0 800 504 205

(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)

Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00

Як нас знайти?
Кабінет пацієнта
Новини та статтi

Поговоримо про контрацепцію?

14.01.2020 |
Поділитись:

"Як захистити себе від небажаної вагітності?" - це питання виникає у будь-якої жінки.
Добре, коли жінка замислюється про це з самого початку статевого життя або навіть раніше, але не після перенесеного аборту і його наслідків.

Трохи статистики

У США вже в 1937 році більше 71% американців користувалися засобами контрацепції. В Україні за даними 2019 року цю показник, становить всього лише 4%.
У нашій країні до гормональної формі контрацепції особливе ставлення. У жодній країні світу немає такого негативного ставлення до всього гормонального, як у нас. Так сталося, що значна частина жіночого населення бояться гормональних контрацептивів.

Що потрібно знати про методи контрацепції?

Методи контрацепції підбираються індивідуально, і допоможе в цьому лікар гінеколог.

«Бар'єрна» контрацепція

яскравим представником якої є презерватив. Це бар'єрний метод не тільки для попередження вагітності, але він є і бар'єром, практично, для всіх інфекцій, які передаються статевим шляхом.
Тому при випадкових контактах з недостатньо перевіреними партнерами презерватив є першим і найкращим методом контрацепції.

Оральні контрацептиви

відносяться до найнадійніших методів для попередження небажаної вагітності. Вони чудово підійдуть зрілим жінкам. Механізм дії всіх оральних контрацептивів заснований на приглушені овуляції, вони змінюють властивості цервікального слизу, який знаходиться в шийці матки, через таку в'язку слиз сперматозоїдам дуже важко проникнути всередину і дістатися до яйцеклітини. Також ОК не дають ендометрію матки підготуватися до вагітності, таким чином відбуваються всі умови, необхідні для того, щоб в результаті статевого життя не виникла вагітність.
У зв'язку з великою кількістю оральних контрацептивів, правильний підбір препарату зможе зробити тільки лікар.

Оральні контрацептиви мають масу позитивних ефектів:

 • Вони прекрасно виконують свою функцію "запобіжник" від вагітності, за умови обов'язкового дотримання графіку прийому препаратів один і той же час, приймає першу, другу і також наступну таблетку.
 • Знижують частоту позаматкової вагітності.
 • Знижують ризик розвитку раку яєчників. Це пов'язано з тим, що контрацептиви приглушують овуляцію.
 • Відзначають позитивну дію КОК при доброякісних захворюваннях молочної залози.
 • При тривалому використанні КОК знижується частота раку ендометрію (слизової оболонки матки)
 • Відбувається зниження симптомів дисменореї (хворобливі місячні). Дисменорея і ПМС виникають рідше на 40% при прийомі КОК.
 • Позитивний ефект на перебіг ендометріозу, який пов'язаний з вираженою дією на вогнища ендометріозу. Використання КОК в безперервному режимі дозволяє значно поліпшити стан пацієнток, які страждають на ендометріоз.
 • Зниження частоти розвитку функціональних кіст яєчників.
 • Терапевтична дія на шкіру при акне, гірсутизмі (підвищеної волосяному покриві).

Негативний вплив: вплив практично на всі органи та системи — настрій, стан молочних залоз, печінку, вени.

Протипоказаннями до використання є: гострі форми захворювань серця, легенів, варикозне розширення вен, цукровий діабет і будь-які супутні хвороби

Крім того, дуже важливий факт, що несумісним є використання ОК та куріння. Це пов'язано з тим, що ОК впливають на згортання крові, вони підвищують в'язкість крові. Куріння викликає ламкість судин. І поєднання різко підвищує кількість інфарктів, інсультів, тромбоемболічних ускладнень.

Якщо жінка в цілому здорова і їй необхідно підібрати препарат для контрацепції, то досить пройти гінекологічний огляд з цитологією, УЗД для виключення всіх протипоказань.

Далі лікар попереджає, що нормальним періодом адаптації до препарату є 3 місяці. Впродовж цього терміну можливі різні неприємні відчуття: в молочній залозі, мажуть кров'янисті виділення зі статевих органів, може змінюватися настрій, з'являтися нудота, головний біль і т. Д.
Ці явища не повинні бути виражені сильно. Як правило, якщо препарат підійшов, всі ці побічні ефекти зникають.
Якщо вони зберігаються, то препарат потрібно поміняти, знижувати або підвищувати дозу естрогенів або міняти прогестіновий компонент.

