0 800 504 205

(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)

Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00

Як нас знайти?
Кабінет пацієнта
Новини та статтi

Баланопостит

29.01.2024 |
Поділитись:

Баланопостит — це медичний термін, який використовується для опису запалення головки статевого члена і крайньої плоті. Цей стан може виникнути у чоловіків будь-якого віку, зокрема немовлят, дітей і дорослих. Баланопостит може бути викликаний різними причинами, і його характеристики можуть відрізнятися залежно від основних чинників. Ось деякі ключові характеристики баланопоститу:

Запалення: основною ознакою баланопоститу є запалення головки статевого члена та крайньої плоті. Це запалення може призвести до почервоніння, набряку та дискомфорту в ураженій ділянці.

Біль і дискомфорт: люди з баланопоститом можуть відчувати біль, свербіж або печіння навколо пеніса. Дискомфорт може варіюватися від легкого до сильного.

Почервоніння та набряк: уражена ділянка може бути червоною та набряклою через запальну реакцію. Набряк може сприяти натягуванню крайньої плоті, ускладнюючи її втягування.

Виділення: у деяких випадках можуть бути виділення різного кольору — білого, жовтого або зеленуватого. Це може бути ознакою інфекції.

Неприємний запах: інфекції, пов’язані з баланопоститом, можуть викликати неприємний запах у статевих органах.

Причини баланопоститу

Баланопостит може бути спричинений різними чинниками, зокрема інфекціями, поганою гігієною, подразниками та певними захворюваннями. Ось кілька поширених причин:

Інфекції: звичайні бактерії, як стрептокок, стафілокок та інші, можуть викликати баланопостит. Також Candida (дріжджі) є поширеною причиною баланопоститу, тому цей тип часто називають кандидозним баланітом.

Неадекватне очищення статевих органів може призвести до накопичення смегми (суміші відмерлих клітин шкіри, жирів та інших рідин організму), створюючи середовище, сприятливе для інфекції.

Вплив подразників, як-от жорстке мило, мийні засоби або хімічні речовини, може призвести до запалення головки та крайньої плоті.

Деякі ІПСШ, як вірус простого герпесу (ВПГ), гонорея або сифіліс, можуть викликати баланопостит. Незахищений статевий акт підвищує ризик зараження цими інфекціями.

У деяких людей може розвинутися алергічна реакція на певні речовини, як-от презервативи, лубриканти або місцеві ліки, що призводить до запалення.

Діабет: люди з діабетом більш схильні до інфекцій, і баланопостит може бути більш поширеним у людей з погано контрольованим діабетом.

Псоріаз: запальні захворювання шкіри, як-от псоріаз, можуть вражати ділянку статевих органів, що призводить до баланопоститу.

Фімоз — це стан, за якого крайня плоть занадто натягнута і її важко втягнути. Це може призвести до труднощів з очищенням, що робить її більш схильною до запалення та інфекції.

У деяких людей може розвинутися баланопостит як частина реактивного артриту, захворювання, яке може виникнути після певних інфекцій.

Важливо відзначити, що правильна діагностика має вирішальне значення для визначення конкретної причини баланопоститу та підбору відповідного плану лікування. Терапія може охоплювати усунення основної причини, наприклад використання антибіотиків або протигрибкових препаратів для лікування інфекцій, дотримання правил гігієни та лікування будь-яких основних захворювань.

Баланопостит і партнерська інфекція

Якщо вам поставили діагноз «баланопостит», дуже важливо залучити до обстеження та лікування свого сексуального партнера. Це особливо актуально в тих випадках, коли хвороба викликана інфекційними агентами, як-от бактерії, грибки або інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Ось основні причини, чому обстеження та лікування обох партнерів є важливими:

