(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?"Як захистити себе від небажаної вагітності?" - це питання виникає у будь-якої жінки.
Добре, коли жінка замислюється про це з самого початку статевого життя або навіть раніше, але не після перенесеного аборту і його наслідків.
У США вже в 1937 році більше 71% американців користувалися засобами контрацепції. В Україні за даними 2019 року цю показник, становить всього лише 4%.
У нашій країні до гормональної формі контрацепції особливе ставлення. У жодній країні світу немає такого негативного ставлення до всього гормонального, як у нас. Так сталося, що значна частина жіночого населення бояться гормональних контрацептивів.
Методи контрацепції підбираються індивідуально, і допоможе в цьому лікар гінеколог.
яскравим представником якої є презерватив. Це бар'єрний метод не тільки для попередження вагітності, але він є і бар'єром, практично, для всіх інфекцій, які передаються статевим шляхом.
Тому при випадкових контактах з недостатньо перевіреними партнерами презерватив є першим і найкращим методом контрацепції.
відносяться до найнадійніших методів для попередження небажаної вагітності. Вони чудово підійдуть зрілим жінкам. Механізм дії всіх оральних контрацептивів заснований на приглушені овуляції, вони змінюють властивості цервікального слизу, який знаходиться в шийці матки, через таку в'язку слиз сперматозоїдам дуже важко проникнути всередину і дістатися до яйцеклітини. Також ОК не дають ендометрію матки підготуватися до вагітності, таким чином відбуваються всі умови, необхідні для того, щоб в результаті статевого життя не виникла вагітність.
У зв'язку з великою кількістю оральних контрацептивів, правильний підбір препарату зможе зробити тільки лікар.
Оральні контрацептиви мають масу позитивних ефектів:
Негативний вплив: вплив практично на всі органи та системи — настрій, стан молочних залоз, печінку, вени.
Протипоказаннями до використання є: гострі форми захворювань серця, легенів, варикозне розширення вен, цукровий діабет і будь-які супутні хвороби
Крім того, дуже важливий факт, що несумісним є використання ОК та куріння. Це пов'язано з тим, що ОК впливають на згортання крові, вони підвищують в'язкість крові. Куріння викликає ламкість судин. І поєднання різко підвищує кількість інфарктів, інсультів, тромбоемболічних ускладнень.
Якщо жінка в цілому здорова і їй необхідно підібрати препарат для контрацепції, то досить пройти гінекологічний огляд з цитологією, УЗД для виключення всіх протипоказань.
Далі лікар попереджає, що нормальним періодом адаптації до препарату є 3 місяці. Впродовж цього терміну можливі різні неприємні відчуття: в молочній залозі, мажуть кров'янисті виділення зі статевих органів, може змінюватися настрій, з'являтися нудота, головний біль і т. Д.
Ці явища не повинні бути виражені сильно. Як правило, якщо препарат підійшов, всі ці побічні ефекти зникають.
Якщо вони зберігаються, то препарат потрібно поміняти, знижувати або підвищувати дозу естрогенів або міняти прогестіновий компонент.
Принцип дії — механічна перешкода для запліднення, тобто запліднення відбувається, але яйцеклітина не прикріпляється до матки. Спіраль ставиться на певний час, в середньому на 5 років.
Мірена — є самою популярною серед спіралей. Вона являє собою Т-подібну систему (схожу на звичайну внутрішньоматкову спіраль). Складається з контейнера, в якому знаходиться левоноргестрел-синтетичний гормон.
На відміну від інших ВМК «Мірена» також володіє не контрацептивними ефектами:
Іншими словами, Мірена є ефективним способом терапії больового синдрому, обумовленого ендометріозом і, крім того, призводить до зворотного розвитку ендометріоїдних утворень.
У більшості жінок після постановки Мірени в МЦ відбуваються деякі зміни: в перші 3 місяці з'являються нерегулярні мажучі кровотечі між менструаціями, в наступні 3 місяці місячні стають короткими, слабше і менш болючими. Через рік після постановки Мірени у 20% жінок менструації можуть зникнути зовсім.
2 нових варіанти введення гормонів для контрацепції. Кільце за особливою технологією, насичене гормонами, вводиться в піхву в перший день циклу і 21 день залишається там. Після тижневої перерви та наступних місячних на восьмий день встановлюється нове кільце. Новаринг легко вводиться і видаляється самостійно. Не забуваємо, що перед постановкою такого кільця, потрібно проконсультуватися з лікарем.
Лікар повинен переконатись, що жінка здорова, не має вагінальних інфекцій, ерозій, дисплазії шийки матки. Вона повинна пройти огляд гінеколога, зробити кольпоскопію, цитологію, мазки й тільки після цього лікар вирішить чи можливе використання даного методу контрацепції.
Пластир — гормональний контрацептив, ефективність його не залежить від місця кріплення (живіт, верхня частина руки, сідниці). Виняток молочна залоза. Легко клеїться, з ним можна приймати душ, займатися фізичними навантаженнями, занурюватися в холодну воду.
За один менструальний цикл використовується 3 пластиру, кожен з яких клеїться на 7 днів. Міняти його потрібно в один і той же день тижня, далі — тижнева перерва, під час якого йдуть місячні.
Механізм контрацептивної дії пластиру аналогічний контрацептивній дії та полягає пригніченні овуляції та підвищення в'язкості цервікального слизу.
препарати, які руйнують сперму. Вони існують у свічках, таблетках, кремах, це все хімічні контрацептиви. Ставиться в піхву безпосередньо перед статевим актом, за 5 хв. Має 2 дії:
широко використовується у жінок і дуже рідко в нашій країні у чоловіків.
Шляхом перев'язки маткових труб (необоротна стерилізація) або шляхом виведення яєчника за трубу. Яйцеклітини не виходять і якщо потрібно повернути репродуктивні властивості. Його повертають на місце і все так же працює.
Стерилізацію використовують, коли жінці категорично не можна вагітніти. Також коли є важкі вади серця, цукровий діабет. Тобто, навіть при великому бажанні виносити дитину вона може себе цим вбити. Або за бажанням сім'ї можна використовувати стерилізацію.
препарати, що складаються з великої дози гормонів. Чим швидше буде використана таблетка, ті вище її ефективність. Статистика така: чим пізніше ми приймаємо таблетку, тим вище відсоток вагітності.
Цей метод не можна використовувати регулярно.
Таким чином, проблема контрацепції в даний момент успішно може бути вирішена, використовуючи оральні контрацептиви, пластир, кільце вагінальне, ВМК (Мірена) і бар'єрних методів. Всі перераховані засоби запобігання досить надійні, максимально безпечні та зручні у використанні.
Вибір за вами. Але в будь-якому випадку проконсультуйтеся зі своїм лікарем.
---
Завідувач філією відділення МЦ "Мати та дитина" м. Житомир Анастасія Нікітіна