(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Лабіопластика, або інтимна пластика статевих губ, — це косметична процедура на малих статевих губах. Процедура спрямована на коригування розміру, функції та зовнішнього вигляду статевих губ та допомагає жінкам відновити фізичний і психологічний комфорт, а також покращити якість інтимного життя.
Лабіопластика може бути рекомендована жінкам, які стикаються з такими проблемами:
Зазвичай лабіопластика виконується за бажанням пацієнтки без особливих медичних показань. Однак процедура може бути рекомендована лікарем у разі вроджених дефектів, що впливають на фізіологію статевих органів.
Існують певні стани, які є протипоказаннями для інтимної пластики:
Перед проведенням лабіопластики вкрай важливо проконсультуватися з пластичним хірургом. Під час консультації в медичному центрi «Мати та дитина» ви можете обговорити бажані зміни зовнішнього вигляду статевих органів, наприклад їх зменшення. Хірург надасть детальну інформацію щодо підготовки, процедури та процесу відновлення після лабіопластики.
Оскільки лабіопластика передбачає хірургічне втручання на репродуктивних органах, необхідно попередньо проконсультуватися з гінекологом і пройти ретельне обстеження, щоб переконатися у відсутності протипоказань до пластичної операції.
В медичних центрах «Мати та дитина» у Львові, Житомирі, Києві ви можете здати всі необхідні передопераційні аналізи за кілька днів до операції. Підготовка до операції зі зменшення статевих губ вимагає таких досліджень:
Тaкoж лікар може призначити проведення ультразвукового дослідження органів малого таза. Рекомендується планувати лабіопластику в першій половині менструального циклу для отримання бажаних результатів.
Тривалість операції залежить від її виду та складності і триває від 30 хвилин до 2 годин. Лабіопластика може проводитися амбулаторно (після чого пацієнт може повернутися додому) або в стаціонарі з перебуванням до 1 дня. Знеболювання під час процедури може бути місцевим або як загальна анестезія.
Відновлення після лабіопластики залежить від типу операції та може тривати від 10 до 16 днів. Протягом цього періоду рекомендується дотримуватися певних обмежень, наприклад, уникати тривалого сидіння, фізичної активності, iнтимних стосунків, а також відвідування сауни та солярію протягом 4 тижнів. Також рекомендується утриматися від носіння тісного одягу та дотримуватися правил гігієни.
Набряк на статевих губах може зберігатися протягом 2 тижнів після процедури, але протягом наступних тижнів результати процедури стають більш помітними. Завдяки інтимній пластиці пацієнтки медичних центрiв «Мати та дитина» отримують бажаний розмір статевих губ, правильну асиметрію, підвищення еластичності та чутливості тканин.
За даними дослідження Журналу естетичної хірургії, у Сполучених Штатах у 2021 році було зареєстровано 18 813 процедур лабіопластики, що на 36% більше, ніж у 2020 році. Також зріс обсяг досліджень у галузі лабіопластики, зокрема щодо мотивації та чинників впливу, а також її безпечності та ефективності.
Дослідження, зосереджене на мотивах до проведення лабіопластики, свідчить про те, що головним мотиваційний чинником є побоювання щодо зовнішнього вигляду. Більшість жінок, які бажають зробити лабіопластику, мають малі статеві губи нормального розміру та вигляду, але бажають «охайності».
Існують також фізичні причини для проведення лабіопластики, зокрема дискомфорт під час носіння тісного одягу або під час фізичних навантажень, як-от їзда на велосипеді чи верхова їзда. Крім того, повідомлялося про дискомфорт під час статевого акту. Дослідження виявило, що до 74% жінок, які звернулися з приводу лабіопластики, стикалися з розтягування статевих губ під час статевого акту. 71% жінок, які пройшли процедуру лабіопластики, розповіли, що раніше отримували негативний коментар від сексуального партнера.
Під час передопераційної оцінки хірург повинен провести ретельну оцінку пацієнтки та детально обговорити її мотивацію та очікування. Процедуру можна виконувати під місцевою анестезією з седацією або без неї в операційній чи амбулаторно — це залежить від уподобань пацієнта та зручності, а також кваліфікації хірурга.
На малих статевих губах, зокрема капюшоні клітора, робляться акуратні надрізи, а надлишки тканини видаляються. Описано різні хірургічні техніки з метою видалення надлишків шкіри, але збереженням функції та чутливості інтимної ділянки.
Важливо мати на увазі, що малі статеві губи не є абсолютно симетричними і, можливо, відіграють роль у захисному механізмі від вторгнення бактерій і грибків, запобігаючи вульвовагініту. Існують різні методи лабіопластики, які відрізняються залежно від анатомії та скарги кожного пацієнта, а також досвіду хірурга з кожною технікою.
Видалення надлишку шкіри не обмежується лише малими статевими губами; вона може поширюватися на капюшон клітора та промежину, що часто потребує видалення. Процедура спрямована на покращення задоволеності пацієнтів шляхом усунення естетичних проблем та/або функціональних наслідків, які призводять до погіршення якості життя.
Дослідження, проведене у Франції, щодо 163 жінок, які перенесли лабіопластику, прийшло до висновку, що зменшення гіпертрофії малих статевих губ призвело до естетичних покращень у 91% пацієнтів і полегшення дискомфорту у 96%.
Це дослідження врешті-решт змогло дати глибше розуміння мотиваційних чинників ужінок, які бажають зробити лабіопластику: головними є проблеми, пов’язані із зовнішністю.
Якщо ви бажаєте змінити структуру, розмір та зовнішній вигляд статевих губ, медичнi центри «Мати та дитина» пропонують послуги пластичних хірургів з багаторічним досвідом, інноваційні хірургічні методики, сучаснi методи наркозу та місцевої анестезії та дотримання конфіденційності.
Щоб дізнатись ціну лабіопластики та записатись на консультацію до гінеколога у Львові, Житомирі, Києві, будь ласка, залиште заявку на нашому сайті або зателефонуйте за вказаним номером.
Автор: Резніченко Ірина Валеріївна – акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог.
Джерела:
https://academic.oup.com/asj/a...
https://www.medicalandresearch...