Спіраль (внутрішньоматкова система)

Принцип дії — механічна перешкода для запліднення, тобто запліднення відбувається, але яйцеклітина не прикріпляється до матки. Спіраль ставиться на певний час, в середньому на 5 років.

Мірена — є самою популярною серед спіралей. Вона являє собою Т-подібну систему (схожу на звичайну внутрішньоматкову спіраль). Складається з контейнера, в якому знаходиться левоноргестрел-синтетичний гормон.
На відміну від інших ВМК «Мірена» також володіє не контрацептивними ефектами:

 • Зниження обсягу і тривалості місячних і в більшості випадків призводить до їх повного припинення. Саме цей ефект став основним для використання Мірени у жінок з рясними місячними, викликаними міомами матки, аденоміозом.
 • Використання Мірени призводить до значного зниження больового синдрому при хворобливих місячних, зокрема, пов'язаними з ендометріозом.

Іншими словами, Мірена є ефективним способом терапії больового синдрому, обумовленого ендометріозом і, крім того, призводить до зворотного розвитку ендометріоїдних утворень.

У більшості жінок після постановки Мірени в МЦ відбуваються деякі зміни: в перші 3 місяці з'являються нерегулярні мажучі кровотечі між менструаціями, в наступні 3 місяці місячні стають короткими, слабше і менш болючими. Через рік після постановки Мірени у 20% жінок менструації можуть зникнути зовсім.

Пластир і пахові кільця (Новаринг)

2 нових варіанти введення гормонів для контрацепції. Кільце за особливою технологією, насичене гормонами, вводиться в піхву в перший день циклу і 21 день залишається там. Після тижневої перерви та наступних місячних на восьмий день встановлюється нове кільце. Новаринг легко вводиться і видаляється самостійно. Не забуваємо, що перед постановкою такого кільця, потрібно проконсультуватися з лікарем.

Лікар повинен переконатись, що жінка здорова, не має вагінальних інфекцій, ерозій, дисплазії шийки матки. Вона повинна пройти огляд гінеколога, зробити кольпоскопію, цитологію, мазки й тільки після цього лікар вирішить чи можливе використання даного методу контрацепції.

Пластир — гормональний контрацептив, ефективність його не залежить від місця кріплення (живіт, верхня частина руки, сідниці). Виняток молочна залоза. Легко клеїться, з ним можна приймати душ, займатися фізичними навантаженнями, занурюватися в холодну воду.
За один менструальний цикл використовується 3 пластиру, кожен з яких клеїться на 7 днів. Міняти його потрібно в один і той же день тижня, далі — тижнева перерва, під час якого йдуть місячні.
Механізм контрацептивної дії пластиру аналогічний контрацептивній дії та полягає пригніченні овуляції та підвищення в'язкості цервікального слизу.

Сперміциди

препарати, які руйнують сперму. Вони існують у свічках, таблетках, кремах, це все хімічні контрацептиви. Ставиться в піхву безпосередньо перед статевим актом, за 5 хв. Має 2 дії:

 • спермицидну (вбиває сперму)
 • бактерицидну (запобігають розвитку статевих інфекцій).

Метод стерилізації

широко використовується у жінок і дуже рідко в нашій країні у чоловіків.
Шляхом перев'язки маткових труб (необоротна стерилізація) або шляхом виведення яєчника за трубу. Яйцеклітини не виходять і якщо потрібно повернути репродуктивні властивості. Його повертають на місце і все так же працює.
Стерилізацію використовують, коли жінці категорично не можна вагітніти. Також коли є важкі вади серця, цукровий діабет. Тобто, навіть при великому бажанні виносити дитину вона може себе цим вбити. Або за бажанням сім'ї можна використовувати стерилізацію.

Екстрена контрацепція

препарати, що складаються з великої дози гормонів. Чим швидше буде використана таблетка, ті вище її ефективність. Статистика така: чим пізніше ми приймаємо таблетку, тим вище відсоток вагітності.
Цей метод не можна використовувати регулярно.

