(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Гінеколог — лікар, якого слід відвідувати кожній жінці регулярно, навіть якщо вона не має жодних симптомів. Якщо є ознаки нездоров'я, візит до лікаря тим більше потрібний. Як правильно підготуватися до нього, щоб усе пройшло якнайкраще?
Саме правильний вибір клініки та лікаря визначає те, наскільки корисними будуть ваші відвідування. Безумовно, насамперед важливий хороший, що означає кваліфікований, досвідчений лікар. Якщо пацієнтці пощастить знайти такого лікаря, то, як правило, вона ходить за ним, тобто піде до тієї клініки, де лікар приймає. Але якщо ви не маєте ще свого лікаря, варто почати з вибору медичного центру. Клініки, які цінують свою репутацію, залучають до роботи найкращих фахівців, адже саме від них залежить репутація. Ще важливий момент — від того, наскільки комфортне ви почуватиметеся в клініці, залежить бажання звертатися за медичною допомогою.
Як вибрати медичний заклад? Зараз найпростіше зробити це в інтернеті. Пошуком з прив’язкою до місцевості знайдіть центри репродуктивного здоров'я, куди вам буде зручно приходити або приїжджати. Почитайте відгуки про них, подивіться, чим вони відомі — публікації, нагороди, участь у рейтингах тощо. Звичайно, ніщо не замінить особистого враження, тому записуючись до лікаря вперше, майте на увазі можливість помилки. Помилка неприємна, але це не страшно. Якщо перший візит вас розчарує, все можна виправити, звернувшись до іншого лікаря чи іншого місця.
За добу до призначеного дня слід відмовитися від статевих контактів та не використовувати жодних вагінальних препаратів. Безпосередньо перед візитом треба підмиватися. У жодному разі не можна спринцюватись, оскільки це порушить мікробіоту піхви, не слід застосовувати парфумерні засоби. Зголювати волосся на лобку не обов'язково. Надягніть свіжу білизну. Одяг має бути зручним, таким, щоб вам не було складно роздягнутися до пояса, й не тісним, щоб не порушувати кровообіг.
Під час консультації лікар звертає увагу на деякі зовнішні ознаки, наприклад, на колір обличчя та стан шкіри (акне) тощо, тому бажано не маскувати ці прояви косметичними засобами.
З собою потрібно взяти медичні документи, що містять інформацію про перенесені вами захворювання, лікування тощо, якщо такі документи є. Гінекологу потрібно розповісти про всі ліки та біодобавки, які ви приймаєте. Будьте готові до того, що лікар ставитиме вам питання про ваше інтимне життя, це не марна цікавість, а професійна необхідність. Відповідати треба правдиво, адже невідповідна інформація завадить діагностиці та виборі тактики лікування. Все, що ви повідомляєте гінекологу, абсолютно конфіденційно й не розголошується за жодних умов.
Якщо ви маєте питання до лікаря, краще заздалегідь записати їх у блокнот і не соромитися використовувати його під час консультації.
У призначений час лікар запросить вас до кабінету. Спочатку він поговорить з вами, докладно розпитає про те, як працює ваша репродуктивна система. Можливо його зацікавить сімейна історія хвороб та інші питання щодо здоров'я та способу життя.
Наступний етап — огляд. Іноді лікар може почати з огляду та пальпації молочних залоз, а потім продовжити огляд на гінекологічному кріслі або навпаки. Огляд на гінекологічному кріслі складається з візуального огляду зовнішніх статевих органів, огляду слизової оболонки піхви та піхвової частини шийки матки, а також бімануального дослідження матки. Тоді гінеколог бере мазок із піхви для бактеріологічного дослідження. Якщо є потреба у поглибленій візуалізації, виконується кольпоскопія — огляд за допомогою приладу, що дає змогу отримати збільшене деталізоване зображення слизової оболонки.
Огляд абсолютно безболісний, зокрема взяття матеріалу на аналіз та кольпоскопію. Тривалість зазвичай не перевищує 15–30 хвилин. Завершують консультацію лікарські поради. Це можуть бути направлення на додаткову діагностику або поради щодо підтримки здоров'я та погодження запису на наступний профілактичний огляд.
Якщо пацієнтка не має скарг, візити до гінеколога мають відбуватися один раз на рік. Якщо з'являються симптоми, що турбують, не варто чекати планового щорічного огляду, треба записатися на позапланову консультацію і зробити це якомога раніше. Позапланово варто звернутися до гінеколога і тоді, коли постають питання щодо контрацепції — її підбору чи корекції. Ну й звісно, не треба відкладати візит за підозри на вагітність. Термін може бути ще недостатнім для постановки на акушерський облік, але лікар допоможе визначитися з ним та надасть рекомендації щодо способу життя у цей важливий період.