(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Міомектомія - це один з видів хірургічного лікування міоми матки та видалення вузлів міоми зі збереженням матки та репродуктивної функції жінки. Найчастіше використовується лапароскопічна міомектомія, що вважається малоінвазивним і консервативним підходом.
Міома матки - це доброякісна пухлина, яка часто діагностується у жінок старше 35-50 років. Однак сьогодні все частіше захворювання діагностується в ранньому віці.
Міома матки може бути пов'язана з розвитком гіперплазії ендометрія або атипових станів, включаючи рак. При виявленні раку або аномальних змін ендометрію суттєво змінюється підхід до обстеження, обсяг хірургічного втручання та план лікування.
Багато жінок можуть не підозрювати, що у них міома матки, оскільки захворювання часто може протікати безсимптомно. Як правило міому матки виявляють під час гінекологічного огляду. Однак для деяких жінок симптоми можуть бути неприємними, наприклад:
Якщо вас турбують ці або деякі з цих симптомів варто негайно звернутися до гінеколога та пройти діагностику, щоб виключити або підтвердити діагноз.
Необхідність хірургічного втручання обумовлена наявністю доброякісних пухлин матки. Видалення вузлів зазвичай рекомендується жінкам дітородного віку. Однак у випадках, коли збереження матки не є пріоритетом, може бути доцільним видалення матки та її придатків.
Серед поширених показання до проведення консервативної міомектомії включають:
Як правило, лікарі прагнуть зберегти репродуктивні органи жінок та проводити процедури з мінімальною травмою. Однак при міомі не завжди вдається зберегти матку. Якщо вузли розростаються, хірурги може запропонувати видалення матки.
Для пацієнток у постменопаузі, які мають ризик переростання міоми в рак, лікарі можуть радити повністю видалити матку, щоб зберегти здоров'я та життя жінки.
Як правило, відновлення після операції відбувається швидко. Наприклад, менструація відновлюється протягом місяця після хірургічного втручання. Також жінки можуть відновити статеве життя вже через 3-4 тижні після проведення міомектомії.
Ускладнення після хірургічного видалення міоми матки надзвичайно рідкісні, особливо якщо була проведена лапароскопія. Все ж пацієнтку мають повідомити про деякі наслідки серед яких спайкова хвороба та рецидив захворювання. И
Під час лапароскопічної міомектомії, що є малоінвазивною процедурою, хірург видаляє мiому через кілька невеликих розрізів черевної порожнини. Лапароскопія передбачає зменшену крововтрату, скорочений термін перебування в лікарні, значно швидший період відновлення, а також низький рівень післяопераційних ускладнень і утворення спайок. Тривалість операції залежить від таких факторів, як розташування міоми та кількість міом, які потребують видалення. .
Є певні обставини та стани здоров'я через якi операція по видаленню міоми матки не рекомендована:
В разі виявлення міоми матки та наявності одного з вищеперелічених захворювань лікарі можуть радити альтернативні методи лікування.
У суспільстві, де зачаття повільно зміщується в бік старшого віку, гінекологічна патологія частіше зустрічається у жінок, які бажають завагітніти. Мiому матки можна виявити у 70–80% жінок протягом життя. У цих випадках необхідно прийняти рішення щодо стратегії лікування, враховуючи симптоматику, характеристики міоми, вплив на якість життя та бажання завагітніти.
Варіанти лікування міоми матки залежать від тяжкості стану, віку та репродуктивного статусу пацієнтки, а також виявлених симптомів. На основі стадії FIGO (Міжнародної федерації гінекології та акушерства) лікування може починатися від спостереження (якщо міома невелика та безсимптомна) і закінчувати хірургічною процедурою, такою як міомектомія.
У виняткових випадках міомектомія може бути виконана під час вагітності. Ступінь проникнення в міометрій під час міомектомії корелює з утворенням рубця, але не з розривом матки під час вагітності.
За даними Journal of Gynecologic Surgery, альтернативи міомектомії включають медикаментозне або гормональне лікування, включаючи пероральні прогестини та внутрішньоматкові спіралі, що вивільняють левоноргестрел, ідеально підходить для жінок з міомами невеликих розмірів.
Але якщо пацієнтка вже має дитину і не планує вагітніти у майбутньому, гістеректомія є найкращим вибором. Ця процедура спрямована на видалення матки.
Якщо у вас є перелічені симптоми і ви бажаєте записатись на консультацію до гінеколога в медичному центрi «Мати та дитина», залиште заявку на нашому сайті або зателефонуйте за вказаним номером.
Джерела: