пн-пт: 8:00 - 20:00
сб: 8:00 - 18:00

Тиреоглобулін (ТГ аналіз) у Києві, Житомирі, Львові

Головна
|
Послуги
|
Тиреоглобулін (ТГ аналіз) у Києві, Житомирі, Львові
18 101+
Діток народилось
20+
Репродуктологів
ISO
Якість послуг

Тіреоглобулін – білок-попередник основних гормонів щитовидної залози (ЩЗ) тироксину і трийодтироніна. Довга молекула білка може "розриватися", утворюючи Т4 – тироксин. Він, біотрансформуючись, втрачає молекулу йоду, перетворюючись в Т3. Отримані гормони відіграють важливу роль в обмінних процесах, тому дисбаланс ТГ призводить до порушення функції ЩЗ.

Опис та локалізація ТГ

Тіреоглобулін виробляється в фолікулах ЩЗ. Усередині шаровидних утворень містяться речовини у вигляді колоїдного геля. Основним компонентом його є ТГ. Білок ізольований від іншого простору залози. В крові його мало, і вивільнюється він в кровотік лише в разі необхідності. Тому збільшення його кількості сигналізує про патологію. Спеціальні клітини ЩЗ – тироцити видобувають з фолікулів молекулу білка і розщеплюють її на тирозин і атомарний йод.

Існує пряма залежність між кількістю ТГ в крові та розміром ЩЗ. Якщо спостерігається гіперпродукція гормонів ЩЗ, то для них потрібно більше "сировини". Факторами, що визначають активність тіреоглобуліну, є:

  • Активність гормонсинтезуючих процесів в ЩЗ;
  • Об'єм залози, наявність вузлів і їхній розмір;
  • Запальні процеси в ЩЗ.

Також збільшити вміст ТГ в крові можуть:

  • Порушення цілісності фолікулів, обумовлене фізичною або хімічною травмою, аутоімунними процесами;
  • Застосування методів діагностики, що вимагають введення в організм радіоактивного йоду;
  • Гнійне розплавлення тканин залози;
  • Післяопераційні ускладнення після резекції, тиреоідектомії та інших хірургічних втручань на ЩЗ;
  • Наслідки руйнування тканин залози при лазерній абляції, тонкоголковій біопсії та інших апаратних методах дослідження та лікування ЩЗ.

У деяких випадках перевищення норми тіреоглобуліну є сигналом для перевірки ЩЗ на розвиток злоякісного процесу в ній. Аналіз на рівень ТГ рекомендовано регулярно проходити хворим з частково видаленою ЩЗ, якщо резекція була викликана папілярним чи фолікулярним раком ЩЗ.

У цьому випадку ТГ є онкомаркером при відсутності ЩЗ та видаленої раніше злоякісної пухлини. При наявності органу аналіз не має сенсу і не призначається досвідченим ендокринологом. Таким чином, легітимним вважається направлення на дослідження рівня ТГ в крові лише для виключення рецидиву злоякісної патології в ЩЗ після її часткової резекції.

Правила призначення та підготовки до дослідження

Направлення на проходження дослідження рівня ТГ в крові отримують пацієнти, прооперовані у зв'язку з фолікулярним чи папілярним раком ЩЗ принаймні через 6 місяців. Показанням до призначення є часткове або повне видалення залози та післяопераційна радіотерапія, проведена за допомогою радіоактивного йоду.

Норма тіреоглобуліну коливається в широких межах – від 1,5 до 59 нг/мл. Такий великий інтервал обумовлений тим, що зазначена норма вказана для стану перед видаленням ЩЗ. Після резекції норма повинна становити 0 нг/мл.

Паралельно з аналізом на ТГ призначають визначення антитіл до тіреоглобуліну. Виявлення антитіреоглобулінів може свідчити про аутоімунний процес, але також антитіла виявляються у жінок у постменопаузі.

Готуватися до здачі аналізу необхідно за тією ж самою схемою, як і при будь-якому заборі крові з вени:

  • не приймати їжу за 8-12 годин до аналізу;
  • за 3 години не курити;
  • за 3-4 дні відмовитися від прийому деяких препаратів, після консультації з лікарем;
  • уникати стресу і фізичної активності напередодні досліджень.

Ціна аналізу на ТГ варіюється в різних регіонах країни та медичних центрах, що проводять дослідження. Слід пам'ятати, що цей аналіз є вузькоспецифічним і проводиться лише за винятковими показаннями.

Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205