0 800 504 205

(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)

Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00

Як нас знайти?
Кабінет пацієнта
Новини та статтi

Як запланувати здоров'я, довголіття і батьківство: практичні поради від медиків на 2020 й рік

05.12.2019 |
Поділитись:

Бажання бути здоровим та прагнення до довголіття є цілком природними для людей, що живуть в епоху цифрових технологій і можливостей медицини. А закінчення календарного року — відмінний привід запланувати не тільки завдання і цілі на 2020 й, а й сформувати вектор мислення, який допоможе вивести власне здоров'я на якісно новий рівень. Як це зробити?

Все дуже просто: візьміть до уваги добірку експертних порад, складених лікарями нашого медичного центру. Виконання практичних рекомендацій медиків допоможе вам зміцнити організм, наблизитися до довголіття і спроєктувати успішне батьківство. Втім, читайте самі та приступайте до дій.

Олександр Білишко:

 1. Перед плануванням вагітності, майбутнім батькам обов'язково здійснити діагностику інфекційних хвороб, таких як — ВІЛ, сифіліс, гепатит B, гепатит C, токсоплазмоз, краснуха, хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, гонорея.
 2. Не жити в постійному стресі й мінімізувати щоденне його вплив на організм. Необхідно пам'ятати, що стрес може привести до зниження лібідо у чоловіків, до порушення менструального циклу і зниження оваріального резерву — у жінок.
 3. Довіряти медичним співробітникам. 90% пацієнтів, на жаль, не довіряють лікарям. У більшості випадків, це пояснюється невдалим досвідом взаємодії з медиками. Не слід накладати точковий негативний досвід минулого на всіх працівників медичної сфери.
 4. Вивчати своє здоров'я, відстежувати певні його показники в динаміці. Погодьтеся, мало хто звертається до лікаря в профілактичних цілях. Водночас, кожна людина хоча б один раз на рік повинна проходити життєво важливі обстеження — здавати загальний аналіз крові, коагулограму і біохімічний аналіз крові, проводити рентгенографію, УЗД черевної порожнини, ЕКГ. Жінкам, крім зазначеного, необхідно щорічно проходити огляд лікаря — гінеколога, проводити УЗД органів малого таза, проводити кольпоскопію, здавати аналіз урогенітального відокремлюваного на цитологічне дослідження і мікрофлору.
 5. Піклуватися про здоров'я свого чоловіка. Дуже часто жінки зациклені на собі: якщо спроби завагітніти не увінчується успіхом, представниці прекрасної статі схильні звинувачувати в цьому себе. Але коли мова йде про репродуктивне здоров'я, не можна забувати й про партнера. Як мінімум, аналіз отриманої спермограми, допоможе правильно спрямувати пошуки проблеми.
 6. Не орієнтуватися на інтернет-графіки, розрахунки овуляції. У сучасному світі, багато людей користуються всілякими пристроями, які допомагають відстежувати здоров'я. Як приклад - розраховувати день очікуваної овуляції у жінки. Але далеко не завжди це працює, і не є маркером наявності або відсутності проблем у жінки.
 7. Не закривати очі на власні шкідливі звички, а боротися з ними.
 8. Дотримуватися основних принципів здорового харчування, а також — стежити за його режимом.
 9. Прагнути до нормалізації ваги. Відверто кажучи, не поодинокі випадки, коли пацієнт вважає, що з вагою у нього все в порядку. При цьому ваги, умовно, показують 170 кілограмів. Іншими словами, не слід вважати, що зайва вага — норма.
 10. Змінити ставлення до вітамінотерапії. Більшість людей не вірить в позитивний ефект від приймання вітамінів. Якщо в вітамінотерапію, як на дієвий метод поліпшення здоров'я, не вірите і ви, я б рекомендував переглянути погляди на це питання.

Тетяна Продан:

 1. Всім відомо, що здоров'я людини закладається з дитинства. Тому дуже важливо привчати дитину до фізичної активності. Це може бути або звичайна зарядка з ранку (що теж стимулює імунітет дитини й готує його до дорослого життя), або певний вид спорту, посильний для дитини й обраний батьками / або лікарем.
 2. У кожного другого жителя нашої країни існують проблеми з щитоподібною залозою, а також — дефіцит йоду в організмі. Все це, безумовно, є наслідками Чорнобильської трагедії. В даному контексті, я б рекомендувала проводити планові скринінгові обстеження для виявлення захворювань щитоподібної залози. Особливо — у дітей у віці 12 - 14 років.
 3. Робіть дії, спрямовані на профілактику розладів ендокринної системи, щоб не допустити появи надмірної ваги у дитини. Потрібно розуміти, що вираз «велика дитина — здорова дитина» має мало спільного з реальністю.
 4. Ведіть здоровий спосіб життя, займайтеся спортом. Безумовно, фізичні навантаження повинні бути дозовані, в залежності від вихідного стану здоров'я людини. Але якщо ви фізично неактивні, то ні про яке довголіття не може йти й речі. Якщо значні фізичні навантаження вам протипоказані (в силу проблем зі здоров'ям і / або наявності надлишкової ваги), купіть кросівки й почніть з елементарної ходьби. Стартуйте з 30 хвилин в день, додавайте щодня по 5 хвилин — і ви дуже швидко побачите результат. Не забувайте про користь плавання для організму.
 5. Обіймайтеся з близькими та рідними людьми частіше. Це виробляє ендорфіни — гормони щастя, що теж сприяє профілактиці стресів і довголіттю.
 6. Більше прекрасного: живопис, природа, домашні улюбленці, хобі (зокрема — в'язання і вишивка) стимулюють мозок.
 7. Споживайте достатню кількість рідини, а саме — більш як два літри на день. Це повинна бути мінеральна негазована вода, фруктові морси без меду і цукру. Зазначений обсяг рідини бажано випивати в часовому проміжку між сніданком та 17 годинами дня.
 8. Приділяйте увагу культурі харчування: в раціоні обов'язково повинні бути присутніми м'ясо, риба, птиця, кисломолочні продукти, фрукти та овочі. Ковбаси, сосиски й різного виду копченості необхідно виключити.
 9. Не нехтуйте читанням — це заняття відмінно розвиває мозок. Вивчайте іноземні мови та розгадуйте кросворди. Якщо ви будете регулярно влаштовувати мозковий штурм своєму «сірій речовині», то зможете наблизитися до довголіття — як фізичного, так і емоційного. В цілому, кожна людина, що переступила 30-річний віковий бар'єр, повинна пам'ятати: чим вище мозкова активність, тим менше шансів зіткнутися з хворобою Альцгеймера.
 10. Мінімізуйте вплив стресу на організм, шляхом вміння знаходити позитив у будь-яких повсякденних дрібницях. Психологи, наприклад, рекомендують щодня працювати з афірмаціями. Проговорюйте певні фрази, заряджені позитивом: «я сьогодні прекрасно себе почуваю», «я здоровий», «моя сім'я щаслива». Розвісьте нагадування з цими фразами по всій квартирі та звертайтеся до них регулярно. Повірте, навіть в самі невдалі дні — коли посварилися з партнером або робочий проєкт зазнав невдачі, — ефективна робота з афірмаціями принесе результат.

Вікторія Каверіна:

 1. Всім жінкам, незалежно від вікового періоду, необхідно щорічно проходити огляд у лікаря - гінеколога, УЗД органів малого таза і ПАП-тест (зішкріб клітин з поверхні шийки матки та цервікального каналу на онконастороженість) з метою раннього виявлення змін на шийці матки.
 2. Слідкуйте за індексом маси тіла (ІМТ). Це актуально як для стану здоров'я в цілому — профілактики серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, проблем опорно-рухової системи, так і з позиції гормональної регуляції та репродуктивного здоров'я.
 3. Дотримуйтесь принципів здорового харчування.
 4. Рекомендовано планувати вагітність до віку 35-36 років. Якщо здорова жінка з яких-небудь причин відкладає вагітність на більш пізній період, то їй слід знати, що на сучасному етапі розвитку медицини існує можливість зберегти репродуктивний резерв, шляхом заморозки яйцеклітин і їх зберігання.
 5. Жінкам, які перенесли гінекологічні операції (лапароскопії, лапоратоміі) і в майбутньому планують вагітність, необхідно переконатися в цілості оваріального резерву. А саме — консультування лікаря-репродуктолога з визначенням рівня АМГ (Антимюллерів гормон, - Ред.) та підрахунку антральних фолікулів.
 6. Будьте фізично активні.
 7. Хоча б один раз на рік чоловікам необхідно проходити профілактичний огляд у лікаря-уролога. Стежити за індексом маси тіла. Це означає, дотримуватися принципів правильного харчування і знизити кількість споживання пива і солодких газованих напоїв.
 8. Якщо чоловік подолав 50-річний віковий рубіж, то в обов'язковому порядку слід пройти дослідження гормону ПСА (скринінг раку передміхурової залози) і УЗД передміхурової залози, консультування лікаря-уролога.
 9. Жінкам, у яких в сімейному анамнезі (мама, бабуся) були випадки РАКУ молочної залози, рекомендовано проходити консультацію лікаря-мамолога, УЗД молочної залози й мамографію за медичними показаннями.
 10. Жінкам після 40 років з метою профілактики раку молочної залози, мамографію рекомендовано проводити один раз на два роки та регулярний самостійний огляд молочних залоз.

Мирослава Вацик:

 1. Уникайте стресів. На мою думку, стрес — основна причина багатьох хвороб: інфекційних, онкологічних, захворювань, пов'язаних з нервовою системою. Якщо вам вдасться мінімізувати рівень стресу в повсякденному житті, ви зможете наблизитися до довголіття.
 2. Займайтеся спортом. Фізична активність — запорука здоров'я серцево-судинної системи.
 3. Як можна більше бувайте на свіжому повітрі. Це послужить профілактикою зниження окисно-відновних процесів.
 4. Не ігноруйте культуру харчування. Пам'ятайте: «ми є те, що ми їмо»
 5. Правильний питний режим: 1,5 - 2 літри рідини щодня.
 6. Пам'ятайте, що здоровий сон — профілактика старіння.
 7. Будьте розумово активними. Це — найкраща профілактика хвороби Альцгеймера.
 8. Контролюйте гормони. Гармонія гормонів — запорука краси та молодості.
 9. Подорожуйте. Нові емоції та враження — гарантія щастя.
 10. Любіть життя! Це обов'язкова складова людського довголіття. Адже як можна прожити довге і щасливе життя, якщо її, це саме життя, не любити ?!

