(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Діагноз «міома матки» для багатьох родили жінок звучить, як вирок. До недавнього часу єдиним методом лікування патології було оперативне видалення пухлини разом з органом, в якому вона локалізована.
Вагітність при міомі матки була неможливою. Сьогодні в медицині перевага віддається органсберегающім методам терапії. Жінки отримують можливість зберегти вагітність при міомі матки і благополучно народить здорову дитину.
Вчені розглядають міому матки, як реакцію органу на регулярні пошкодження. Організм жінки щомісяця піддається складного процесу перебудови в зв'язку з підготовкою до запліднення і вагітності. Якщо вагітність НЕ настає, то відбувається повернення до вихідного стану.
Поступово відбувається виснаження організму, яке з хворобами, впливом екології, шкідливими звичками, хірургічних втручань, призводить до утворення доброякісної пухлини в міометрії матки. Припущення про можливість злоякісного переродження Міоми НЕ підтверджуються, і це дозволяє зберегти матку.
Завагітніти при міомі матки реально, що підтверджується статистикою. За останніми даними міома зустрічається у 80% жінок старше 35 років. Якщо вузли не створюють механічного перешкоди транспорту ооцита і прикріплення заплідненої яйцеклітини, то вагітність при міомі матки настає і протікає без особливостей.
Часто під дією мінливого під час вагітності гормонального фону відбувається регресія вузлів. Тому, навіть якщо пухлина виявлена на етапі планування вагітності, лікар оцінює ризики, що виникають після оперативного видалення вузлів і призначає щадне лікування:
Найчастіше небезпека для виношування вагітності являють рубці, що залишилися після видалення вузлів. Вони підвищують ризик розриву матки, вростання плаценти та інших небезпечних гінекологічний патологій.
У кожному конкретному випадку лікар визначає необхідність проведення міомектомії. Іноді, щоб завагітніти при міомі матки, потрібно видалити заважають процесу вузли. Показаннями до проведення хірургічного втручання є наступні фактори:
Міомектомію проводять гістероскопічного або лапароскопічно методом, що дозволяє уникнути утворення рубців. Гістерорезектоскопія забезпечує вагінальний доступ до вузлів, має малу травматичність, короткий відновлювальний період і низький ризик розвитку післяопераційних ускладнень.
За свідченнями призначають електрохірургічний міомектомію. Цим методом видаляють вузли, розташовані в глибині органу, мають сферичну форму і володіють вираженим інтрамуральним компонентом. Перераховані методи терапії дають можливість повного відновлення репродуктивної функції в 31-67% випадків.
Так як новоутворення є гормонзавісімих, то міома при вагітності зазнає певних змін. У першому і другому триместрі міома при вагітності може збільшитися, але вже в III триместрі відмічається зменшення розміру вузлів.
Найчастіше істотного збільшення освіти не спостерігається, так що вагітність при міомі матки у Деяких випадках робить позитивний вплив на патологію. Але буває, що вагітність при міомі матки становить небезпеку. Іноді відбувається дегенерація вузлів.
Збільшення кількості прогестерону і судинні зміни призводять до руйнування утворень, яке супроводжується некрозом тканин, відторгнення вузла і кровотечею. Тому лікування міоми краще проводить до настання вагітності.
У більшості випадків у жінок, у яких діагностовано міому матки, вагітність протікає без серйозних ускладнень. Проте іноді ця ситуація може призвести до проблем. Важливо знати, які ускладнення можуть виникнути та як їх уникнути під час вагітності при наявності лейоміоми.
Основні ускладнення, які можуть виникнути під час вагітності при лейоміомі матки, включають:
Ризик виникнення цих ускладнень можливо мінімізувати, якщо вирішити питання щодо тактики лікування лейоміоми матки до планування вагітності. В МЦ "Мати та дитина" ми пропонуємо комплексну консультацію від лікаря акушера-гінеколога разом із лікарем УЗ-діагностики та можливість отримати органозберігаюче оперативне лікування за допомогою сучасних методів.
Автор: Сарбей Євгенія Ігорівна, лікар акушер-гінеколог