пн-пт: 8:00 - 20:00
сб: 8:00 - 18:00
Автор:
Малова Юлія Олександрівна
06.02.2024

Виділення під час вагітності є звичайним явищем і зазвичай вважаються нормальним , якщо вони не мають певних ознак, які можуть вказувати на проблему. 

Нормальні виділення в період вагітності: що про це потрібно знати

Кількість виділень може дещо збільшитися через певний стан гормональному фону, однак за зовнішнім виглядом, кольором, симптомам та інших ознак загалом неможливо встановити діагноз. Тому необхідно звернутися до лікаря. До речі, лікар ще на першому огляді запропонує обстеження, якщо попереднє було давно або неповне, або є кліничні ознаки відхилення від норми.

Кровянисті виділення є загрозливим симптомом, що потребує негайного звернення до лікаря. Це може свідчити про загрозу переривання вагітності, відшарування плаценти, завмерлу або позаматкову вагітність.

Рідкі, водянисті виділення можуть бути ознакою підтікання навколоплідних вод. В таком випадке необхідно звернутись до лікаря, бо лише завдяки спеціальним тестам можна визначитися діагноз.

Зміни у виділеннях у різні стадії вагітності

В першому та другому триместрі виділення зазвичай не змінюються. З наближенням терміну пологів жінки можуть помітити відходження слизової пробки, яка може мати вигляд густих, желеподібних виділень. Слизової пробка є ознакою того, що шийка матки починає відкриватися, готуючись до пологів. Колір виділень може мати легкий рожевийй відтінок.

Що кажуть дослiдження?

За даними різних досліджень, розповсюдженність вагінальних виділень серед вагітних становить 72,2%. Аномальні виділення з піхви спричиняють захворюваність у вигляді запальних процесів органів малого таза, втрати вагітності, передчасних пологів, підвищення сприйнятливості до інфекцій, що передаються статевим шляхом, безпліддя, ендометриту, уретрального синдрому та низької ваги при народженні. Найпоширенішими причинами є грибкова інфекція — у 23,3% випадків, бактеріальна інфекція — у 22,6%.

Діагностичні методи в разі змін у виділеннях: лабораторні аналізи та інструментальні дослідження

Мазок на флору, обстеження на захворювання, що передаються статевим шляхом, бакпосів виділень на умовну патологічну флору дають змогу гінекологам точно і в максимально короткі терміни отримати результати та призначитии лікування. 

Догляд за інтимною зоною під час вагітності 

Доцільним вважається використання нейтральних гелів для інтимної гігієни або з антібактеріальною дією за потребою.

Автор: Малова Юлія Олександрівна — акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог.

Дата оновлення статті: 06.02.2024

Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205