 • Запобігання повторному зараженню: Якщо в одного з партнерів виявили та пролікували баланопостит, а в іншого партнера лікування не було, існує ризик повторного зараження. Нелікований партнер може бути носієм інфекційного агента, що призведе до рецидиву симптомів у лікованого партнера.
 • Виявлення безсимптомних інфекцій: Деякі люди можуть бути переносниками інфекції без явних симптомів. Обстеження обох партнерів допомагає виявити та лікувати безсимптомні інфекції, зменшуючи ризик подальшої передачі.
 • Скринінг на інші ІПСШ: Виникнення баланопоститу може бути ознакою основної ІПСШ. Тестування та лікування обох партнерів дає змогу провести комплексний скринінг на інші ІПСШ, сприяючи більш ретельному підходу до сексуального здоров’я.
 • Запобігання поширенню інфекцій: Завдяки лікуванню обох партнерів розповсюдження інфекційних агентів у статевих стосунках мінімізується, зменшуючи ризик передачі іншим.
 • Поліпшення успіху лікування: У випадках, коли інфекція сталася внаслідок інтимного контакту між партнерами, одночасне лікування підвищує ймовірність успішного лікування, запобігаючи необхідності повторних циклів терапії.

Таким чином, за підозри або діагностуванні баланопоститу обом партнерам бажано звернутися за медичною допомогою в центри «Мати та дитина» в Києві, Житомирі або Львові. Наші лікарі проведуть відповідні обстеження та за потреби цільове лікування. 

Діагностика та лікування

Діагностика та лікування баланопоститу передбачає комплексний підхід до виявлення основної причини та ефективного лікування симптомів. На консультації лікар збере інформацію про історію хвороби пацієнта, статевий анамнез, а також початок і характер симптомів. Далі проведе ретельний медичний огляд ділянки статевих органів, щоб оцінити ступінь запалення, почервоніння, набряку та будь-яких інших видимих ознак.

Залежно від прогнозованої причини можуть бути рекомендовані різні лабораторні дослідження, зокрема:

 • Мікроскопічне дослідження: пошук ознак інфекції, наприклад, бактерій або грибків.
 • Бакпосів: ідентифікація конкретних патогенів, особливо у випадках підозри на бактеріальну або грибкову інфекцію.
 • Тести на ІПСШ: за підозри на інфекції, що передаються статевим шляхом, можуть бути проведені тести на такі збудники, як-от гонорея, хламідіоз або герпес.

Вибір лікування залежить від виявленої причини баланопоститу. Якщо діагностовано бактеріальну інфекцію, можуть бути призначені антибіотики (пероральні або місцеві). Конкретний антибіотик буде залежати від типу виявлених бактерій. У випадках, викликаних дріжджовою інфекцією (кандидозний баланіт), можуть бути рекомендовані протигрибкові препарати, зокрема місцеві креми або пероральні препарати. 

У випадках запалення, не викликаного інфекцією, місцеві стероїди можуть бути призначені для зменшення запалення та свербіння. Удосконалення правил особистої гігієни, зокрема м’яке очищення статевих органів, уникнення агресивного мила або подразників, а також забезпечення належного висихання, може бути важливим для лікування та запобігання рецидиву.

У разі рецидивів або важких випадків, особливо пов’язаних із захворюваннями, як-от фімоз, може бути рекомендовано обрізання (хірургічне видалення крайньої плоті).

Також лікар може призначити дату наступного огляду для моніторингу прогресу, коригування лікування, якщо необхідно. Людям, які відчувають симптоми баланопоститу, важливо негайно звернутися до уролога у Львові, Києві, Житомирі та записатися на консультацію до нашого центру «Мати та дитина», щоб запобігти ускладненням. 

Рання діагностика та відповідне лікування можуть допомогти ефективно керувати станом здоров’я і зменшити ризик довгострокових ускладнень. Дотримання належної гігієни статевих органів, використання засобів захисту під час статевого життя та лікування основних захворювань можуть сприяти профілактиці баланопоститу та його ускладнень. Пам’ятайте: самодіагностика та самолікування можуть призвести до ускладнень або збереження симптомів. 

Ускладнення баланопоститу

Баланопостит, якщо його не лікувати або неправильно лікувати, може призвести до різних ускладнень. Ускладнення можуть виникнути через стійке запалення, інфекції або основні захворювання:

 • Фімоз: Постійне запалення та рубці можуть призвести до стану, відомого як фімоз, коли крайня плоть стає щільною і її важко втягнути. Це може ще більше сприяти розвитку баланопоститу і ускладнювати гігієну.
 • Парафімоз: У деяких випадках щільна крайня плоть може застрягти за головкою, що призводить до парафімозу. Цей стан вимагає негайної медичної допомоги, оскільки може спричинити набряк і звуження кровотоку до головки.
 • Ксеротичний облітеральний баланіт: Це рідкісний, але важкий стан, що характеризується прогресуючим рубцюванням і звуженням отвору крайньої плоті. Це може призвести до значного дискомфорту та вимагати більш інвазивних методів лікування, таких як обрізання.
 • Повторні інфекції: Без відповідного лікування баланопостит може рецидивувати, що призведе до хронічних або рецидивуючих інфекцій. Це може сприяти постійному дискомфорту та можливим ускладненням.
 • Вторинні інфекції шкіри: Постійне запалення та розриви шкіри можуть створити сприятливе середовище для вторинних бактеріальних або грибкових інфекцій, погіршуючи стан.
 • Виразки: У випадках інфекційного баланопоститу, особливо спричиненого інфекціями, що передаються статевим шляхом, наявність виразок або ушкоджень може збільшити ризик передачі статевим партнерам.
 • Інфекції сечовивідних шляхів: У важких випадках запалення та інфекція можуть поширюватися на уретру, що призводить до інфекцій сечовивідних шляхів. Це може викликати біль і дискомфорт під час сечовипускання.
 • Зниження статевої функції: Постійний дискомфорт і запалення можуть вплинути на сексуальну функцію та інтимну близькість, що призведе до зниження сексуального задоволення.

Важливість своєчасного звернення до лікаря центру «Мати та дитина» у разі підозри на баланопостит та запобігання рецидивам

Регулярні візити до лікаря є важливою частиною збереження загального стану здоров’я та вчасного виявлення будь-яких проблем. Особливо важливо надавати увагу питанням статевого здоров’я, і якщо у вас є підозра на баланопостит, своєчасне звернення за медичною допомогою грає вирішальну роль у встановленні точного діагнозу.

Наші лікарі проводять ретельні огляди, вивчають історії хвороби та здійснюють відповідні аналізи, щоб точно визначити причину баланопоститу. Важливо враховувати, що раннє втручання може значно зменшити ризик довгострокових наслідків.

Отримавши точний діагноз, ви можете розраховувати не лише на ефективне лікування, але й рекомендації щодо належної гігієни, безпечних статевих практик та змін у способі життя, які допоможуть зменшити ризик рецидиву баланопоститу.

У наших центрах використовується сучасне медичне обладнання, що підвищує якість діагностики та лікування баланопоститу. До того ж наші лікарі та медичний персонал приділяють велику увагу конфіденційності, забезпечуючи надійний захист чутливої інформації про стан здоров’я пацієнта.

Створення комфортного та доброзичливого середовища для пацієнтів є одним з наших пріоритетів. Ми намагаємося покращити загальний медичний досвід клієнтів та сприяти позитивному підходу до лікування.

Автор: Кіпоть Владислав Романович — лікар уролог, андролог.

