0 800 504 205

(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)

Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00

Як нас знайти?
Кабінет пацієнта
Новини та статтi

Ви вагітна! І що тепер?

12.07.2019 |
Поділитись:

Ви так чекали цього моменту! А може, й не чекали... Але так сталося, і ви все одно дуже раді. Раді, але розгублені. Відтепер життя не буде таким, як раніше. На вас просто лавиною летять нові емоції, нові відчуття, нові обов’язки та переживання. Куди бігти? З чого почати? Що буде з вами в найближчі місяці? Як захистити маля від усіх можливих бід? А може, взагалі нічого робити не варто і нехай все йде саме собою? Спробуємо розібратися у всіх цих питаннях і скласти для вас чіткий та зрозумілий план на перші етапи вагітності.

Коли прилітає лелека?

Зазвичай, жінка дізнається про вагітність не раніше, ніж через 2 тижні після зачаття. Адже тест на вагітність прийнято робити за кілька днів до очікуваної менструації або вже після її затримки. До речі, як він працює? Тест на вагітність визначає наявність в сечі хоріонічного гонадотропіну людини — гормону, який виробляється оболонкою ембріона (хоріоном). Його ж можна визначити та в сироватці крові. Цей варіант діагностики точніший.

Отже, ви побачили дві смужки й одразу ж пригадали, що тиждень тому святкували день народження, або лікувалися антибіотиком. А як це позначиться на здоров’ї майбутньої дитини? Ви ж не знали, що вагітні! Не спішіть лякатися. Яйцеклітина дозріває в середині менструального циклу, приблизно, на 14-й день від початку менструації. Зачаття відбувається в матковій трубі. Перших 7 днів свого життя ембріон не має прямого зв’язку з мамою. В цей час він живе і розвивається за рахунок поживних речовин, накопичених “прозапас” в яйцеклітині. Тому всі негативні чинники в перший тиждень після зачаття діють за принципом “все, або нічого”. Ембріон або не виживає взагалі, або продовжує свій нормальний розвиток. А значить, якщо ви вагітні, ваш ембріон зміг подолати всі перешкоди та успішно імплантуватися — прикріпитися до слизової оболонки матки.

Обмеження та обстеження

Ось тепер саме час подумати про обмеження і зміни у звичному способі життя, якщо ви ще не зробили цього на етапі планування вагітності. Відмова від паління та спиртного — безумовна перша рекомендація. Вагітній жінці не варто навіть перебувати в компанії, де палять. Адже пасивне паління не краще за активне. Також потрібно слідкувати за раціоном харчування і виключити з нього усі продукти з сумнівними інгредієнтами, такі як чіпси, сухарики чи напої зі штучними ароматизаторами та підсилювачами смаку. В меню вагітної мають бути м’ясо, риба, овочі, фрукти, крупи, молочні продукти. Смаки вагітних часто кардинально змінюються. До 12 тижнів їм рекомендують задовольняти свої кулінарні примхи за умови відсутності надлишкової ваги. Надмірна тяга до певних продуктів може свідчити про брак тих, чи інших речовин.
Обмеження торкнуться і фізичної активності. Вагітній не варто займатися силовими видами спорту, важко працювати фізично. Рекомендована активність під час фізіологічного перебігу вагітності — це плавання (звісно ж не на швидкість), звичайна ранкова зарядка, певні види йоги, спеціальні вправи з фітболом та прогулянки на свіжому повітрі.

Шкідливий для вагітних і перегрів. Тому не можна тривалий час перебувати на сонці, відвідувати сауни та бані чи приймати гарячі ванни.

Коли вагітності нічого не загрожує, не обов’язково відмовлятися від статевого життя. Однак, з огляду на вагітність, активність в такій делікатній справі все ж потрібно дозувати. Я рекомендую протягом 9 місяців орієнтуватися в цьому питанні в першу чергу на бажання жінки, а чоловікам — підлаштовуватися під сексуальні потреби своєї партнерки.

Підлаштовуватися доведеться і під мінливий настрій дружин, забезпечувати їм психологічний комфорт та берегти від стресів. Емоційна лабільність вагітних пояснюється грою гормонів прогестерону та пролактину.
Прогестерон змінює також функцію імунної системи. Імунітет вагітних фізіологічно знижується. Тому вони більш сприйнятливі до різних інфекцій. То ж логічно уникати значних скупчень людей.

Вагітних часто хилить в сон. Це не патологія. Потрібно знаходити час на повноцінний відпочинок. Адже організм витрачає багато енергії та поживних речовин на забезпечення потреб нового життя.

Багато жінок з ранніх термінів вагітності відчувають потребу в частому сечовипусканні. Це зовсім не обов’язково свідчить про захворювання сечовидільної системи. Частіше така особливість пояснюється анатомічною близькістю сечового міхура та матки, яка росте та посилено кровопостачається.

В першому триместрі можливе раптове зниження артеріального тиску та спричинене ним запаморочення чи зомління. Будьте морально готові до цього та при погіршенні самопочуття намагайтеся одразу ж сісти чи покликати когось на допомогу.
Часто вагітні страждають від нудоти. Це прояв раннього гестозу. Допомогти від цієї неприємності може підкислене пиття, напої з цитрусових, імбиру, кілька сухариків з білого хліба. Кожна вагітна підбирає свій унікальний метод. За необхідності лікар призначає препарати.

Коли і навіщо вперше відвідати лікаря?

Перше УЗД варто зробити через тиждень затримки менструації. Цей огляд переслідує три основних мети. По-перше, потрібно пересвідчитися, що вагітність саме в матці. На жаль, завжди існує вірогідність позаматкової вагітності. В такому випадку ембріон імплантується в матковій трубі чи на очеревині. При цьому хоріон розвивається, як і порожнині матки й виробляє такий же хоріонічний гонадотропін. Тому тести на вагітність однаково позитивні незалежно від локалізації хоріона. Приріст ХГЛ відбуватиметься приблизно тими ж темпами, що й під час фізіологічної вагітності.
 
Більшість позаматкових вагітностей локалізуються саме в матковій трубі та перериваються під час 6го — 7го тижнів. Цей стан супроводжується внутрішньочеревною кровотечею, є небезпечним для життя та потребує екстреного оперативного лікування. Рання діагностика позаматкової вагітності дозволяє провести операцію планово без крововтрати та значно зменшити негативні наслідки. Звісно, не завжди можна розгледіти маленьке плідне яйце поза маткою, однак його відсутність на своєму “законному” місці насторожить лікаря, спонукатиме до додаткового спостереження.

По-друге, УЗД уточнить термін вагітності. Багато жінок починає відлік від позитивного тесту,  інші вважають, що точно знають день зачаття, а хтось і справді знає його. Однак, термін вагітності прийнято рахувати від першого дня останньої менструації. Цю дату знає більшість жінок. Такий підрахунок дозволяє порівнювати між собою нормативні показники розвитку вагітності на різних термінах. Отже, коли ви не дочекалися менструації та зробили тест, ваш ембріон фактично живе на світі уже 2 тижні, а формальний термін вагітності — аж 4 тижні. Ось такий приємний сюрприз. Побачити плідне яйце на УЗД можна приблизно з 5 тижнів вагітності, а серцебиття ембріона на сучасних апаратах видно з 6 тижнів. Якщо в зазначений термін його все ж не видно, це ще не привід для паніки. Адже не у всіх жінок овуляція відбувається на 14-й день менструального циклу. Якщо яйцеклітина дозріла пізніше, то й побачити плідне яйце та серцебиття можна буде пізніше. Тоді наступний огляд призначають через 5 — 7 днів. В такому випадку термін вагітності буде уточнено згідно даних УЗД.
По-третє, УЗД дає можливість виявити ознаки загрози переривання вагітності та вчасно вжити заходів для її збереження.

Які аналізи потрібно здавати? 

Все залежить від вашої попередньої історії. Якщо раніше у вас були проблеми із виношуванням вагітності чи безпліддя, список обстеження буде значно розширеним відповідно до особистих потреб. Здоровим жінкам варто здати загальний аналіз крові. Це найпростіший скринінг загального стану організму. Перше, що нас у ньому цікавитиме — це гемоглобін. Вагітні часто страждають на залізодефіцитну анемію. Скоригувати брак заліза можна дієтою, а за необхідності — відповідними препаратами. Виявити нестачу заліза на ранніх етапах допоможе аналіз на феритин. Загальний аналіз сечі вагітні здають, щоб проконтролювати стан нирок, які часто знаходяться в зоні ризику під час вагітності. Доцільність таких аналізів, як сироватковий рівень прогестерону, естрадіол та коагулограма (характеристика системи згортання крові) визначає лікар, в залежності від того, чи були у вас раніше проблеми з репродуктивною функцією та які саме.

