють емоції і сльози радості. Ми дуже вдячні Вам - Наталя Олександрівна та вашій команді професіоналів, за позитивний результат, за Вашу підтримку, професіоналізм, за віру в справу яку Ви робите. Ще раз дякуємо Вам та вашій команді за здійснення мрій, бажаємо вам здоров'я та натхнення творити дива😘
Сичинська Тетяна Олегівна, 23.01.2022
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Сичинська Тетяна Олегівна
23.01.2022
Вперше залишаю відгук про лікаря, але роблю це їз задоволенням та вдячністю. Дійсно професіоналізм Юлії Олександрівни на найвищому рівні, відношення, підтримка та підхід до кожного клієнта. Довіру лікар викликала одразу! Щиро раджу! Ми спостерігали вагітність, протягом усього часу ЮО на зв’язку, допомагає навіть онлайн 😅 , адже в такий важливий для кожної жінки період це надважливо бути почутою та спокійною😘 Дякую Вам щиро Юліє Олександрівно та бажаю тільки процвітання та розвитку, нехай Ваші добрі справи повертаються Вам сторицею!
Оксана, 19.01.2022
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Оксана
19.01.2022
Чудовий лікар! Вже багато років довіряю своє жіноче здоровя Наталі Миколаївні! Приємна людина та професіонал своєї справи
Вікторія, 12.01.2022
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Вікторія
12.01.2022
В нас з чоловіком сьогодні неймовірний вечір 😍 вечір емоцій які просто не можливо передати на словах. Ми отримали результати ХГЛ - я вагітна🤰. Ці слова я мріяла сказати своєму чоловікові на протязі 14 років, і так, це сталося сьогодні 🎉. Це наша перша спроба ЕКЗ і ми чекаємо на на народження синочка 😀 Нас переповнюють емоції і сльози радості. Ми дуже вдячні Вам - Наталя Олександрівна та вашій команді професіоналів, за позитивний результат, за Вашу підтримку, професіоналізм, за віру в справу яку Ви робите. Ще раз дякуємо Вам та вашій команді за здійснення мрій, бажаємо вам здоров'я та натхнення творити дива😘
Сичинська Тетяна Олегівна review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Сичинська Тетяна Олегівна
23.01.2022
Вперше залишаю відгук про лікаря, але роблю це їз задоволенням та вдячністю. Дійсно професіоналізм Юлії Олександрівни на найвищому рівні, відношення, підтримка та підхід до кожного клієнта. Довіру лікар викликала одразу! Щиро раджу! Ми спостерігали вагітність, протягом усього часу ЮО на зв’язку, допомагає навіть онлайн 😅 , адже в такий важливий для кожної жінки період це надважливо бути почутою та спокійною😘 Дякую Вам щиро Юліє Олександрівно та бажаю тільки процвітання та розвитку, нехай Ваші добрі справи повертаються Вам сторицею!
Оксана review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Оксана
19.01.2022
Чудовий лікар! Вже багато років довіряю своє жіноче здоровя Наталі Миколаївні! Приємна людина та професіонал своєї справи
Вікторія review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Вікторія
12.01.2022

Лікарі медцентру

Данкович
Наталія Олександрівна
Акушер-гінеколог, репродуктолог
Котлік
Володимир Володимирович
Акушер-гінеколог, репродуктолог
Каверіна
Вікторія Олексіївна
Акушер-гінеколог, репродуктолог
Холодян
Ірина Ярославівна
Акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар ультразвукової діагностики
Малова
Юлія Олександрівна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог
Гришай
Галина Сергіївна
Акушер-гінеколог
Запис на прийом
Заявки обробляються операторами інформаційного центру в будні дні з 8-00 до 20-00.
Заявка на запис вважається дійсною після підтвердження її операторами медичного центру.
Відправити

Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205