(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Виділення зі статевих органів у жінок — це цервікальний слиз. З його допомогою організм очищає шийку матки, дуже важливу для репродукції частину статевої системи. Проте виділення, чи білі, бувають фізіологічними та патологічними. Важливо знати, чим патологічні відрізняються від нормальних, щоб не проґавити захворювання та вчасно звернутися до лікаря.
Нормальний цервікальний слиз безбарвний або молочно-жовтий залежно від фази менструального циклу. Він може бути однорідним або мати згустки. У здорової жінки виділення мають характерний кислуватий запах, який майже непомітний.
На початку менструального циклу виділення прозорі та незначні. Поступово їхня кількість збільшується, вони стають еластичними. Рясний цервікальний слиз, що тягнеться між пальцями, як сирий яєчний білок, — ознака овуляції. Про овуляцію, що наближається, можуть говорити й прожилки крові, що з'являються в прозорому слизу в середині менструального циклу. Ближче до його завершення виділення стають рясними та білуватими.
Напівпрозорі, білі або жовті виділення після статевого акту також належать до норми, таким чином організм очищається від сперми, що потрапила в піхву.
Про патологічний процес говорить зміна характеру виділень:
У вагітних виділення незначні, прозорі чи напівпрозорі, без різкого запаху. Об'єм їх не перевищує 1 мл. Рідкі білі без болю та інших симптомів можуть також мати фізіологічний характер, але акушери-гінекологи все ж рекомендують зробити мазок, щоб підстрахуватися.
Коричневі або червоні виділення свідчать про ризик мимовільного переривання вагітності. З появою слід негайно звернутися до лікаря, не чекаючи посилення чи інших симптомів.
Якщо ви помітили зміну характеру вагінальних виділень, найправильніше звернутися до гінеколога. Найчастіше саме це є першим симптомом патології. Якщо звернути на нього увагу, можна виявити захворювання на самому початку та швидко вжити заходів.
Перед лікуванням лікар призначить діагностику, щоб з'ясувати причину появи патологічних білків. Насамперед він візьме на дослідження цервікальний слиз (так званий мазок). Залежно від супутніх симптомів можуть бути призначені додаткові тести: аналізи крові та сечі, УЗД малого таза тощо.
Коли діагноз зрозумілий, призначається лікування. Антимікробні, протизапальні, протиалергічні засоби у вигляді таблеток, мазей, спринцювань, ванн або вагінальних супозиторіїв.
Ніколи не ігноруйте сигнали, які надсилає ваш організм. Будьте уважні до них та вчасно звертайтеся до гінеколога.