Потрібно наголосити, що жінки з невиношуванням вагітності чи безпліддям в анамнезі повинні звертатися до лікаря одразу після позитивного тесту на вагітність, а в ідеалі — планувати вагітність в співпраці з ним.

Чи потрібні вагітним вітаміни та інші препарати?

Усім вагітним потрібна фолієва кислота, оскільки цей вітамін міститься лише у свіжо зрізаній зелені та швидко руйнується. Тому отримати його з їжею в достатній кількості жителькам міста, особливо взимовий період вкрай проблематично. Необхідна фолієва кислота для правильної закладки нервової трубки плода та ряду важливих біохімічних реакцій. Бажано починати її прийом за 3 місяці до планованої вагітності. Багато сучасних жінок мають дефіцит вітаміну Д, що можна перевірити за аналізом крові. Ряд регіонів України є ендемічними за нестачею йоду. В такому разі його теж потрібно додати в таблетованому вигляді. Питання вітамінотерапії варто обговорювати індивідуально з лікуючим лікарем.

Замість епілогу

На облік в жіночій консультації вагітна має стати до 12 тижнів. Як правило, це відбувається після візуалізації серцебиття ембріона на УЗД. Обирайте лікаря, якому зможете повністю довіряти. Адже ця людина нестиме за вас відповідальність до самих пологів. Акушер-гінеколог складе для вас план обстежень, а вашою задачею буде сумлінне виконання всіх рекомендацій.
 

Облік вагітних організовано для того, щоб виявити на ранніх стадіях будь-які відхилення від норми та вчасно вжити заходів. Якщо ви обираєте приватну жіночу консультацію, обирайте ліцензований заклад, який зможе забезпечити вас усією необхідною документацією.

Тож, підсумуємо план дій на перші тижні вагітності.

  1. Позитивний сечовий тест або аналіз крові на ХГЛ
  2. Корекція способу життя
  3. УЗД через тиждень
  4. Загальний аналіз крові та сечі
  5. Консультація акушер-гінеколога
  6. Визначення необхідності в додаткових УЗД чи аналізах
  7. Постановка на облік.

Віра Воробей-Вихівська акушер-гінеколог, репродуктолог 

Схожі новини
Лазерне лікування і омолодження піхви
Лазерне лікування і омолодження піхви
09.04.2019 |
Детальнiше
Про гормони
Про гормони
09.04.2019 |
Детальнiше
Харчування під час вагітності
Харчування під час вагітності
09.04.2019 |
Детальнiше
Я вагітна!  Що робити?
Я вагітна! Що робити?
05.10.2023 |
Детальнiше
Вагітність при міомі матки
Вагітність при міомі матки
09.04.2019 |
Детальнiше
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
09.04.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз та вагітність
Ендометріоз та вагітність
13.10.2023 |
Детальнiше
Секреторне й обструктивне безпліддя у чоловіків
Секреторне й обструктивне безпліддя у чоловіків
15.02.2019 |
Детальнiше
Статистика ЕКЗ
Статистика ЕКЗ
15.02.2019 |
Детальнiше
Лікування чоловічого безпліддя
Лікування чоловічого безпліддя
15.02.2019 |
Детальнiше
Що таке спермограма?
Що таке спермограма?
15.02.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз: лікування, симптоми
Ендометріоз: лікування, симптоми
15.02.2019 |
Детальнiше
Невиношування вагітності. В чому причина?
Невиношування вагітності. В чому причина?
09.04.2019 |
Детальнiше
Огляд у гінеколога
Огляд у гінеколога
11.07.2019 |
Детальнiше
Гістероскопія та її роль у лікуванні безпліддя
Гістероскопія та її роль у лікуванні безпліддя
09.04.2019 |
Детальнiше
Чому не виходить завагітніти
Чому не виходить завагітніти
13.09.2019 |
Детальнiше
Як вирахувати стать дитини до зачаття
Як вирахувати стать дитини до зачаття
02.05.2019 |
Детальнiше
Непрохідність маткових труб
Непрохідність маткових труб
02.05.2019 |
Детальнiше
Синдром гіперстимуляції яєчників: сучасний погляд на проблему
Синдром гіперстимуляції яєчників: сучасний погляд на проблему
13.09.2019 |
Детальнiше
Вагітність при ендометріозі — сучасний погляд
Вагітність при ендометріозі — сучасний погляд
02.05.2019 |
Детальнiше
Проходимость маточных труб
Проходимость маточных труб
02.05.2019 |
Детальнiше
Ознаки вагітності
Ознаки вагітності
02.05.2019 |
Детальнiше
Імунологічне безпліддя та роль антиспермальних антитіл у ньому
Імунологічне безпліддя та роль антиспермальних антитіл у ньому
13.09.2019 |
Детальнiше
Патологія шийки матки
Патологія шийки матки
28.02.2024 |
Детальнiше
ЕКЗ у природному циклі: «за» та «проти»
ЕКЗ у природному циклі: «за» та «проти»
02.05.2019 |
Детальнiше
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
Практичні навички при обстеженні безплідних пар
02.05.2019 |
Детальнiше
Штучне запліднення
Штучне запліднення
02.05.2019 |
Детальнiше
Лазерне видалення рубців та шрамів, відбілювання шкіри
Лазерне видалення рубців та шрамів, відбілювання шкіри
06.06.2019 |
Детальнiше
Ви вагітна! І що тепер?
Ви вагітна! І що тепер?
12.07.2019 |
Детальнiше
Не вдається завагітніти. Куди бігти? З чого починати?
Не вдається завагітніти. Куди бігти? З чого починати?
18.07.2019 |
Детальнiше
Що треба знати майбутнім батькам (найпопулярніші питання)
Що треба знати майбутнім батькам (найпопулярніші питання)
24.07.2019 |
Детальнiше
Вагінальний біоценоз
Вагінальний біоценоз
02.08.2019 |
Детальнiше
Ендометріоз. Кілька важливих запитань
Ендометріоз. Кілька важливих запитань
23.08.2019 |
Детальнiше
Підвищення пролактину. Чи варто боятися?
Підвищення пролактину. Чи варто боятися?
12.09.2019 |
Детальнiше
Непрохідність маткових труб, що робити далі?
Непрохідність маткових труб, що робити далі?
20.09.2019 |
Детальнiше
Вірус папіломи людини у чоловіків і жінок
Вірус папіломи людини у чоловіків і жінок
29.02.2024 |
Детальнiше
KAMALIYA: «Вважаю Володимира Котліка хрещеним батьком своїх дітей»
KAMALIYA: «Вважаю Володимира Котліка хрещеним батьком своїх дітей»
08.10.2019 |
Детальнiше
Безпліддя і рак: чому чоловікам обов'язково потрібно сходити до репродуктолога
Безпліддя і рак: чому чоловікам обов'язково потрібно сходити до репродуктолога
08.10.2019 |
Детальнiше
Як підвищити ефективність ЕКЗ
Як підвищити ефективність ЕКЗ
18.10.2019 |
Детальнiше
Портрет жіночого лікаря: 5 ознак хорошого гінеколога
Портрет жіночого лікаря: 5 ознак хорошого гінеколога
25.10.2019 |
Детальнiше
Секс під час ЕКЗ - гарна ідея?
Секс під час ЕКЗ - гарна ідея?
01.11.2019 |
Детальнiше
Про вітамін D
Про вітамін D
15.11.2019 |
Детальнiше
Надлишкова вага та безпліддя
Надлишкова вага та безпліддя
22.11.2019 |
Детальнiше
Ніколи не кажи ніколи. Чим небезпечне чайлдфрі і чому варто залишити «частинку себе» в кріобанку
Ніколи не кажи ніколи. Чим небезпечне чайлдфрі і чому варто залишити «частинку себе» в кріобанку
29.11.2019 |
Детальнiше
Як запланувати здоров'я, довголіття і батьківство: практичні поради від медиків на 2020 й рік
Як запланувати здоров'я, довголіття і батьківство: практичні поради від медиків на 2020 й рік
05.12.2019 |
Детальнiше
Від вірусу до раку: приховані загрози для жіночого здоров'я
Від вірусу до раку: приховані загрози для жіночого здоров'я
13.12.2019 |
Детальнiше
Ознаки, причини та чинники ризику викидня
Ознаки, причини та чинники ризику викидня
19.12.2019 |
Детальнiше
Репродуктивне здоров'я дівчаток-підлітків: що потрібно знати дітям та їх батькам
Репродуктивне здоров'я дівчаток-підлітків: що потрібно знати дітям та їх батькам
26.12.2019 |
Детальнiше
Життя, як диво: як повірити в диво, якщо ви - прагматик, - історія лікаря
Життя, як диво: як повірити в диво, якщо ви - прагматик, - історія лікаря
27.12.2019 |
Детальнiше
Поговоримо про контрацепцію?
Поговоримо про контрацепцію?
14.01.2020 |
Детальнiше
Красива шкіра в юності — запорука щасливого материнства
Красива шкіра в юності — запорука щасливого материнства
28.02.2020 |
Детальнiше
Заряджені на успіх. Від чого залежить ефективність ДРТ
Заряджені на успіх. Від чого залежить ефективність ДРТ
24.04.2020 |
Детальнiше
Чому не всі яйцеклітини стають ембріонами? 
Чому не всі яйцеклітини стають ембріонами? 
01.06.2020 |
Детальнiше
Максим Гапчук: У «Мати та дитина» амбітне майбутнє
Максим Гапчук: У «Мати та дитина» амбітне майбутнє
15.06.2020 |
Детальнiше
Невдале ЕКЗ, як пережити? Поради фахівців
Невдале ЕКЗ, як пережити? Поради фахівців
27.07.2020 |
Детальнiше
Що повинна знати резус-негативна вагітна?
Що повинна знати резус-негативна вагітна?
12.08.2020 |
Детальнiше
9 порад для майбутніх батьків
9 порад для майбутніх батьків
02.09.2020 |
Детальнiше
ЕКЗ: сучасні методи та підходи в лікуванні жіночого безпліддя
ЕКЗ: сучасні методи та підходи в лікуванні жіночого безпліддя
10.09.2020 |
Детальнiше
ICSI: чоловіче безпліддя - не вирок
ICSI: чоловіче безпліддя - не вирок
10.09.2020 |
Детальнiше
Лапароскопія: переваги перед традиційною хірургією
Лапароскопія: переваги перед традиційною хірургією
10.09.2020 |
Детальнiше
Обстеження матки: що потрібно знати про гистероскопии
Обстеження матки: що потрібно знати про гистероскопии
10.09.2020 |
Детальнiше
Штучна внутрішньоматкова інсемінація
Штучна внутрішньоматкова інсемінація
14.09.2020 |
Детальнiше
Діагностика безпліддя у чоловіків
Діагностика безпліддя у чоловіків
14.09.2020 |
Детальнiше
10 причин звернутися чоловікові до андролога
10 причин звернутися чоловікові до андролога
14.09.2020 |
Детальнiше
Кріотехнології як спосіб планування сім'ї
Кріотехнології як спосіб планування сім'ї
15.09.2020 |
Детальнiше
Як стати мамою: психологічна і фізична підготовка
Як стати мамою: психологічна і фізична підготовка
16.09.2020 |
Детальнiше
Monalisa Touch - що це за технологія
Monalisa Touch - що це за технологія
16.09.2020 |
Детальнiше
Передчасний клімакс у чоловіків: як розпізнати і чим небезпечний
Передчасний клімакс у чоловіків: як розпізнати і чим небезпечний
17.09.2020 |
Детальнiше
Навіщо ходити на профілактичний огляд до гінеколога
Навіщо ходити на профілактичний огляд до гінеколога
21.09.2020 |
Детальнiше
Лазерна терапія в гінекології: без анестезії та болю
Лазерна терапія в гінекології: без анестезії та болю
22.09.2020 |
Детальнiше
Амбулаторна гінекологія — своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою
Амбулаторна гінекологія — своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою
22.09.2020 |
Детальнiше
Як підготуватися до ЕКЗ
Як підготуватися до ЕКЗ
22.09.2020 |
Детальнiше
Вагітність після 35: навіщо потрібні додаткові аналізи та обстеження
Вагітність після 35: навіщо потрібні додаткові аналізи та обстеження
08.10.2020 |
Детальнiше
Причини та профілактика жіночого безпліддя
Причини та профілактика жіночого безпліддя
09.10.2020 |
Детальнiше
Хірургія одного дня: сучасний підхід до лікування
Хірургія одного дня: сучасний підхід до лікування
16.10.2020 |
Детальнiше
Ведення вагітності: зберегти здоров'я дитини і добре самопочуття мами
Ведення вагітності: зберегти здоров'я дитини і добре самопочуття мами
16.10.2020 |
Детальнiше
Вагітність після ЕКЗ: про що потрібно пам'ятати майбутнім батькам
Вагітність після ЕКЗ: про що потрібно пам'ятати майбутнім батькам
21.11.2021 |
Детальнiше
Аномалії матки: їх вплив на настання та виношування вагітності.
Аномалії матки: їх вплив на настання та виношування вагітності.
25.11.2020 |
Детальнiше
Рубець на матці після кесарського розтину
Рубець на матці після кесарського розтину
02.06.2021 |
Детальнiше
Найпоширеніші помилки під час вагітності
Найпоширеніші помилки під час вагітності
26.01.2021 |
Детальнiше
Поняття хронічного ендометритут
Поняття хронічного ендометритут
29.02.2024 |
Детальнiше
Варикоз та геморой під час вагітності
Варикоз та геморой під час вагітності
26.01.2021 |
Детальнiше
Резус-конфлікт
Резус-конфлікт
04.02.2021 |
Детальнiше
Планування вагітності (спосіб життя)
Планування вагітності (спосіб життя)
04.02.2021 |
Детальнiше
Антимюллерів гормон
Антимюллерів гормон
12.02.2021 |
Детальнiше
Аптечка вагітної на час війни
Аптечка вагітної на час війни
05.03.2022 |
Детальнiше
Зникли місячні під час війни. Що робити?
Зникли місячні під час війни. Що робити?
21.03.2022 |
Детальнiше
Заморозка сперми чоловіка перед війною
Заморозка сперми чоловіка перед війною
30.03.2022 |
Детальнiше
Візит до репродуктолога під час війни
Візит до репродуктолога під час війни
04.04.2022 |
Детальнiше
Дізналась, що вагітна перед війною. Що робити?
Дізналась, що вагітна перед війною. Що робити?
17.04.2022 |
Детальнiше
Затримка місячних
Затримка місячних
28.02.2024 |
Детальнiше
Що означають вагінальні виділення
Що означають вагінальні виділення
04.07.2022 |
Детальнiше
ЕКЗ та його етапи
ЕКЗ та його етапи
05.07.2022 |
Детальнiше
Чому я не можу завагітніти?
Чому я не можу завагітніти?
06.07.2022 |
Детальнiше
Як визначити овуляцію
Як визначити овуляцію
07.07.2022 |
Детальнiше
Як завагітніти, якщо немає овуляції?
Як завагітніти, якщо немає овуляції?
23.07.2022 |
Детальнiше
Кіста яєчника
Кіста яєчника
23.07.2022 |
Детальнiше
Діагностика чоловічої безплідності
Діагностика чоловічої безплідності
23.07.2022 |
Детальнiше
Коли звертатися до гінеколога
Коли звертатися до гінеколога
03.10.2022 |
Детальнiше
Гайд за програмами лікування безпліддя
Гайд за програмами лікування безпліддя
03.10.2022 |
Детальнiше
Відкладене материнство: що потрібно знати про заморожування яйцеклітини
Відкладене материнство: що потрібно знати про заморожування яйцеклітини
20.10.2022 |
Детальнiше
Тобі дають шанс. Що треба знати про штучне запліднення
Тобі дають шанс. Що треба знати про штучне запліднення
26.10.2022 |
Детальнiше
Що спричиняє молочницю і чому вона повертається
Що спричиняє молочницю і чому вона повертається
26.10.2022 |
Детальнiше
Ожиріння та безпліддя
Ожиріння та безпліддя
02.11.2022 |
Детальнiше
Діти та ЕКЗ під час війни
Діти та ЕКЗ під час війни
05.12.2022 |
Детальнiше
Міфи про донорство яйцеклітин
Міфи про донорство яйцеклітин
22.03.2023 |
Детальнiше
Як підготуватися до огляду у лікаря-гінеколога
Як підготуватися до огляду у лікаря-гінеколога
22.03.2023 |
Детальнiше
Вагітність під час війни
Вагітність під час війни
22.03.2023 |
Детальнiше
ЕКЗ та онкологія
ЕКЗ та онкологія
22.03.2023 |
Детальнiше
Які аналізи здають під час вагітності та коли
Які аналізи здають під час вагітності та коли
22.03.2023 |
Детальнiше
Пренатальні скринінги на 1, 2 та 3 триместрах
Пренатальні скринінги на 1, 2 та 3 триместрах
22.03.2023 |
Детальнiше
Інвазивна пренатальна діагностика
Інвазивна пренатальна діагностика
22.03.2023 |
Детальнiше
Неінвазивна пренатальна діагностика
Неінвазивна пренатальна діагностика
22.03.2023 |
Детальнiше
Вагітність та дворога матка
Вагітність та дворога матка
22.03.2023 |
Детальнiше
Як проходить стимуляція овуляції
Як проходить стимуляція овуляції
22.03.2023 |
Детальнiше
Імплантація ембріона, або від чого залежить успіх ЕКЗ
Імплантація ембріона, або від чого залежить успіх ЕКЗ
22.03.2023 |
Детальнiше
Коли краще переносити ембріон — на третій чи п'ятий день?
Коли краще переносити ембріон — на третій чи п'ятий день?
22.03.2023 |
Детальнiше
Як відрізнити початок пологів від хибної тривоги
Як відрізнити початок пологів від хибної тривоги
22.03.2023 |
Детальнiше
Гімнастика Кегеля для зміцнення м'язів тазового дна
Гімнастика Кегеля для зміцнення м'язів тазового дна
02.05.2023 |
Детальнiше
Нові чоловічі контрацептиви
Нові чоловічі контрацептиви
02.05.2023 |
Детальнiше
Навіщо і як потрібно брати кров
Навіщо і як потрібно брати кров
02.05.2023 |
Детальнiше
Як підготуватися до прийому у репродуктолога
Як підготуватися до прийому у репродуктолога
02.05.2023 |
Детальнiше
Фізіологія післяпологового періоду
Фізіологія післяпологового періоду
03.05.2023 |
Детальнiше
Естетична гінекологія як частина естетичної медицини
Естетична гінекологія як частина естетичної медицини
03.05.2023 |
Детальнiше
Менопауза та клімакс у жінок
Менопауза та клімакс у жінок
03.05.2023 |
Детальнiше
Відновлення після пологів
Відновлення після пологів
03.05.2023 |
Детальнiше
Лікування нетримання сечі у чоловіків та жінок
Лікування нетримання сечі у чоловіків та жінок
03.05.2023 |
Детальнiше
Багатоплідна вагітність
Багатоплідна вагітність
04.05.2023 |
Детальнiше
Перейми перед пологами
Перейми перед пологами
04.05.2023 |
Детальнiше
Вторинне безпліддя
Вторинне безпліддя
04.05.2023 |
Детальнiше
Кольпоскопія: Що потрібно знати
Кольпоскопія: Що потрібно знати
14.09.2023 |
Детальнiше
Гінекологічні проблеми після 35 років
Гінекологічні проблеми після 35 років
14.09.2023 |
Детальнiше
Фіброма матки
Фіброма матки
15.11.2023 |
Детальнiше
Лейоміома матки
Лейоміома матки
15.11.2023 |
Детальнiше
Видалення матки (екстирпація)
Видалення матки (екстирпація)
15.11.2023 |
Детальнiше
Хірургічна дефлорація
Хірургічна дефлорація
15.11.2023 |
Детальнiше
Біпарієтальний розмір плода
Біпарієтальний розмір плода
15.11.2023 |
Детальнiше
Комбіновані оральні контрацептиви (КОК)
Комбіновані оральні контрацептиви (КОК)
04.12.2023 |
Детальнiше
Вітаміни для вагітних
Вітаміни для вагітних
29.01.2024 |
Детальнiше
Баланопостит
Баланопостит
29.01.2024 |
Детальнiше
Аменорея
Аменорея
29.01.2024 |
Детальнiше
Кіста яєчника
Кіста яєчника
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке варикоцеле?
Що таке варикоцеле?
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке базальна температура?
Що таке базальна температура?
29.01.2024 |
Детальнiше
Що таке багатоводдя та які його особливості
Що таке багатоводдя та які його особливості
29.01.2024 |
Детальнiше
Чек-Ап організму у Києві, Львові, Житомирі
Чек-Ап організму у Києві, Львові, Житомирі
02.02.2024 |
Детальнiше
Чек-Ап для жінок у Києві, Львові, Житомирі
Чек-Ап для жінок у Києві, Львові, Житомирі
14.02.2024 |
Детальнiше
Гормональний збій
Гормональний збій
05.02.2024 |
Детальнiше
Що таке маловоддя?
Що таке маловоддя?
05.02.2024 |
Детальнiше
Роль тестостерону в організмі та його важливість для чоловічого здоров'я
Роль тестостерону в організмі та його важливість для чоловічого здоров'я
05.02.2024 |
Детальнiше
Аденома передміхурової залози
Аденома передміхурової залози
05.02.2024 |
Детальнiше
Ранній клімакс
Ранній клімакс
06.02.2024 |
Детальнiше
Виділення під час вагітності
Виділення під час вагітності
06.02.2024 |
Детальнiше
Кесарів розтин
Кесарів розтин
06.02.2024 |
Детальнiше
Овуляторний синдром
Овуляторний синдром
06.02.2024 |
Детальнiше
Прееклампсія та еклампсія
Прееклампсія та еклампсія
06.02.2024 |
Детальнiше
Гестоз
Гестоз
06.02.2024 |
Детальнiше
Антифосфоліпідний синдром (АФС)
Антифосфоліпідний синдром (АФС)
06.02.2024 |
Детальнiше
Значення болю в животі в період вагітності
Значення болю в животі в період вагітності
06.02.2024 |
Детальнiше
Молочниця під час вагітності
Молочниця під час вагітності
07.02.2024 |
Детальнiше
Лубриканти – що це, для чого потрібні та який вибрати
Лубриканти – що це, для чого потрібні та який вибрати
07.02.2024 |
Детальнiше
Що таке ерозія шийки матки?
Що таке ерозія шийки матки?
29.02.2024 |
Детальнiше
Куріння під час планування вагітності
Куріння під час планування вагітності
28.02.2024 |
Детальнiше
Нерегулярні місячні
Нерегулярні місячні
28.02.2024 |
Детальнiше
Рак шийки матки: причини, симптоми, лікування
Рак шийки матки: причини, симптоми, лікування
28.02.2024 |
Детальнiше
Що таке токсикоз?
Що таке токсикоз?
28.02.2024 |
Детальнiше
Поради для жінок щодо догляду за красою і здоров'ям (чек-лист)
Поради для жінок щодо догляду за красою і здоров'ям (чек-лист)
28.02.2024 |
Детальнiше
Утримання від сексу для чоловіків і жінок перед зачаттям
Утримання від сексу для чоловіків і жінок перед зачаттям
28.02.2024 |
Детальнiше
Феритин і вагітність
Феритин і вагітність
28.02.2024 |
Детальнiше
Що таке поліпи?
Що таке поліпи?
28.02.2024 |
Детальнiше
Планування вагітності після вакцинації
Планування вагітності після вакцинації
28.02.2024 |
Детальнiше
Репродуктивне здоров'я
Репродуктивне здоров'я
28.02.2024 |
Детальнiше
Як поводитися після перенесення ембріона
Як поводитися після перенесення ембріона
01.03.2024 |
Детальнiше
Болі під час місячних
Болі під час місячних
01.03.2024 |
Детальнiше
Генітальний герпес: симптоми, лікування, причини
Генітальний герпес: симптоми, лікування, причини
01.03.2024 |
Детальнiше
Що таке ПМС?
Що таке ПМС?
01.03.2024 |
Детальнiше
Мультифолікулярні яєчники
Мультифолікулярні яєчники
01.03.2024 |
Детальнiше
Хто є донором сперматозоїдів і як ним стати?
Хто є донором сперматозоїдів і як ним стати?
06.03.2024 |
Детальнiше
Всі новини та статті
Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205