Таким чином, проблема контрацепції в даний момент успішно може бути вирішена, використовуючи оральні контрацептиви, пластир, кільце вагінальне, ВМК (Мірена) і бар'єрних методів. Всі перераховані засоби запобігання досить надійні, максимально безпечні та зручні у використанні.

Вибір за вами. Але в будь-якому випадку проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

---
Завідувач філією відділення МЦ "Мати та дитина" м. Житомир Анастасія Нікітіна


Схожі новини
Лазерне лікування і омолодження піхви
Лазерне лікування і омолодження піхви
09.04.2019 |
Детальнiше
Вагітність при міомі матки
Вагітність при міомі матки
09.04.2019 |
Детальнiше
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
09.04.2019 |
Детальнiше
Вагітність при ендометріозі: сучасний погляд
Вагітність при ендометріозі: сучасний погляд
09.04.2019 |
Детальнiше
Секреторне й обструктивне безпліддя у чоловіків
Секреторне й обструктивне безпліддя у чоловіків
15.02.2019 |
Детальнiше
Статистика ЕКЗ
Статистика ЕКЗ
15.02.2019 |
Детальнiше
Лікування чоловічого безпліддя
Лікування чоловічого безпліддя
15.02.2019 |
Детальнiше
Що таке спермограма?
Що таке спермограма?
15.02.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз: лікування, симптоми
Ендометріоз: лікування, симптоми
15.02.2019 |
Детальнiше
Невиношування вагітності. В чому причина?
Невиношування вагітності. В чому причина?
09.04.2019 |
Детальнiше
Огляд у гінеколога
Огляд у гінеколога
11.07.2019 |
Детальнiше
Гістероскопія та її роль у лікуванні безпліддя
Гістероскопія та її роль у лікуванні безпліддя
09.04.2019 |
Детальнiше
Чому не виходить завагітніти
Чому не виходить завагітніти
13.09.2019 |
Детальнiше
Як вирахувати стать дитини до зачаття
Як вирахувати стать дитини до зачаття
02.05.2019 |
Детальнiше
Непрохідність маткових труб
Непрохідність маткових труб
02.05.2019 |
Детальнiше
Синдром гіперстимуляції яєчників: сучасний погляд на проблему
Синдром гіперстимуляції яєчників: сучасний погляд на проблему
13.09.2019 |
Детальнiше
Вагітність при ендометріозі — сучасний погляд
Вагітність при ендометріозі — сучасний погляд
02.05.2019 |
Детальнiше
Проходимость маточных труб
Проходимость маточных труб
02.05.2019 |
Детальнiше
Ознаки вагітності
Ознаки вагітності
02.05.2019 |
Детальнiше
Імунологічне безпліддя та роль антиспермальних антитіл у ньому
Імунологічне безпліддя та роль антиспермальних антитіл у ньому
13.09.2019 |
Детальнiше
Що таке патологія шийки матки?
Що таке патологія шийки матки?
02.05.2019 |
Детальнiше
ЕКЗ у природному циклі: «за» та «проти»
ЕКЗ у природному циклі: «за» та «проти»
02.05.2019 |
Детальнiше
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
02.05.2019 |
Детальнiше
Штучне запліднення
Штучне запліднення
02.05.2019 |
Детальнiше
Лазерне видалення рубців та шрамів, відбілювання шкіри
Лазерне видалення рубців та шрамів, відбілювання шкіри
06.06.2019 |
Детальнiше
Ви вагітна! І що тепер?
Ви вагітна! І що тепер?
12.07.2019 |
Детальнiше
Не вдається завагітніти. Куди бігти? З чого починати?
Не вдається завагітніти. Куди бігти? З чого починати?
18.07.2019 |
Детальнiше
Що треба знати майбутнім батькам (найпопулярніші питання)
Що треба знати майбутнім батькам (найпопулярніші питання)
24.07.2019 |
Детальнiше
Вагінальний біоценоз
Вагінальний біоценоз
02.08.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз. Кілька важливих запитань
Ендометріоз. Кілька важливих запитань
23.08.2019 |
Детальнiше
Підвищення пролактину. Чи варто боятися?
Підвищення пролактину. Чи варто боятися?
