(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Незважаючи на широку інформацію про ризики, не всі жінки припиняють вживання алкоголю, дізнавшись про свою вагітність. Дослідження в різних країнах показують, що до 35% майбутніх матерів продовжують вживати алкогольнi напої протягом першого триместру, не розуміючи негативних наслідків для дитини. Проблема полягає саме в необізнаності майбутніх матерів.
Згідно з оновленими офіційними рекомендаціями Королівського коледжу акушерів і гінекологів, британські лікарі радять жінкам повністю утримуватися від алкоголю під час вагітності, особливо протягом перших трьох місяців вагітності. Експерти підкреслюють, що перші три місяці від зачаття є вирішальними для розвитку ембріона. Алкоголь може завдати шкоди плоду, проходячи через плаценту, значно підвищуючи ризик викидня на ранній стадії вагітності.
Дії жінки під час вагітності безпосередньо впливають на її дитину, оскільки їх організми взаємопов'язані. Навіть невелика кількість може викликати серйозні проблеми у дитини, а саме інтоксикацію. До негативних наслідків вживання алкоголю під час вагітності належать:
Враховуючи такий широкий спектр негативного впливу на дитину, лiкарi радять припинити вживання спиртних напоїв за три місяці до спроби завагітніти.
Якщо ваша мета — завагітніти та народити здорову дитину, вкрай важливо переглянути споживання алкоголю. Негативний вплив алкоголю під час вагітності не єдина проблема. Алкоголь також впливає на фертильну функцію.
Дослідження показують, що вживання алкоголю у чоловiкiв може призвести до сексуальної дисфункції та знизити кількість і якість сперми. У жінок вживання алкоголю може порушити рівень гормонів і менструальний цикл, потенційно ускладнюючи зачаття. Вживання алкоголю під час вагітності підвищує ризик викидня, мертвонародження та ускладнень для здоров’я малюка. До того ж вживання алкоголю сприяє збільшенню ваги, що може негативно вплинути на фертильність.
Існують переконливі докази того, що вживання алкоголю, навіть у помірних кількостях, може мати негативний вплив на результати процедур допоміжних репродуктивних технологій.
Дослідження за участю 221 пари, яка проходила ЕКЗ, виявило кілька тривожних тенденцій. Жінки, які вживали один алкогольний напій на день за кілька тижнів до лікування, мали 13% зменшення кількості отриманих ооцитів, а також у 2,21 рази більший ризик викидня, порівняно з тими жінками, які не вживали алкоголь.
Ці висновки в основному пояснюються потенційними невдачами під час запліднення. Навіть помірне споживання алкоголю може знизити показники успіху ЕКЗ. Парам, якi бажають мати дитину у майбутньому слід докласти зусиль, щоб звести до мінімуму споживання алкоголю.
У австралійських рекомендаціях щодо вживання алкоголю за 2020 рік підкреслюється, що найбезпечнішим підходом для жінок, які намагаються завагітніти, є повна відмова від алкоголю.
За даними Fertility Research and Practice, приблизно 12% пар у Сполучених Штатах стикаються з проблемами із зачаттям. Враховуючи, що алкоголь є одним із найпоширеніших рекреаційних речовин, важливо вивчити його потенційний негативний вплив на репродукцію людини.
Нещодавнє когортне дослідження за участю понад 5000 вагітних жінок підкреслює значні відмінності у вживанні алкоголю залежно від наміру завагітніти. Жінки із запланованою вагітністю на 31% рідше вживали алкоголь під час вагітності порівняно з жінками з незапланованою вагітністю.
Шкідливий вплив вживання алкоголю під час вагітності широко задокументовано. Алкоголь легко проходить через плаценту в амніотичну рідину і досягає плода. Цікаво, що плід часто піддається впливу вищих концентрацій алкоголю, ніж мати, через накопичення алкоголю та його побічних продуктів у амніотичній рідині. До того ж активність метаболічних ферментів плода є порівняно нижчою, що сприяє цьому підвищеному впливу.
Організм втрачає антиоксидантну здатність, спричиняючи підвищення рівня шкідливих молекул, зокрема вільних радикалів та активних форм кисню. Ці речовини можуть призвести до загибелі більшої кількості клітин у мозку плода.
Надмірне вживання алкоголю може знизити оваріальний резерв (кількість яйцеклітин) жінки та її здатність до зачаття. Дослідження, проведене за участю афроамериканок у Мічігані, показало, що ті, хто вживає алкоголь два або більше разів на тиждень, мають на 26% нижчий рівень АМГ (антимюллерів гормон) порівняно з тими, хто вживає алкогольнi напої лише час від часу.
До того ж є дані, які свідчать про те, що жінки з алкоголізмом можуть вступити в менопаузу в більш ранньому віці, ніж ті, які не мають розладів, пов’язаних із вживанням алкоголю.
Тому на питання «Чи можна пити алкоголь при вагітності?» можна відповісти, що для здорових та своєчасних пологів без ускладнень вирішальне значення має повна відмова від алкоголю.
Ведення вагітності у Львові охоплює низку рекомендацій та порад для гарантування здорового перебігу вагітності та пологів. Але ми радимо звернутись до медичного центру «Мати та дитина» до вагітності. Нашi фахiвцi запропонують всi важливi дiагностичнi методи та корекцію здоров’я для успішного зачаття.
Щоб записатись на консультацію до акушера-гінеколога у Львові, Житомирі, Києві, залиште заявку на нашому сайті або зателефонуйте за вказаним номером.
Автор: Крушинська Олена Юзефівна — акушер-гінеколог.
Джерела: