пн-пт: 8:00 - 20:00
сб: 8:00 - 18:00
Автор:
Радько Віталій Юрійович
05.11.2024

Що таке спермограма

Спермограма — це важливий і дуже інформативний інструмент оцінки репродуктивного здоров'я чоловіка. Дуже часто це єдиний аналіз, який необхідно здати чоловікові при з'ясуванні причин безпліддя у пари, адже частота чоловічого безпліддя приблизно дорівнює частоті жіночого (50/50).

Шляхом здачі сперми і її оцінки у вигляді спермограми виконується фактично половина необхідних діагностичних заходів при обстеженні безплідної пари. Наскільки часто обстежитися, як здавати спермограму і що потрібно для підготовки до аналізу, розповімо докладно і детально.

Здати спермограму краще відразу при виникненні проблем із зачаттям, тому що це дозволить зрозуміти, що причина безпліддя не в чоловікові, а в жінці (або навпаки), і звузить коло подальшого діагностичного пошуку.

Завдяки діагностиці часто можна виключити ситуацію, коли жінка роками обстежується і лікується у гінеколога, а потім виявляється, що причина безпліддя — в «поганий» спермі чоловіка.

В яких випадках відбувається здача сперми

Лікарі рекомендують здати аналіз сперми в наступних випадках:

  • коли пара не може завагітніти протягом року (для виявлення можливого безпліддя у чоловіків);
  • при проведенні підготовки до ЕКЗ;
  • якщо людина бажає перевірити наявну здатність до зачаття;
  • в якості діагностики при таких захворюваннях, як варикоцеле або простатит.

Підготовка до здачі спермограми

Здача спермограми — звичайна і часта практика в світовій медицині. Нічого страшного в цій процедурі немає. Вимоги мінімальні. Підготовка до спермограми передбачає 2-5 днів утримання від:

  • статевого життя;
  • прийому алкоголю;
  • походів в лазню і сауну.

Також при здачі спермограми необхідно повідомити про прийом медичних препаратів. Тепер Ви знаєте, як підготуватися до спермограмі, щоб аналіз вийшов інформативним.

Оцінює спермограму ембріолог, який має досвід роботи зі статевими клітинами. Основними діагностичними критеріями є кількість, рухливість і морфологія (нормальна структура) сперматозоїдів.

Якщо аналіз сперми показав проблему, рекомендовано більш детальне обстеження чоловіка (огляд уролога, обстеження на урогенітальні інфекції, гормони, генетичні відхилення і т.д).

Залежно від виявлених відхилень призначається відповідне лікування, яке може полягати в прийомі препаратів або у використанні допоміжних репродуктивних технологій (інсемінація, ЕКЗ, ІКСІ).

З'ясувавши, як здавати спермограму, боятися самого обстеження не варто, тому що навіть в разі відсутності сперматозоїдів в спермі чоловік може стати батьком. Для цього проводиться біопсія яєчок (ТЕЗА), і отримані сперматозоїди використовуються для запліднення. У крайніх випадках може бути рекомендовано використання донорської сперми.

Автор: Віталій Радько

Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205