12.09.2019 |
Детальнiше
Непрохідність маткових труб, що робити далі?
Непрохідність маткових труб, що робити далі?
20.09.2019 |
Детальнiше
Вірус папіломи людини. Базова інформація
Вірус папіломи людини. Базова інформація
26.09.2019 |
Детальнiше
KAMALIYA: «Вважаю Володимира Котліка хрещеним батьком своїх дітей»
KAMALIYA: «Вважаю Володимира Котліка хрещеним батьком своїх дітей»
08.10.2019 |
Детальнiше
Безпліддя і рак: чому чоловікам обов'язково потрібно сходити до репродуктолога
Безпліддя і рак: чому чоловікам обов'язково потрібно сходити до репродуктолога
08.10.2019 |
Детальнiше
Секс, діти, рок-н-рол: репродуктологи про те, що може підвищити шанси при ЕКЗ
Секс, діти, рок-н-рол: репродуктологи про те, що може підвищити шанси при ЕКЗ
18.10.2019 |
Детальнiше
Портрет жіночого лікаря: 5 ознак хорошого гінеколога
Портрет жіночого лікаря: 5 ознак хорошого гінеколога
25.10.2019 |
Детальнiше
Секс під час ЕКЗ - гарна ідея?
Секс під час ЕКЗ - гарна ідея?
01.11.2019 |
Детальнiше
Про вітамін D
Про вітамін D
15.11.2019 |
Детальнiше
Надлишкова вага та безпліддя
Надлишкова вага та безпліддя
22.11.2019 |
Детальнiше
Ніколи не кажи ніколи. Чим небезпечне чайлдфрі і чому варто залишити «частинку себе» в кріобанку
Ніколи не кажи ніколи. Чим небезпечне чайлдфрі і чому варто залишити «частинку себе» в кріобанку
29.11.2019 |
Детальнiше
Як запланувати здоров'я, довголіття і батьківство: практичні поради від медиків на 2020 й рік
Як запланувати здоров'я, довголіття і батьківство: практичні поради від медиків на 2020 й рік
05.12.2019 |
Детальнiше
Від вірусу до раку: приховані загрози для жіночого здоров'я
Від вірусу до раку: приховані загрози для жіночого здоров'я
13.12.2019 |
Детальнiше
Загроза переривання вагітності
Загроза переривання вагітності
19.12.2019 |
Детальнiше
Репродуктивне здоров'я дівчаток-підлітків: що потрібно знати дітям та їх батькам
Репродуктивне здоров'я дівчаток-підлітків: що потрібно знати дітям та їх батькам
26.12.2019 |
Детальнiше
Життя, як диво: як повірити в диво, якщо ви - прагматик, - історія лікаря
Життя, як диво: як повірити в диво, якщо ви - прагматик, - історія лікаря
27.12.2019 |
Детальнiше
Поговоримо про контрацепцію?
Поговоримо про контрацепцію?
14.01.2020 |
Детальнiше
Красива шкіра в юності — запорука щасливого материнства
Красива шкіра в юності — запорука щасливого материнства
28.02.2020 |
Детальнiше
Заряджені на успіх. Від чого залежить ефективність ДРТ
Заряджені на успіх. Від чого залежить ефективність ДРТ
24.04.2020 |
Детальнiше
Чому не всі яйцеклітини стають ембріонами? 
Чому не всі яйцеклітини стають ембріонами? 
01.06.2020 |
Детальнiше
Максим Гапчук: У «Мати та дитина» амбітне майбутнє
Максим Гапчук: У «Мати та дитина» амбітне майбутнє
15.06.2020 |
Детальнiше
Невдале ЕКЗ, як пережити? Поради фахівців
Невдале ЕКЗ, як пережити? Поради фахівців
27.07.2020 |
Детальнiше
Що повинна знати резус-негативна вагітна?
Що повинна знати резус-негативна вагітна?
12.08.2020 |
Детальнiше
9 порад для майбутніх батьків
9 порад для майбутніх батьків
02.09.2020 |
Детальнiше
ЕКЗ: сучасні методи та підходи в лікуванні жіночого безпліддя
ЕКЗ: сучасні методи та підходи в лікуванні жіночого безпліддя
10.09.2020 |
Детальнiше
ICSI: чоловіче безпліддя - не вирок
ICSI: чоловіче безпліддя - не вирок
10.09.2020 |
Детальнiше
Лапароскопія: переваги перед традиційною хірургією
Лапароскопія: переваги перед традиційною хірургією
10.09.2020 |
Детальнiше
Обстеження матки: що потрібно знати про гистероскопии
