(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Резонне питання — навіщо потрібна лазерна епіляція під час вагітності? Чи є вона необхідною, і хіба не краще відкласти її до післяпологового періоду? Справа в самооцінці. У вагітної жінки змінюється тіло. Ці зміни часто зовсім не романтичні та не сприяють підвищенню настрою. Іноді через зміни гормонального фону, волосся на тілі вагітної жінки стає більше, й це може спричинити паніку та бажання позбутися його будь-що-будь. Звичайно, об'єктивної необхідності лазерної епіляції під час вагітності немає і бути не може. Але психоемоційний стан вагітної жінки може бути таким, що питання набуває для неї першочергового значення.
На питання про те, наскільки сумісні лазерна епіляція та вагітність, лікарі зазвичай знизують плечима: жодних даних щодо цього немає, тому що жодних досліджень не проводилося. Швидше за все, й не проводитиметься, оскільки навряд чи набереться статистично значуща кількість вагітних жінок, які бажають піддатися цій процедурі, щоб на собі та своїх майбутніх дітях перевірити ризики.
Коли справа стосується вагітності, а даних недостатньо, діє таке правило: що менше втручань у роботу організму, то краще. Навіть потрібні медичні процедури намагаються по можливості відкласти на час, коли жінка відновиться після пологів, що вже казати про ті, які не є потрібними.
Однак є й інший бік медалі: дозволено все, що не заборонено. Сказати, що лазер під час вагітності категорично заборонений, було б явним перебільшенням. Однією з переваг лазерного впливу на шкіру є його локальність, тобто дія лише у зоні обробки. Це навряд чи може зашкодити малюкові. Однак поверхневий кровообіг, який стимулює лазер, не може бути локальним, кров розноситься по всьому організму. Стрес, який неминуче відчуває жінка, неприємні відчуття від лазера теж впливають.
Яке ж розв’язання проблеми? Потрібно запитати про можливість лазерної епіляції лікаря, який здійснює спостереження за вагітністю. Він знає індивідуальні особливості кожної жінки, яка перебуває на обліку, знає стан її здоров'я, ризики та протипоказання. Тому його думка має стати вирішальною.
Перший триместр, тобто перші 12 тижнів вагітності є критично важливими, оскільки відбувається формування тіла плода, закладення та розвиток усіх його органів та систем. Будь-які негативні фактори впливу можуть стати фатальними, тому в цей час про лазерну епіляцію не може бути й мови. Щоправда, може статися так, що жінка робила її, ще не знаючи, що вагітна. Ну що ж, у цьому випадку доведеться покластися на долю. Найімовірніше, все обійдеться без наслідків.
Останній триместр вагітності теж пов'язаний із ризиком, насамперед ризиком спровокувати передчасні пологи або гестоз. Тому цей час також виключається. Залишається другий триместр: час з 13 по 27 тиждень, за умови, що жодних проблем з боку здоров'я немає, і акушер-гінеколог, скріпивши серце, погодився.
Що стосується області епіляції, то вона допустима лише на ногах нижче коліна, руках, під пахвами та на обличчі. Зона бікіні, так само, як і живіт, у жодному разі не мають піддаватися лазерному впливу, оскільки існує ризик спричинити гіпертонус матки.
Це варто зробити як з міркувань безпеки, так і через ефективність. А точніше, недостатню ефективність. Часто жінки, які розглядають для себе таку можливість, запитують у фахівців, чи росте волосся під час вагітності після лазерної епіляції? Росте. Причина у тому самому «вагітному» гормональному тлі, а стабілізується воно лише після пологів, та й то не відразу. Лазерна епіляція не відбувається в один сеанс, завжди потрібно кілька. Між ними мають бути досить тривалі проміжки, під час яких слід особливим чином доглядати шкіру, зокрема ховати її від сонця. Чи вдасться вкластися у три місяці другого триместру — велике питання. Але навіть якщо вдасться, то, швидше за все, це не буде досить ефективним.
У цілому, лазерна епіляція досить безпечна. Але й у неї бувають побічні ефекти. Це еритема, подразнення, підвищена світлочутливість, інколи ж й опіки, якщо процедура проведена неправильно. Вплив поверхневої дії лазера на плід не встановлено, проте встановлено вплив на нього мами, що нервує, і він негативний. Чи вартує все це ризику?