Схожі новини
Лазерне лікування і омолодження піхви
Лазерне лікування і омолодження піхви
09.04.2019 |
Детальнiше
Про гормони
Про гормони
09.04.2019 |
Детальнiше
Харчування під час вагітності
Харчування під час вагітності
09.04.2019 |
Детальнiше
Я вагітна! Що робити?
Я вагітна! Що робити?
05.10.2023 |
Детальнiше
Вагітність при міомі матки
Вагітність при міомі матки
09.04.2019 |
Детальнiше
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
09.04.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз та вагітність
Ендометріоз та вагітність
13.10.2023 |
Детальнiше
Секреторне й обструктивне безпліддя у чоловіків
Секреторне й обструктивне безпліддя у чоловіків
15.02.2019 |
Детальнiше
Статистика ЕКЗ
Статистика ЕКЗ
15.02.2019 |
Детальнiше
Лікування чоловічого безпліддя
Лікування чоловічого безпліддя
15.02.2019 |
Детальнiше
Що таке спермограма?
Що таке спермограма?
15.02.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз: лікування, симптоми
Ендометріоз: лікування, симптоми
15.02.2019 |
Детальнiше
Невиношування вагітності. В чому причина?
Невиношування вагітності. В чому причина?
09.04.2019 |
Детальнiше
Огляд у гінеколога
Огляд у гінеколога
11.07.2019 |
Детальнiше
Гістероскопія та її роль у лікуванні безпліддя
Гістероскопія та її роль у лікуванні безпліддя
09.04.2019 |
Детальнiше
Чому не виходить завагітніти
Чому не виходить завагітніти
13.09.2019 |
Детальнiше
Як вирахувати стать дитини до зачаття
Як вирахувати стать дитини до зачаття
02.05.2019 |
Детальнiше
Непрохідність маткових труб
Непрохідність маткових труб
02.05.2019 |
Детальнiше
Синдром гіперстимуляції яєчників: сучасний погляд на проблему
Синдром гіперстимуляції яєчників: сучасний погляд на проблему
13.09.2019 |
Детальнiше
Вагітність при ендометріозі — сучасний погляд
Вагітність при ендометріозі — сучасний погляд
02.05.2019 |
Детальнiше
Проходимость маточных труб
Проходимость маточных труб
02.05.2019 |
Детальнiше
Ознаки вагітності
Ознаки вагітності
02.05.2019 |
Детальнiше
Імунологічне безпліддя та роль антиспермальних антитіл у ньому
Імунологічне безпліддя та роль антиспермальних антитіл у ньому
13.09.2019 |
Детальнiше
Патологія шийки матки
Патологія шийки матки
28.02.2024 |
Детальнiше
ЕКЗ у природному циклі: «за» та «проти»
ЕКЗ у природному циклі: «за» та «проти»
02.05.2019 |
Детальнiше
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
02.05.2019 |
Детальнiше
Штучне запліднення
Штучне запліднення
02.05.2019 |
Детальнiше
Лазерне видалення рубців та шрамів, відбілювання шкіри
Лазерне видалення рубців та шрамів, відбілювання шкіри
06.06.2019 |
Детальнiше
Ви вагітна! І що тепер?
Ви вагітна! І що тепер?
12.07.2019 |
Детальнiше
Не вдається завагітніти. Куди бігти? З чого починати?
Не вдається завагітніти. Куди бігти? З чого починати?
18.07.2019 |
Детальнiше
Що треба знати майбутнім батькам (найпопулярніші питання)
Що треба знати майбутнім батькам (найпопулярніші питання)
24.07.2019 |
Детальнiше
Вагінальний біоценоз
Вагінальний біоценоз
02.08.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз. Кілька важливих запитань
Ендометріоз. Кілька важливих запитань
23.08.2019 |
Детальнiше
Підвищення пролактину. Чи варто боятися?
Підвищення пролактину. Чи варто боятися?
12.09.2019 |
Детальнiше
Непрохідність маткових труб, що робити далі?
Непрохідність маткових труб, що робити далі?
20.09.2019 |
Детальнiше
Вірус папіломи людини у чоловіків і жінок
Вірус папіломи людини у чоловіків і жінок
29.02.2024 |
Детальнiше
KAMALIYA: «Вважаю Володимира Котліка хрещеним батьком своїх дітей»