Дата оновлення статті: 29.01.2024

Схожі новини
Лазерне лікування і омолодження піхви
Лазерне лікування і омолодження піхви
09.04.2019 |
Детальнiше
Про гормони
Про гормони
09.04.2019 |
Детальнiше
Харчування під час вагітності
Харчування під час вагітності
09.04.2019 |
Детальнiше
Я вагітна! Що робити?
Я вагітна! Що робити?
05.10.2023 |
Детальнiше
Вагітність при міомі матки
Вагітність при міомі матки
09.04.2019 |
Детальнiше
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
09.04.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз та вагітність
Ендометріоз та вагітність
13.10.2023 |
Детальнiше
Секреторне й обструктивне безпліддя у чоловіків
Секреторне й обструктивне безпліддя у чоловіків
15.02.2019 |
Детальнiше
Статистика ЕКЗ
Статистика ЕКЗ
15.02.2019 |
Детальнiше
Лікування чоловічого безпліддя
Лікування чоловічого безпліддя
15.02.2019 |
Детальнiше
Що таке спермограма?
Що таке спермограма?
15.02.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз: лікування, симптоми
Ендометріоз: лікування, симптоми
15.02.2019 |
Детальнiше
Невиношування вагітності. В чому причина?
Невиношування вагітності. В чому причина?
09.04.2019 |
Детальнiше
Огляд у гінеколога
Огляд у гінеколога
11.07.2019 |
Детальнiше
Гістероскопія та її роль у лікуванні безпліддя
Гістероскопія та її роль у лікуванні безпліддя
09.04.2019 |
Детальнiше
Чому не виходить завагітніти
Чому не виходить завагітніти
13.09.2019 |
Детальнiше
Як вирахувати стать дитини до зачаття
Як вирахувати стать дитини до зачаття
02.05.2019 |
Детальнiше
Непрохідність маткових труб
Непрохідність маткових труб
02.05.2019 |
Детальнiше
Синдром гіперстимуляції яєчників: сучасний погляд на проблему
Синдром гіперстимуляції яєчників: сучасний погляд на проблему
13.09.2019 |
Детальнiше
Вагітність при ендометріозі — сучасний погляд
Вагітність при ендометріозі — сучасний погляд
02.05.2019 |
Детальнiше
Проходимость маточных труб
Проходимость маточных труб
02.05.2019 |
Детальнiше
Ознаки вагітності
Ознаки вагітності
02.05.2019 |
Детальнiше
Імунологічне безпліддя та роль антиспермальних антитіл у ньому
Імунологічне безпліддя та роль антиспермальних антитіл у ньому
13.09.2019 |
Детальнiше
Патологія шийки матки
Патологія шийки матки
28.02.2024 |
Детальнiше
ЕКЗ у природному циклі: «за» та «проти»
ЕКЗ у природному циклі: «за» та «проти»
02.05.2019 |
Детальнiше
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
02.05.2019 |
Детальнiше
Штучне запліднення
Штучне запліднення
02.05.2019 |
Детальнiше
Лазерне видалення рубців та шрамів, відбілювання шкіри
Лазерне видалення рубців та шрамів, відбілювання шкіри
06.06.2019 |
Детальнiше
Ви вагітна! І що тепер?
Ви вагітна! І що тепер?
12.07.2019 |
Детальнiше
Не вдається завагітніти. Куди бігти? З чого починати?
Не вдається завагітніти. Куди бігти? З чого починати?
18.07.2019 |
Детальнiше
Що треба знати майбутнім батькам (найпопулярніші питання)
Що треба знати майбутнім батькам (найпопулярніші питання)
24.07.2019 |
Детальнiше
Вагінальний біоценоз
Вагінальний біоценоз
02.08.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз. Кілька важливих запитань
Ендометріоз. Кілька важливих запитань
23.08.2019 |
Детальнiше
Підвищення пролактину. Чи варто боятися?
Підвищення пролактину. Чи варто боятися?
12.09.2019 |
Детальнiше
Непрохідність маткових труб, що робити далі?
Непрохідність маткових труб, що робити далі?
20.09.2019 |
Детальнiше
Вірус папіломи людини у чоловіків і жінок
Вірус папіломи людини у чоловіків і жінок
29.02.2024 |
Детальнiше
KAMALIYA: «Вважаю Володимира Котліка хрещеним батьком своїх дітей»
KAMALIYA: «Вважаю Володимира Котліка хрещеним батьком своїх дітей»
08.10.2019 |
Детальнiше
Безпліддя і рак: чому чоловікам обов'язково потрібно сходити до репродуктолога
Безпліддя і рак: чому чоловікам обов'язково потрібно сходити до репродуктолога
08.10.2019 |
Детальнiше
Як підвищити ефективність ЕКЗ
Як підвищити ефективність ЕКЗ
18.10.2019 |
Детальнiше
Портрет жіночого лікаря: 5 ознак хорошого гінеколога
Портрет жіночого лікаря: 5 ознак хорошого гінеколога
25.10.2019 |
Детальнiше
Секс під час ЕКЗ - гарна ідея?
Секс під час ЕКЗ - гарна ідея?
01.11.2019 |
Детальнiше
Про вітамін D
Про вітамін D
15.11.2019 |
Детальнiше
Надлишкова вага та безпліддя
Надлишкова вага та безпліддя
22.11.2019 |
Детальнiше
Ніколи не кажи ніколи. Чим небезпечне чайлдфрі і чому варто залишити «частинку себе» в кріобанку
Ніколи не кажи ніколи. Чим небезпечне чайлдфрі і чому варто залишити «частинку себе» в кріобанку
29.11.2019 |
Детальнiше
Як запланувати здоров'я, довголіття і батьківство: практичні поради від медиків на 2020 й рік
Як запланувати здоров'я, довголіття і батьківство: практичні поради від медиків на 2020 й рік
05.12.2019 |
Детальнiше
Від вірусу до раку: приховані загрози для жіночого здоров'я
Від вірусу до раку: приховані загрози для жіночого здоров'я
13.12.2019 |
Детальнiше
Ознаки, причини та чинники ризику викидня
Ознаки, причини та чинники ризику викидня
19.12.2019 |
Детальнiше
Репродуктивне здоров'я дівчаток-підлітків: що потрібно знати дітям та їх батькам
Репродуктивне здоров'я дівчаток-підлітків: що потрібно знати дітям та їх батькам
26.12.2019 |
Детальнiше
Життя, як диво: як повірити в диво, якщо ви - прагматик, - історія лікаря
Життя, як диво: як повірити в диво, якщо ви - прагматик, - історія лікаря
27.12.2019 |
Детальнiше
Поговоримо про контрацепцію?
Поговоримо про контрацепцію?
14.01.2020 |
Детальнiше
Красива шкіра в юності — запорука щасливого материнства
Красива шкіра в юності — запорука щасливого материнства
28.02.2020 |
Детальнiше
Заряджені на успіх. Від чого залежить ефективність ДРТ
Заряджені на успіх. Від чого залежить ефективність ДРТ
24.04.2020 |
Детальнiше
Чому не всі яйцеклітини стають ембріонами? 
Чому не всі яйцеклітини стають ембріонами? 
01.06.2020 |
Детальнiше
Максим Гапчук: У «Мати та дитина» амбітне майбутнє
Максим Гапчук: У «Мати та дитина» амбітне майбутнє
15.06.2020 |
Детальнiше
Невдале ЕКЗ, як пережити? Поради фахівців
Невдале ЕКЗ, як пережити? Поради фахівців
27.07.2020 |
Детальнiше
Що повинна знати резус-негативна вагітна?
Що повинна знати резус-негативна вагітна?
12.08.2020 |
Детальнiше
9 порад для майбутніх батьків
9 порад для майбутніх батьків
02.09.2020 |
Детальнiше
ЕКЗ: сучасні методи та підходи в лікуванні жіночого безпліддя
ЕКЗ: сучасні методи та підходи в лікуванні жіночого безпліддя
10.09.2020 |
Детальнiше
ICSI: чоловіче безпліддя - не вирок
ICSI: чоловіче безпліддя - не вирок
10.09.2020 |
Детальнiше
Лапароскопія: переваги перед традиційною хірургією
Лапароскопія: переваги перед традиційною хірургією
10.09.2020 |
Детальнiше
Обстеження матки: що потрібно знати про гистероскопии
Обстеження матки: що потрібно знати про гистероскопии
10.09.2020 |
Детальнiше
Штучна внутрішньоматкова інсемінація
Штучна внутрішньоматкова інсемінація
14.09.2020 |
Детальнiше
Діагностика безпліддя у чоловіків
Діагностика безпліддя у чоловіків
14.09.2020 |
Детальнiше
10 причин звернутися чоловікові до андролога
10 причин звернутися чоловікові до андролога
14.09.2020 |
Детальнiше
Кріотехнології як спосіб планування сім'ї
Кріотехнології як спосіб планування сім'ї
15.09.2020 |
Детальнiше
Як стати мамою: психологічна і фізична підготовка
Як стати мамою: психологічна і фізична підготовка
16.09.2020 |
Детальнiше
Monalisa Touch - що це за технологія
Monalisa Touch - що це за технологія
16.09.2020 |
Детальнiше
Передчасний клімакс у чоловіків: як розпізнати і чим небезпечний
Передчасний клімакс у чоловіків: як розпізнати і чим небезпечний
17.09.2020 |
Детальнiше
Навіщо ходити на профілактичний огляд до гінеколога
Навіщо ходити на профілактичний огляд до гінеколога
21.09.2020 |
Детальнiше
Лазерна терапія в гінекології: без анестезії та болю
Лазерна терапія в гінекології: без анестезії та болю
22.09.2020 |
Детальнiше
Амбулаторна гінекологія — своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою
Амбулаторна гінекологія — своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою
22.09.2020 |
Детальнiше
Як підготуватися до ЕКЗ
Як підготуватися до ЕКЗ
22.09.2020 |
Детальнiше
Вагітність після 35: навіщо потрібні додаткові аналізи та обстеження
Вагітність після 35: навіщо потрібні додаткові аналізи та обстеження
08.10.2020 |
Детальнiше
Причини та профілактика жіночого безпліддя
Причини та профілактика жіночого безпліддя
09.10.2020 |
Детальнiше
Хірургія одного дня: сучасний підхід до лікування
Хірургія одного дня: сучасний підхід до лікування
16.10.2020 |
Детальнiше
Ведення вагітності: зберегти здоров'я дитини і добре самопочуття мами
Ведення вагітності: зберегти здоров'я дитини і добре самопочуття мами
16.10.2020 |
Детальнiше
Вагітність після ЕКЗ: про що потрібно пам'ятати майбутнім батькам
Вагітність після ЕКЗ: про що потрібно пам'ятати майбутнім батькам
21.11.2021 |
Детальнiше
Аномалії матки: їх вплив на настання та виношування вагітності.
Аномалії матки: їх вплив на настання та виношування вагітності.
25.11.2020 |
Детальнiше
Рубець на матці після кесарського розтину
Рубець на матці після кесарського розтину
02.06.2021 |
Детальнiше
Найпоширеніші помилки під час вагітності
Найпоширеніші помилки під час вагітності
26.01.2021 |
Детальнiше
Поняття хронічного ендометритут
Поняття хронічного ендометритут
29.02.2024 |
Детальнiше
Варикоз та геморой під час вагітності
Варикоз та геморой під час вагітності
26.01.2021 |
Детальнiше
Резус-конфлікт
Резус-конфлікт
04.02.2021 |
Детальнiше
Планування вагітності (спосіб життя)
Планування вагітності (спосіб життя)
04.02.2021 |
Детальнiше
Антимюллерів гормон
Антимюллерів гормон
12.02.2021 |
Детальнiше
Аптечка вагітної на час війни
Аптечка вагітної на час війни
05.03.2022 |
Детальнiше
Зникли місячні під час війни. Що робити?
Зникли місячні під час війни. Що робити?
21.03.2022 |
Детальнiше
Заморозка сперми чоловіка перед війною
Заморозка сперми чоловіка перед війною
30.03.2022 |
Детальнiше
Візит до репродуктолога під час війни
Візит до репродуктолога під час війни
04.04.2022 |
Детальнiше
Дізналась, що вагітна перед війною. Що робити?
Дізналась, що вагітна перед війною. Що робити?
17.04.2022 |
Детальнiше
Затримка місячних
Затримка місячних
28.02.2024 |
Детальнiше
Що означають вагінальні виділення
Що означають вагінальні виділення
04.07.2022 |
Детальнiше
ЕКЗ та його етапи
ЕКЗ та його етапи
05.07.2022 |
Детальнiше
Чому я не можу завагітніти?
Чому я не можу завагітніти?
06.07.2022 |
Детальнiше
Як визначити овуляцію
Як визначити овуляцію
07.07.2022 |
Детальнiше
Як завагітніти, якщо немає овуляції?
Як завагітніти, якщо немає овуляції?
23.07.2022 |
Детальнiше
