0 800 504 205

(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)

Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00

Як нас знайти?
Кабінет пацієнта
Послуги
Головна
|
Послуги
|
Кольпоскопія шийки матки

Кольпоскопія шийки матки

Багато жінок не знають, що це за процедура кольпоскопія та для чого її проводять. Це один із видів діагностики, яка використовується під час огляду гінекологом у нашому медичному центрі «Мати та дитина».

Кольпоскопія являє собою важливу діагностичну процедуру, спрямовану на вивчення шийки матки та стінок піхви з використанням спеціального мікроскопа, відомого як кольпоскоп. Цей метод дає змогу лікарю розглянути тканини в деталях і виявити аномалії, які можуть бути потенційно пов'язані з раком або передраковими станами.

Що стосується можливих проблем, які можна виявити за допомогою кольпоскопії, насамперед вона орієнтована на виявлення ракових клітин або передракових змін (дисплазії) у шийці матки. Також вона може допомогти виявити генітальні бородавки, відомі як кондиломи, та неракові новоутворення, як-от поліпи.

Жінкам може бути рекомендована кольпоскопія у таких випадках:

 • Аномальні результати ПАП-тесту: Якщо стандартний цитологічний аналіз (ПАП-тест) показав аномалії, лікар може вирішити провести кольпоскопію для більш детального вивчення тканин.
 • Аномалії під час гінекологічного огляду: Якщо лікар виявив аномалії при гінекологічному огляді, кольпоскопія може бути рекомендована для підтвердження їх характеру.
 • Позитивний тест на ВПЛ: Якщо тест на вірус папіломи людини (ВПЛ) був позитивним, кольпоскопія може бути проведена для оцінки тканин та виявлення можливих змін.

Кольпоскопія також може бути запропонована у випадках інших симптомів, як-от аномальна вагінальна кровотеча або свербіж вульви. Ця процедура відіграє важливу роль у своєчасному виявленні та діагностиці різних жіночих захворювань.

Скільки разів на рік потрібно обстежитися

За стандартами ВООЗ, проходити процедуру бажано один раз на 12 місяців у профілактичних цілях. Її можуть призначити й у тому, щоб контролювати результати гінекологічної терапії. Процедура кольпоскопії потрібна при вагітності, щоб підготуватися до виношування малюка.

Кому можна, а кому не можна проводити кольпоскопію

Кольпоскопія є важливою діагностичною процедурою, але є певні умови, за яких її проведення небажане. Наприклад, не рекомендується проводити кольпоскопію у жінок протягом 6–8 тижнів після пологів, оскільки організм проходить відновлення. Також варто уникати цієї процедури після деструктивних хірургічних методів, як-от електрокоагуляція, кріодеструкція та лазерна вапоризація, щоб уникнути додаткового подразнення та пошкодження тканин.

Протипоказання також охоплюють нестерпність оцтової кислоти та йодистих препаратів, що може спричинити негативні реакції у пацієнта. Також не рекомендується проводити кольпоскопію за наявності маткової кровотечі або актоцервіксу, щоб уникнути пошкодження тканин та гарантувати безпеку пацієнта.

Якщо у вас є такі симптоми: незрозумілі вагінальні виділення, болі в ділянці живота, що тягнуть, різкі болі зі печінням під час сечовипускання, біль з дискомфортом під час статевого акту, невідповідність нормам цитології, порушення циклу, кровотеча або початок менопаузи — вам може знадобитися кольпоскопія для детального вивчення ситуації та за необхідності лікування. Приїжджайте до нашого медичного центру «Мати та дитина» у Києві, Львові, Житомирі, і ми надамо вам відповідні послуги з використанням кольпоскопії, якщо це буде необхідним для вашого випадку.

Як підготуватись до процедури

Підготовчі дії не викликають жодних складнощів. Необхідно виконати прості поради лікаря. Перед процедурою відмовтеся від статевих стосунків за 2–3 доби до візиту до лікаря. Також не спринцюйтеся, не користуйтесь тампонами та вагінальними свічками. Відмовтеся від ванни за 2 доби до кольпоскопії. Зазвичай процедура проводиться у першій половині менструального циклу після закінчення менструації, але до овуляції.