KAMALIYA: «Вважаю Володимира Котліка хрещеним батьком своїх дітей»
08.10.2019 |
Детальнiше
Безпліддя і рак: чому чоловікам обов'язково потрібно сходити до репродуктолога
Безпліддя і рак: чому чоловікам обов'язково потрібно сходити до репродуктолога
08.10.2019 |
Детальнiше
Як підвищити ефективність ЕКЗ
Як підвищити ефективність ЕКЗ
18.10.2019 |
Детальнiше
Портрет жіночого лікаря: 5 ознак хорошого гінеколога
Портрет жіночого лікаря: 5 ознак хорошого гінеколога
25.10.2019 |
Детальнiше
Секс під час ЕКЗ - гарна ідея?
Секс під час ЕКЗ - гарна ідея?
01.11.2019 |
Детальнiше
Про вітамін D
Про вітамін D
15.11.2019 |
Детальнiше
Надлишкова вага та безпліддя
Надлишкова вага та безпліддя
22.11.2019 |
Детальнiше
Ніколи не кажи ніколи. Чим небезпечне чайлдфрі і чому варто залишити «частинку себе» в кріобанку
Ніколи не кажи ніколи. Чим небезпечне чайлдфрі і чому варто залишити «частинку себе» в кріобанку
29.11.2019 |
Детальнiше
Як запланувати здоров'я, довголіття і батьківство: практичні поради від медиків на 2020 й рік
Як запланувати здоров'я, довголіття і батьківство: практичні поради від медиків на 2020 й рік
05.12.2019 |
Детальнiше
Від вірусу до раку: приховані загрози для жіночого здоров'я
Від вірусу до раку: приховані загрози для жіночого здоров'я
13.12.2019 |
Детальнiше
Ознаки, причини та чинники ризику викидня
Ознаки, причини та чинники ризику викидня
19.12.2019 |
Детальнiше
Репродуктивне здоров'я дівчаток-підлітків: що потрібно знати дітям та їх батькам
Репродуктивне здоров'я дівчаток-підлітків: що потрібно знати дітям та їх батькам
26.12.2019 |
Детальнiше
Життя, як диво: як повірити в диво, якщо ви - прагматик, - історія лікаря
Життя, як диво: як повірити в диво, якщо ви - прагматик, - історія лікаря
27.12.2019 |
Детальнiше
Поговоримо про контрацепцію?
Поговоримо про контрацепцію?
14.01.2020 |
Детальнiше
Красива шкіра в юності — запорука щасливого материнства
Красива шкіра в юності — запорука щасливого материнства
28.02.2020 |
Детальнiше
Заряджені на успіх. Від чого залежить ефективність ДРТ
Заряджені на успіх. Від чого залежить ефективність ДРТ
24.04.2020 |
Детальнiше
Чому не всі яйцеклітини стають ембріонами? 
Чому не всі яйцеклітини стають ембріонами? 
01.06.2020 |
Детальнiше
Максим Гапчук: У «Мати та дитина» амбітне майбутнє
Максим Гапчук: У «Мати та дитина» амбітне майбутнє
15.06.2020 |
Детальнiше
Невдале ЕКЗ, як пережити? Поради фахівців
Невдале ЕКЗ, як пережити? Поради фахівців
27.07.2020 |
Детальнiше
Що повинна знати резус-негативна вагітна?
Що повинна знати резус-негативна вагітна?
12.08.2020 |
Детальнiше
9 порад для майбутніх батьків
9 порад для майбутніх батьків
02.09.2020 |
Детальнiше
ЕКЗ: сучасні методи та підходи в лікуванні жіночого безпліддя
ЕКЗ: сучасні методи та підходи в лікуванні жіночого безпліддя
10.09.2020 |
Детальнiше
ICSI: чоловіче безпліддя - не вирок
ICSI: чоловіче безпліддя - не вирок
10.09.2020 |
Детальнiше
Лапароскопія: переваги перед традиційною хірургією
Лапароскопія: переваги перед традиційною хірургією
10.09.2020 |
Детальнiше
Обстеження матки: що потрібно знати про гистероскопии
Обстеження матки: що потрібно знати про гистероскопии
10.09.2020 |
Детальнiше
Штучна внутрішньоматкова інсемінація
Штучна внутрішньоматкова інсемінація
14.09.2020 |
Детальнiше
Діагностика безпліддя у чоловіків
Діагностика безпліддя у чоловіків
14.09.2020 |
Детальнiше
10 причин звернутися чоловікові до андролога
10 причин звернутися чоловікові до андролога
14.09.2020 |
Детальнiше
Кріотехнології як спосіб планування сім'ї
Кріотехнології як спосіб планування сім'ї
15.09.2020 |
Детальнiше
Як стати мамою: психологічна і фізична підготовка
Як стати мамою: психологічна і фізична підготовка
16.09.2020 |
Детальнiше
Monalisa Touch - що це за технологія
Monalisa Touch - що це за технологія
16.09.2020 |
Детальнiше
Передчасний клімакс у чоловіків: як розпізнати і чим небезпечний
Передчасний клімакс у чоловіків: як розпізнати і чим небезпечний
17.09.2020 |
Детальнiше
Навіщо ходити на профілактичний огляд до гінеколога
Навіщо ходити на профілактичний огляд до гінеколога
21.09.2020 |
Детальнiше
Лазерна терапія в гінекології: без анестезії та болю
Лазерна терапія в гінекології: без анестезії та болю
22.09.2020 |
Детальнiше
Амбулаторна гінекологія — своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою
Амбулаторна гінекологія — своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою
22.09.2020 |
Детальнiше
Як підготуватися до ЕКЗ
Як підготуватися до ЕКЗ
22.09.2020 |
Детальнiше
Вагітність після 35: навіщо потрібні додаткові аналізи та обстеження
Вагітність після 35: навіщо потрібні додаткові аналізи та обстеження
08.10.2020 |
Детальнiше
Причини та профілактика жіночого безпліддя
Причини та профілактика жіночого безпліддя
09.10.2020 |
Детальнiше
Хірургія одного дня: сучасний підхід до лікування
Хірургія одного дня: сучасний підхід до лікування
16.10.2020 |
Детальнiше
Ведення вагітності: зберегти здоров'я дитини і добре самопочуття мами
Ведення вагітності: зберегти здоров'я дитини і добре самопочуття мами
16.10.2020 |
Детальнiше
Вагітність після ЕКЗ: про що потрібно пам'ятати майбутнім батькам
Вагітність після ЕКЗ: про що потрібно пам'ятати майбутнім батькам
21.11.2021 |
Детальнiше
Аномалії матки: їх вплив на настання та виношування вагітності.
Аномалії матки: їх вплив на настання та виношування вагітності.
25.11.2020 |
Детальнiше
Рубець на матці після кесарського розтину
Рубець на матці після кесарського розтину
02.06.2021 |
Детальнiше
Найпоширеніші помилки під час вагітності
Найпоширеніші помилки під час вагітності
26.01.2021 |
Детальнiше
Поняття хронічного ендометритут
Поняття хронічного ендометритут
29.02.2024 |
Детальнiше
Варикоз та геморой під час вагітності
Варикоз та геморой під час вагітності
26.01.2021 |
Детальнiше
Резус-конфлікт
Резус-конфлікт
04.02.2021 |
Детальнiше
Планування вагітності (спосіб життя)
Планування вагітності (спосіб життя)
04.02.2021 |
Детальнiше
Антимюллерів гормон
Антимюллерів гормон
12.02.2021 |
Детальнiше
Аптечка вагітної на час війни
Аптечка вагітної на час війни
05.03.2022 |
Детальнiше
Зникли місячні під час війни. Що робити?
Зникли місячні під час війни. Що робити?
21.03.2022 |
Детальнiше
Заморозка сперми чоловіка перед війною
Заморозка сперми чоловіка перед війною
30.03.2022 |
Детальнiше
Візит до репродуктолога під час війни
Візит до репродуктолога під час війни
04.04.2022 |
Детальнiше
Дізналась, що вагітна перед війною. Що робити?
Дізналась, що вагітна перед війною. Що робити?
17.04.2022 |
Детальнiше
Затримка місячних
Затримка місячних
28.02.2024 |
Детальнiше
Що означають вагінальні виділення
Що означають вагінальні виділення
04.07.2022 |
Детальнiше
ЕКЗ та його етапи
ЕКЗ та його етапи
05.07.2022 |
Детальнiше
Чому я не можу завагітніти?
Чому я не можу завагітніти?
06.07.2022 |
Детальнiше
Як визначити овуляцію
Як визначити овуляцію
07.07.2022 |
Детальнiше
Як завагітніти, якщо немає овуляції?
Як завагітніти, якщо немає овуляції?
23.07.2022 |
Детальнiше
Кіста яєчника
Кіста яєчника
23.07.2022 |
Детальнiше
Діагностика чоловічої безплідності
Діагностика чоловічої безплідності
23.07.2022 |
Детальнiше
Коли звертатися до гінеколога
Коли звертатися до гінеколога
03.10.2022 |
Детальнiше
Гайд за програмами лікування безпліддя
Гайд за програмами лікування безпліддя
03.10.2022 |
Детальнiше
Відкладене материнство: що потрібно знати про заморожування яйцеклітини
Відкладене материнство: що потрібно знати про заморожування яйцеклітини
20.10.2022 |
Детальнiше
Тобі дають шанс. Що треба знати про штучне запліднення
Тобі дають шанс. Що треба знати про штучне запліднення
26.10.2022 |
Детальнiше
Що спричиняє молочницю і чому вона повертається
Що спричиняє молочницю і чому вона повертається
26.10.2022 |
Детальнiше
Ожиріння та безпліддя
Ожиріння та безпліддя
02.11.2022 |
Детальнiше
Діти та ЕКЗ під час війни
Діти та ЕКЗ під час війни
05.12.2022 |
Детальнiше
Міфи про донорство яйцеклітин
Міфи про донорство яйцеклітин
22.03.2023 |
Детальнiше
Як підготуватися до огляду у лікаря-гінеколога
Як підготуватися до огляду у лікаря-гінеколога
22.03.2023 |
Детальнiше
Вагітність під час війни
Вагітність під час війни
22.03.2023 |
Детальнiше
ЕКЗ та онкологія
ЕКЗ та онкологія
22.03.2023 |
Детальнiше
Які аналізи здають під час вагітності та коли
Які аналізи здають під час вагітності та коли
22.03.2023 |
Детальнiше
Пренатальні скринінги на 1, 2 та 3 триместрах
Пренатальні скринінги на 1, 2 та 3 триместрах
22.03.2023 |
Детальнiше
Інвазивна пренатальна діагностика
Інвазивна пренатальна діагностика
22.03.2023 |
Детальнiше
Неінвазивна пренатальна діагностика
Неінвазивна пренатальна діагностика
22.03.2023 |
Детальнiше
Вагітність та дворога матка
Вагітність та дворога матка
22.03.2023 |
Детальнiше
Як проходить стимуляція овуляції
Як проходить стимуляція овуляції
22.03.2023 |
Детальнiше
Імплантація ембріона, або від чого залежить успіх ЕКЗ
Імплантація ембріона, або від чого залежить успіх ЕКЗ
22.03.2023 |
Детальнiше
Коли краще переносити ембріон — на третій чи п'ятий день?
Коли краще переносити ембріон — на третій чи п'ятий день?
22.03.2023 |
Детальнiше
Як відрізнити початок пологів від хибної тривоги
Як відрізнити початок пологів від хибної тривоги
22.03.2023 |
Детальнiше
Гімнастика Кегеля для зміцнення м'язів тазового дна
Гімнастика Кегеля для зміцнення м'язів тазового дна
02.05.2023 |
Детальнiше
Нові чоловічі контрацептиви
Нові чоловічі контрацептиви
02.05.2023 |
Детальнiше
Навіщо і як потрібно брати кров
Навіщо і як потрібно брати кров
02.05.2023 |
Детальнiше
Як підготуватися до прийому у репродуктолога
Як підготуватися до прийому у репродуктолога
02.05.2023 |
Детальнiше
Фізіологія післяпологового періоду
Фізіологія післяпологового періоду
03.05.2023 |
Детальнiше
Естетична гінекологія як частина естетичної медицини
Естетична гінекологія як частина естетичної медицини
03.05.2023 |
Детальнiше
Менопауза та клімакс у жінок
Менопауза та клімакс у жінок
03.05.2023 |
Детальнiше
Відновлення після пологів
Відновлення після пологів
03.05.2023 |
Детальнiше
Лікування нетримання сечі у чоловіків та жінок
Лікування нетримання сечі у чоловіків та жінок
03.05.2023 |
Детальнiше
Багатоплідна вагітність
Багатоплідна вагітність
04.05.2023 |
Детальнiше
Перейми перед пологами
Перейми перед пологами
04.05.2023 |
Детальнiше
Вторинне безпліддя
Вторинне безпліддя
04.05.2023 |
Детальнiше
Кольпоскопія: Що потрібно знати
Кольпоскопія: Що потрібно знати
14.09.2023 |
Детальнiше
Гінекологічні проблеми після 35 років
Гінекологічні проблеми після 35 років