Обстеження матки: що потрібно знати про гистероскопии
10.09.2020 |
Детальнiше
Штучна внутрішньоматкова інсемінація
Штучна внутрішньоматкова інсемінація
14.09.2020 |
Детальнiше
Діагностика безпліддя у чоловіків
Діагностика безпліддя у чоловіків
14.09.2020 |
Детальнiше
10 причин звернутися чоловікові до андролога
10 причин звернутися чоловікові до андролога
14.09.2020 |
Детальнiше
Кріотехнології як спосіб планування сім'ї
Кріотехнології як спосіб планування сім'ї
15.09.2020 |
Детальнiше
Як стати мамою: психологічна і фізична підготовка
Як стати мамою: психологічна і фізична підготовка
16.09.2020 |
Детальнiше
Monalisa Touch - що це за технологія
Monalisa Touch - що це за технологія
16.09.2020 |
Детальнiше
Передчасний клімакс у чоловіків: як розпізнати і чим небезпечний
Передчасний клімакс у чоловіків: як розпізнати і чим небезпечний
17.09.2020 |
Детальнiше
Навіщо ходити на профілактичний огляд до гінеколога
Навіщо ходити на профілактичний огляд до гінеколога
21.09.2020 |
Детальнiше
Лазерна терапія в гінекології: без анестезії та болю
Лазерна терапія в гінекології: без анестезії та болю
22.09.2020 |
Детальнiше
Амбулаторна гінекологія — своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою
Амбулаторна гінекологія — своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою
22.09.2020 |
Детальнiше
Як підготуватися до ЕКЗ
Як підготуватися до ЕКЗ
22.09.2020 |
Детальнiше
Вагітність після 35: навіщо потрібні додаткові аналізи та обстеження
Вагітність після 35: навіщо потрібні додаткові аналізи та обстеження
08.10.2020 |
Детальнiше
Причини та профілактика жіночого безпліддя
Причини та профілактика жіночого безпліддя
09.10.2020 |
Детальнiше
Хірургія одного дня: сучасний підхід до лікування
Хірургія одного дня: сучасний підхід до лікування
16.10.2020 |
Детальнiше
Ведення вагітності: зберегти здоров'я дитини і добре самопочуття мами
Ведення вагітності: зберегти здоров'я дитини і добре самопочуття мами
16.10.2020 |
Детальнiше
Вагітність після ЕКЗ: про що потрібно пам'ятати майбутнім батькам
Вагітність після ЕКЗ: про що потрібно пам'ятати майбутнім батькам
21.11.2021 |
Детальнiше
Аномалії матки: їх вплив на настання та виношування вагітності.
Аномалії матки: їх вплив на настання та виношування вагітності.
25.11.2020 |
Детальнiше
Рубець на матці після кесарського розтину
Рубець на матці після кесарського розтину
02.06.2021 |
Детальнiше
Найпоширеніші помилки під час вагітності
Найпоширеніші помилки під час вагітності
26.01.2021 |
Детальнiше
Хронічний ендометрит
Хронічний ендометрит
26.01.2021 |
Детальнiше
Варикоз та геморой під час вагітності
Варикоз та геморой під час вагітності
26.01.2021 |
Детальнiше
Резус-конфлікт
Резус-конфлікт
04.02.2021 |
Детальнiше
Планування вагітності (спосіб життя)
Планування вагітності (спосіб життя)
04.02.2021 |
Детальнiше
Антимюллерів гормон
Антимюллерів гормон
12.02.2021 |
Детальнiше
Аптечка вагітної на час війни
Аптечка вагітної на час війни
05.03.2022 |
Детальнiше
Зникли місячні під час війни. Що робити?
Зникли місячні під час війни. Що робити?
21.03.2022 |
Детальнiше
Заморозка сперми чоловіка перед війною
Заморозка сперми чоловіка перед війною
30.03.2022 |
Детальнiше
Візит до репродуктолога під час війни
Візит до репродуктолога під час війни
04.04.2022 |
Детальнiше
Дізналась, що вагітна перед війною. Що робити?
Дізналась, що вагітна перед війною. Що робити?
17.04.2022 |
Детальнiше
Всі новини та статті
Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205