Кіста яєчника
Кіста яєчника
23.07.2022 |
Детальнiше
Діагностика чоловічої безплідності
Діагностика чоловічої безплідності
23.07.2022 |
Детальнiше
Коли звертатися до гінеколога
Коли звертатися до гінеколога
03.10.2022 |
Детальнiше
Гайд за програмами лікування безпліддя
Гайд за програмами лікування безпліддя
03.10.2022 |
Детальнiше
Відкладене материнство: що потрібно знати про заморожування яйцеклітини
Відкладене материнство: що потрібно знати про заморожування яйцеклітини
20.10.2022 |
Детальнiше
Тобі дають шанс. Що треба знати про штучне запліднення
Тобі дають шанс. Що треба знати про штучне запліднення
26.10.2022 |
Детальнiше
Що спричиняє молочницю і чому вона повертається
Що спричиняє молочницю і чому вона повертається
26.10.2022 |
Детальнiше
Ожиріння та безпліддя
Ожиріння та безпліддя
02.11.2022 |
Детальнiше
Діти та ЕКЗ під час війни
Діти та ЕКЗ під час війни
05.12.2022 |
Детальнiше
Міфи про донорство яйцеклітин
Міфи про донорство яйцеклітин
22.03.2023 |
Детальнiше
Як підготуватися до огляду у лікаря-гінеколога
Як підготуватися до огляду у лікаря-гінеколога
22.03.2023 |
Детальнiше
Вагітність під час війни
Вагітність під час війни
22.03.2023 |
Детальнiше
ЕКЗ та онкологія
ЕКЗ та онкологія
22.03.2023 |
Детальнiше
Які аналізи здають під час вагітності та коли
Які аналізи здають під час вагітності та коли
22.03.2023 |
Детальнiше
Пренатальні скринінги на 1, 2 та 3 триместрах
Пренатальні скринінги на 1, 2 та 3 триместрах
22.03.2023 |
Детальнiше
Інвазивна пренатальна діагностика
Інвазивна пренатальна діагностика
22.03.2023 |
Детальнiше
Неінвазивна пренатальна діагностика
Неінвазивна пренатальна діагностика
22.03.2023 |
Детальнiше
Вагітність та дворога матка
Вагітність та дворога матка
22.03.2023 |
Детальнiше
Як проходить стимуляція овуляції
Як проходить стимуляція овуляції
22.03.2023 |
Детальнiше
Імплантація ембріона, або від чого залежить успіх ЕКЗ
Імплантація ембріона, або від чого залежить успіх ЕКЗ
22.03.2023 |
Детальнiше
Коли краще переносити ембріон — на третій чи п'ятий день?
Коли краще переносити ембріон — на третій чи п'ятий день?
22.03.2023 |
Детальнiше
Як відрізнити початок пологів від хибної тривоги
Як відрізнити початок пологів від хибної тривоги
22.03.2023 |
Детальнiше
Гімнастика Кегеля для зміцнення м'язів тазового дна
Гімнастика Кегеля для зміцнення м'язів тазового дна
02.05.2023 |
Детальнiше
Нові чоловічі контрацептиви
Нові чоловічі контрацептиви
02.05.2023 |
Детальнiше
Навіщо і як потрібно брати кров
Навіщо і як потрібно брати кров
02.05.2023 |
Детальнiше
Як підготуватися до прийому у репродуктолога
Як підготуватися до прийому у репродуктолога
02.05.2023 |
Детальнiше
Фізіологія післяпологового періоду
Фізіологія післяпологового періоду
03.05.2023 |
Детальнiше
Естетична гінекологія як частина естетичної медицини
Естетична гінекологія як частина естетичної медицини
03.05.2023 |
Детальнiше
Менопауза та клімакс у жінок
Менопауза та клімакс у жінок
03.05.2023 |
Детальнiше
Відновлення після пологів
Відновлення після пологів
03.05.2023 |
Детальнiше
Лікування нетримання сечі у чоловіків та жінок
Лікування нетримання сечі у чоловіків та жінок
03.05.2023 |
Детальнiше
Багатоплідна вагітність
Багатоплідна вагітність
04.05.2023 |
Детальнiше
Перейми перед пологами
Перейми перед пологами
04.05.2023 |
Детальнiше
Вторинне безпліддя
Вторинне безпліддя
04.05.2023 |
Детальнiше
Кольпоскопія: Що потрібно знати
Кольпоскопія: Що потрібно знати
14.09.2023 |
Детальнiше
Гінекологічні проблеми після 35 років
Гінекологічні проблеми після 35 років
14.09.2023 |
Детальнiше
Фіброма матки
Фіброма матки
15.11.2023 |
Детальнiше
Лейоміома матки
Лейоміома матки
15.11.2023 |
Детальнiше
Видалення матки (екстирпація)
Видалення матки (екстирпація)
15.11.2023 |
Детальнiше
Хірургічна дефлорація
Хірургічна дефлорація
15.11.2023 |
Детальнiше
Біпарієтальний розмір плода
Біпарієтальний розмір плода
15.11.2023 |
Детальнiше
Комбіновані оральні контрацептиви (КОК)
Комбіновані оральні контрацептиви (КОК)
04.12.2023 |
Детальнiше
Вітаміни для вагітних
Вітаміни для вагітних
29.01.2024 |
Детальнiше
Баланопостит
Баланопостит
29.01.2024 |
Детальнiше
Аменорея
Аменорея
29.01.2024 |
Детальнiше
Кіста яєчника
Кіста яєчника
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке варикоцеле?
Що таке варикоцеле?
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке базальна температура?
Що таке базальна температура?
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке багатоводдя та які його особливості
Що таке багатоводдя та які його особливості
29.01.2024 |
Детальнiше
Чек-Ап організму у Києві, Львові, Житомирі
Чек-Ап організму у Києві, Львові, Житомирі
02.02.2024 |
Детальнiше
Чек-Ап для жінок у Києві, Львові, Житомирі
Чек-Ап для жінок у Києві, Львові, Житомирі
14.02.2024 |
Детальнiше
Гормональний збій
Гормональний збій
05.02.2024 |
Детальнiше
Що таке маловоддя?
Що таке маловоддя?
05.02.2024 |
Детальнiше
Роль тестостерону в організмі та його важливість для чоловічого здоров'я
Роль тестостерону в організмі та його важливість для чоловічого здоров'я
05.02.2024 |
Детальнiше
Аденома передміхурової залози
Аденома передміхурової залози
05.02.2024 |
Детальнiше
Ранній клімакс
Ранній клімакс
06.02.2024 |
Детальнiше
Виділення під час вагітності
Виділення під час вагітності
06.02.2024 |
Детальнiше
Кесарів розтин
Кесарів розтин
06.02.2024 |
Детальнiше
Овуляторний синдром
Овуляторний синдром
06.02.2024 |
Детальнiше
Прееклампсія та еклампсія
Прееклампсія та еклампсія
06.02.2024 |
Детальнiше
Гестоз
Гестоз
06.02.2024 |
Детальнiше
Антифосфоліпідний синдром (АФС)
Антифосфоліпідний синдром (АФС)
06.02.2024 |
Детальнiше
Значення болю в животі в період вагітності
Значення болю в животі в період вагітності
06.02.2024 |
Детальнiше
Молочниця під час вагітності
Молочниця під час вагітності
07.02.2024 |
Детальнiше
Лубриканти – що це, для чого потрібні та який вибрати
Лубриканти – що це, для чого потрібні та який вибрати
07.02.2024 |
Детальнiше
Що таке ерозія шийки матки?
Що таке ерозія шийки матки?
29.02.2024 |
Детальнiше
Куріння під час планування вагітності
Куріння під час планування вагітності
28.02.2024 |
Детальнiше
Нерегулярні місячні
Нерегулярні місячні
28.02.2024 |
Детальнiше
Рак шийки матки: причини, симптоми, лікування
Рак шийки матки: причини, симптоми, лікування
28.02.2024 |
Детальнiше
Що таке токсикоз?
Що таке токсикоз?
28.02.2024 |
Детальнiше
Поради для жінок щодо догляду за красою і здоров'ям (чек-лист)
Поради для жінок щодо догляду за красою і здоров'ям (чек-лист)
28.02.2024 |
Детальнiше
Утримання від сексу для чоловіків і жінок перед зачаттям
Утримання від сексу для чоловіків і жінок перед зачаттям
28.02.2024 |
Детальнiше
Феритин і вагітність
Феритин і вагітність
28.02.2024 |
Детальнiше
Що таке поліпи?
Що таке поліпи?
28.02.2024 |
Детальнiше
Планування вагітності після вакцинації
Планування вагітності після вакцинації
28.02.2024 |
Детальнiше
Репродуктивне здоров'я
Репродуктивне здоров'я
28.02.2024 |
Детальнiше
Всі новини та статті
Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205