(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Вагітність взагалі, а пізня особливо, по цей час оповита безліччю міфів, і не завжди легко розібратися в тому, чи є в їх основі факти. Зупинимося на найпоширеніших.
Це правда. Фертильність жінки, або здатність до дітородіння, після 35 років майже вдвічі нижче, ніж у 25 років. Дівчинка народжується з готовим запасом яйцеклітин, які починають витрачатися з приходом менструацій, тому поступово запас виснажується. До того ж яйцеклітини старіють, їх оболонки потовщуються, і сперматозоїду складніше проникнути всередину. Наприклад: здорова жінка до 25 років, яка веде активне статеве життя з репродуктивно здоровим партнером, може завагітніти в перші чотири місяці — що становить близько 90% ймовірності. З 25 до 35 років шанс зменшується на 30%, а після 40 років залишається не більше 10%.
Дійсно, ризик мимовільного переривання вагітності у жінок молодше 30 років оцінюється приблизно в 10%, в 30-40 років підвищується до 17%, а після 40 років — понад 30%. Лікарі пов'язують це як зі старінням яйцеклітин, так і зі станом здоров'я жінок, тому рекомендується відповідальна підготовка до вагітності.
Це вірно лише частково. Статистика свідчить: кесарів розтин (КС) дійсно проводиться частіше у жінок після 35 років, оскільки м'язово-зв'язковий апарат вже не настільки гнучкий, а частота ускладнень зростає. Якщо у жінок молодше 30 років КС показано приблизно в 15% випадків, то після 40 років — майже в 50%. Проте при виборі способу розродження лікар в першу чергу враховує показники стану здоров'я мами та дитини, оцінює наявні та можливі ризики для природного розродження. Вік впливає на тип пологів в останню чергу.
Ні. Відновлення після пологів триває від 6 до 12 тижнів і залежить головним чином від стану здоров'я і способу життя жінки, наявності / відсутності ускладнень, а не від віку. Не відповідає дійсності й те, що жінкам після 35 років складніше скинути набрану під час вагітності вага.
Дійсно, ризик народження дитини з хромосомними аномаліями підвищується з віком: у 20-30 років шанси складають 0,1-0,2%, після 35 років - 0,5%, а після 45 років - 3,6%.
Це не так. Ніяких особливих переваг і недоліків у народжених в результаті пізньої вагітності немає. Можливо, цей міф пов'язаний з тим, що жінки, які стали матерями в більш зрілому віці, схильні більше приділяти уваги розвитку здібностей дітей.
Єдиної думки на цей рахунок у лікарів немає, бо багато залежить від стану здоров'я жінки, способу її життя і того, як протікає вагітність. Якщо особливих проблем зі здоров'ям немає, то пізня вагітність розвивається сприятливо. Залучаються гормональні механізми: організм отримує додаткову стимуляцію і сили, поліпшується обмін речовин, кровопостачання тканин і їх функціонування, зміцнюється кістково-м'язовий апарат, поліпшується стан шкіри. Догляд за маленькою дитиною вимагає від жінки регулярних фізичних зусиль, що також добре впливає на здоров'я, зрозуміло, якщо мова не йде про фізичне виснажений.
Вагітність — нормальний стан для жінки, адже її організм відмінно пристосований для виношування дитини. Ускладненнями можуть стати:
Варто відзначити, що перераховані ускладнення зустрічаються завжди. Однак старший вік статистично пов'язаний з погіршенням здоров'я, то і ризик появи ускладнень при пізньої вагітності зростає. Щоб його мінімізувати, рекомендується вчасно встати на акушерський облік і ретельно дотримуватися всіх рекомендацій акушера-гінеколога.
Крім стандартних аналізів, вагітні старше 35 років проходять генетичний скринінг — дослідження, спрямовані на виявлення хромосомних аномалій у плода. Це УЗД на терміні 10-12 і 16-20 тижнів (його зазвичай проводять в рамках планового УЗД плоду), а також біохімічний скринінг, який виявляє в крові білки — маркери відхилень. Біохімічний скринінг проводиться в першому і другому триместрі:
Якщо результати скринінгу викликають у лікаря підозри, він може призначити поглиблене дослідження:
Всі ці методи допомагають мінімізувати ризик народження дитини з патологією.