(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Як жінці підготуватися до вагітності? Питання не пусте, адже від того, як буде протікати вагітність, багато в чому залежить благополуччя її результату, здоров'я майбутнього малюка і самої мами. Водночас підхід повинен бути розумним: вагітність не хвороба, не щось надзвичайне, а нормальний, природний стан жінки. Відповідальне ставлення до вагітності полягає в її плануванні: потрібно забезпечити організму сприятливі умови для виношування та усунути те, що здатне завдати шкоди.
Акушери-гінекологи вважають, що підтримувати здоров'я дівчинці потрібно з народження, маючи на увазі, що прийде час, і вона стане мамою. Але пряму підготовку до вагітності рекомендується починати як мінімум за два-три місяці до початку активних спроб зачаття. У цей період потрібно:
Зупинимося на останньому пункті докладніше.
Для початку слід проконсультуватися з сімейним лікарем. Знаючи свою пацієнткуа, він призначить ті дослідження, які будуть необхідні саме їй. Оскільки зазвичай про зачаття замислюються молоді жінки, які не мають будь-яких серйозних захворювань, обстеження має загальний характер: допомагає визначити стан здоров'я в цілому і виключити присутність тієї патології, яка здатна завдати шкоди.
Обстеження починається з того, що лікар розмовляє з жінкою, розпитує про наявні симптоми, сімейному анамнезі. призначає:
Перерахованих досліджень досить, якщо за їх результатами з'ясовується, що жінка здорова. Якщо виникне необхідність в уточненні, лікар призначить додаткові тести: це може бути УЗД малого таза, ЕКГ, кольпоскопія і т. Д.
Додаткові аналізи при плануванні вагітності:
Якщо в результаті обстеження виявлено проблеми, що вимагають уваги, це слід обговорити з сімейним лікарем.
Необхідно відвідати стоматолога і пройти санацію порожнини рота. Це обов'язковий етап, оскільки захворювання зубів і ясен є постійним джерелом інфекції в організмі, навіть в тих випадках, коли протікають безсимптомно.
Заведено вважати, що готуючись до вагітності, обов'язково потрібно приймати вітамінні комплекси, бо з продуктів неможливо отримати необхідну кількість вітамінів. Таку думку було популярно протягом десятків років і всіляко підтримувалося не тільки рекламою, а й багатьма лікарями. Зараз вона визнана помилковою.
Вітаміни при плануванні вагітності дійсно необхідні, причому не тільки при плануванні, а й при самій вагітності, та й без неї теж. Однак всі необхідні мікро- та макроелементи жінка отримує з їжі, якщо харчується нормально. Поняття «нормально харчуватися» включає регулярне, не рідше декількох разів на тиждень вживання овочів і фруктів, молочних (кисломолочних) продуктів, м'яса і / або риби, яєць, зернових продуктів (круп, макаронних виробів, хліба). Це звичайний раціон, ніякої особливої дієти тут не потрібно.
Якщо ж дефіцит існує, прийом вітамінних препаратів може бути необхідним, але їх склад і дозування обов'язково обговорюється з лікарем. Приймати «про всяк випадок» широко рекламовані вітамінно-мінеральні комплекси не слід, тому, що вони складаються з субтерапевтических (нижчі за ті, що діють) доз синтетичних вітамінів, які ще й погано засвоюються організмом.
Вагітність і поява на світ малюка змінюють життя сім'ї, і до цього слід бути готовою. Неминучі труднощі та незручності, але потрібно розуміти, що все нове, все хороше в житті завжди пов'язане з новими завданнями. Жінка не повинна відчувати себе безпорадною, вона повинна знати, що проблеми можна вирішити, труднощі переборні, вона завжди може розраховувати на підтримку сім'ї, друзів і суспільства.
Щоб складності, пов'язані з вагітністю та народженням дитини, не застали зненацька, рекомендується відвідувати школу майбутніх мам. Там же можна отримати грамотну консультацію по будь-яких питань, що стосуються вагітності. Якщо жінка відчуває постійну тривожність, наприклад, у зв'язку з невдачею минулої вагітності, показано психологічне консультування.