Проведення кольпоскопії

Хід процедури:

 • Позиція: Пацієнт зазвичай лежить на гінекологічному кріслі, як за звичайного гінекологічному огляді.
 • Розширення шийки матки: Іноді в процесі кольпоскопії використовується розширювач, щоб отримати найкращий доступ до шийки матки.
 • Лікар вводить кольпоскоп, схожий на бінокулярний мікроскоп, в піхву для більш детального розгляду тканин.
 • Застосування оцтової кислоти (або інших розчинів): Іноді лікар може використовувати оцтову кислоту або інші розчини для виділення аномалій та змін у тканинах шийки матки.
 • Якщо виявляться підозрілі ділянки, лікар може взяти маленький зразок тканини для біопсії.
 • Оцінка: Лікар оцінює стан тканин і робить записи про будь-які аномалії.

Що таке біопсія?

Біопсія — це процедура, в рамках якої лікар забирає зразки тканин для подальшого аналізу. У контексті гінекології біопсія шийки матки часто виконується після кольпоскопії. На відміну від ПАП-тесту, який збирає клітини з усієї шийки матки, кольпоскопія дає лікарю змогу вибирати конкретні ділянки для взяття зразків. Маленькі фрагменти тканини видаляються і відправляються в лабораторію для більш детального аналізу щодо ракових або передракових змін.

Наскільки болісна кольпоскопія?

Кольпоскопія — безболісна процедура. Пацієнтка може відчути легкий тиск, коли дзеркало вводиться у піхву. Застосування розчину на шийку матки може спричинити легке печіння або поколювання. Якщо необхідна біопсія, можливо, з'явиться різке пощипування або відчуття, схоже на менструальні судоми, при видаленні зразка тканини. Важливо, що хворобливість може змінюватись у різних жінок.

Для зменшення дискомфорту перед процедурою можна прийняти знеболювальне безрецептурне. Пацієнтки повинні обговорити свої відчуття та будь-які занепокоєння з лікарем, щоб гарантувати максимальний комфорт під час проведення кольпоскопії та біопсії.

Що відбувається після кольпоскопії?

Ви можете відновити нормальну діяльність одразу після маніпуляції. Якщо ви не робили біопсію, ви можете помітити кров'янисті виділення протягом наступних двох днів.

Якщо ви зробили біопсію, ви можете відчувати:

 • Легка вагінальна кровотеча, що триває кілька днів.
 • Легкий біль у піхві, який триває кілька днів.
 • Виділення з піхви, які можуть виглядати чорними або коричневими (через розчин).

Ви можете використовувати прокладки, щоб зупинити будь-які виділення з піхви або кровотечі. Дайте шийці матки час зажити, уникаючи вагінального сексу, тампонів та спринцювання.

У наших центрах «Мати та дитина» У Києві, Львові та Житомирі ми надаємо високоякісні послуги, зокрема кольпоскопію. Наші лікарі здійснюють цю процедуру з використанням передових методик та сучасних кольпоскопів, гарантуючи точність та ефективність у виявленні будь-яких змін на шийці матки та піхву. Також фахівці прагнуть створити комфортні умови для кожної пацієнтки та гарантувати поважливе поводження під час процедури.

Автор: Григор’єва Мар’яна Ігорівна - Акушер-гінеколог, репродуктолог.

Джерела:

https://www.nhs.uk/conditions/...

https://www.mayoclinic.org/tes...

https://www.plannedparenthood....