14.09.2023 |
Детальнiше
Фіброма матки
Фіброма матки
15.11.2023 |
Детальнiше
Лейоміома матки
Лейоміома матки
15.11.2023 |
Детальнiше
Видалення матки (екстирпація)
Видалення матки (екстирпація)
15.11.2023 |
Детальнiше
Хірургічна дефлорація
Хірургічна дефлорація
15.11.2023 |
Детальнiше
Біпарієтальний розмір плода
Біпарієтальний розмір плода
15.11.2023 |
Детальнiше
Комбіновані оральні контрацептиви (КОК)
Комбіновані оральні контрацептиви (КОК)
04.12.2023 |
Детальнiше
Вітаміни для вагітних
Вітаміни для вагітних
29.01.2024 |
Детальнiше
Баланопостит
Баланопостит
29.01.2024 |
Детальнiше
Аменорея
Аменорея
29.01.2024 |
Детальнiше
Кіста яєчника
Кіста яєчника
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке варикоцеле?
Що таке варикоцеле?
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке базальна температура?
Що таке базальна температура?
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке багатоводдя та які його особливості
Що таке багатоводдя та які його особливості
29.01.2024 |
Детальнiше
Чек-Ап організму у Києві, Львові, Житомирі
Чек-Ап організму у Києві, Львові, Житомирі
02.02.2024 |
Детальнiше
Чек-Ап для жінок у Києві, Львові, Житомирі
Чек-Ап для жінок у Києві, Львові, Житомирі
14.02.2024 |
Детальнiше
Гормональний збій
Гормональний збій
05.02.2024 |
Детальнiше
Що таке маловоддя?
Що таке маловоддя?
05.02.2024 |
Детальнiше
Роль тестостерону в організмі та його важливість для чоловічого здоров'я
Роль тестостерону в організмі та його важливість для чоловічого здоров'я
05.02.2024 |
Детальнiше
Аденома передміхурової залози
Аденома передміхурової залози
05.02.2024 |
Детальнiше
Ранній клімакс
Ранній клімакс
06.02.2024 |
Детальнiше
Виділення під час вагітності
Виділення під час вагітності
06.02.2024 |
Детальнiше
Кесарів розтин
Кесарів розтин
06.02.2024 |
Детальнiше
Овуляторний синдром
Овуляторний синдром
06.02.2024 |
Детальнiше
Прееклампсія та еклампсія
Прееклампсія та еклампсія
06.02.2024 |
Детальнiше
Гестоз
Гестоз
06.02.2024 |
Детальнiше
Антифосфоліпідний синдром (АФС)
Антифосфоліпідний синдром (АФС)
06.02.2024 |
Детальнiше
Значення болю в животі в період вагітності
Значення болю в животі в період вагітності
06.02.2024 |
Детальнiше
Молочниця під час вагітності
Молочниця під час вагітності
07.02.2024 |
Детальнiше
Лубриканти – що це, для чого потрібні та який вибрати
Лубриканти – що це, для чого потрібні та який вибрати
07.02.2024 |
Детальнiше
Що таке ерозія шийки матки?
Що таке ерозія шийки матки?
29.02.2024 |
Детальнiше
Куріння під час планування вагітності
Куріння під час планування вагітності
28.02.2024 |
Детальнiше
Нерегулярні місячні
Нерегулярні місячні
28.02.2024 |
Детальнiше
Рак шийки матки: причини, симптоми, лікування
Рак шийки матки: причини, симптоми, лікування
28.02.2024 |
Детальнiше
Що таке токсикоз?
Що таке токсикоз?
28.02.2024 |
Детальнiше
Поради для жінок щодо догляду за красою і здоров'ям (чек-лист)
Поради для жінок щодо догляду за красою і здоров'ям (чек-лист)
28.02.2024 |
Детальнiше
Утримання від сексу для чоловіків і жінок перед зачаттям
Утримання від сексу для чоловіків і жінок перед зачаттям
28.02.2024 |
Детальнiше
Феритин і вагітність
Феритин і вагітність
28.02.2024 |
Детальнiше
Що таке поліпи?
Що таке поліпи?
28.02.2024 |
Детальнiше
Планування вагітності після вакцинації
Планування вагітності після вакцинації
28.02.2024 |
Детальнiше
Репродуктивне здоров'я
Репродуктивне здоров'я
28.02.2024 |
Детальнiше
Всі новини та статті
Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205