Дата оновлення статті: 24.11.2023

Вiдгуки

Лікар від Бога. З ним завжди спокійно і впевнено, що все буде добре. Дякую також Команді Макєєвської, дійсно, працюють фанати і професіонали своєї справи.
Олена, 12.07.2024
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Олена
12.07.2024
Хочу подякувати Іринв Ярославовні Холодян за найдорожчий подаруночок в моєму житті - довноочікувану дитинку, нашу донечку Надійку. Мені 45 років, 11 років віри та надії, 5 спроб ЄКЗ, 3 клініка і нарешті вийшло завагітніти та виносинти немовлятко завдяки Богу і Ірині Ярославовні. Хочу сказати дівчатами які сумніваються в цьому лікарі довіритись їй, і слухати і виконувати все що вона каже і у вас обов'язково вск вийде, можливо не с першої спроби, але вийде. 8 років тому я прийшла саме в цю клініку і до цього лікаря по рекомендації гінеколога, але на консультації мені все не сподобалось і я пішла в іншу клініку, а потім іще в одну, там нічого не вийшло, тільки змарнувала час, а так би мала вже давно дитинку, і повернулась знов до І.Я. Буває нам не подобаеться, що треба сидіти в черзі, чи лікар нам щось радить, а ми не згодні, але якщобвам сказали що буде результат саме тут, то ви б залишились. Мені сподобалось що лікар завжди на зв'язку, а це дуже важливо. Дякую за все
Леся, 08.07.2024
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Леся
08.07.2024
Дуже сподобався медичний центр!!! Була у лікаря Усенко Альбіни Вадимівни. Лікар-професіонал з великої літери, уважна, чуйна. В мене було обмаль часу, потрібно було пройти повний гінекологічний огляд, і дівчата- адміністратори на ресепшені запропонували декілька пакетів обстежень на вибір. І я змогла пройти повний огляд за один візит! Хочу відмітити роботу адміністраторів- уважні, ввічливі; зустріли, провели до лікаря, запропонували чай, каву після здачі аналізів. Мати та Дитина приємно вразили мене. Дякую Вам за професіоналізм!!! Безперечно буду рекомендувати Вас своїм знайомим:)
Аліна, 08.07.2024
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Аліна
08.07.2024
Лікар від Бога. З ним завжди спокійно і впевнено, що все буде добре. Дякую також Команді Макєєвської, дійсно, працюють фанати і професіонали своєї справи.
Олена review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Олена
12.07.2024
Хочу подякувати Іринв Ярославовні Холодян за найдорожчий подаруночок в моєму житті - довноочікувану дитинку, нашу донечку Надійку. Мені 45 років, 11 років віри та надії, 5 спроб ЄКЗ, 3 клініка і нарешті вийшло завагітніти та виносинти немовлятко завдяки Богу і Ірині Ярославовні. Хочу сказати дівчатами які сумніваються в цьому лікарі довіритись їй, і слухати і виконувати все що вона каже і у вас обов'язково вск вийде, можливо не с першої спроби, але вийде. 8 років тому я прийшла саме в цю клініку і до цього лікаря по рекомендації гінеколога, але на консультації мені все не сподобалось і я пішла в іншу клініку, а потім іще в одну, там нічого не вийшло, тільки змарнувала час, а так би мала вже давно дитинку, і повернулась знов до І.Я. Буває нам не подобаеться, що треба сидіти в черзі, чи лікар нам щось радить, а ми не згодні, але якщобвам сказали що буде результат саме тут, то ви б залишились. Мені сподобалось що лікар завжди на зв'язку, а це дуже важливо. Дякую за все
Леся review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Леся
08.07.2024
Дуже сподобався медичний центр!!! Була у лікаря Усенко Альбіни Вадимівни. Лікар-професіонал з великої літери, уважна, чуйна. В мене було обмаль часу, потрібно було пройти повний гінекологічний огляд, і дівчата- адміністратори на ресепшені запропонували декілька пакетів обстежень на вибір. І я змогла пройти повний огляд за один візит! Хочу відмітити роботу адміністраторів- уважні, ввічливі; зустріли, провели до лікаря, запропонували чай, каву після здачі аналізів. Мати та Дитина приємно вразили мене. Дякую Вам за професіоналізм!!! Безперечно буду рекомендувати Вас своїм знайомим:)
Аліна review
star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5star photo 5
Аліна
08.07.2024

Лікарі медцентру

Котлік
Володимир Володимирович
Акушер-гінеколог, репродуктолог
Каверіна
Вікторія Олексіївна
Акушер-гінеколог, репродуктолог
Холодян
Ірина Ярославівна
Акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар ультразвукової діагностики
Малова
Юлія Олександрівна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог
Массуд
Наталія Олександрівна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог
Радько
Віталій Юрійович
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог
Запис на прийом
Заявки обробляються операторами інформаційного центру в будні дні з 8-00 до 20-00.
Заявка на запис вважається дійсною після підтвердження її операторами медичного центру.
Відправити

Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205