пн-пт: 8:00 - 20:00
сб: 8:00 - 18:00

Лазерне лікування нетримання сечі: причини захворювання, показання та як проходить лiкування

Головна
|
Послуги
|
Лазерне лікування нетримання сечі: причини захворювання, показання та як проходить лiкування

Нетримання сечі у чоловіків та жінок — це втрата контролю над своїм сечовим міхуром, що призводить до ненавмисного витоку сечі. Розрізняється за ступенем тяжкості: деякі люди можуть відчувати лише незначні витоки, коли вони сміються, кашляють або чхають, водночас в інших виникає раптова та сильна потреба в сечовипусканні, іноді люди не в змозі вчасно дійти до ванної кімнати.

Часто ми чуємо, що нетримання сечі зустрічається з віком, однак сьогоднi молодi жiнки та чоловіки також стикаються з цією проблемою у повсякденному житті. Ця фiзiологiчна проблема може потребувати змін у спосібі життя, виконання вправ для зміцнення м'язів тазового дна та дотримання дієти. Однак лазерне лікування нетримання сечі на сьогоднi є найефективнішим методом вирішення даної проблеми. 

Причини нетримання сечі

На нетримання сечі може впливати кілька чинників, зокрема менопауза, когнітивні порушення, ожиріння та старіння. 

  • Менопауза: Під час менопаузи організм виробляє менше естрогену, гормону, який допомагає підтримувати міцність і еластичність тканин сечового міхура та уретри жінки. Зі зниженням рівня естрогену ці тканини можуть слабшати, що призводить до втрати контролю над сечовим міхуром і підвищення ризику нетримання сечі.
  • Вагітність: Під час вагітності гормональні зміни та додаткова вага плода можуть додатково тиснути на сечовий міхур і послабити м’язи тазового дна.
  • Когнітивні порушення: Нетримання сечi може спостерігаються за деменції або хвороби Альцгеймера. Пацієнти можуть мати складнощі з розпізнаванням потреби в сечовипусканні. Також зниження когнітивних функцій може вплинути на здатність людини швидко рухатися або планувати відвідування туалету, що збільшує ймовірність нетримання сечi.
  • Ожиріння: Надмірна вага створює додатковий тиск на сечовий міхур і навколишні м’язи, що може послабити тазове дно. Цей підвищений тиск може призвести до стресового нетримання, коли такі дії, як-от кашель, чхання або фізичні вправи, спричиняють витік сечі.
  • Старіння: З віком м’язи, які підтримують сечовий міхур і уретру, можуть слабшати. Також старший вік може спровокувати зменшення ємності сечового міхура, що призводить до більш частих позивів і потенційних випадків нетримання сечi.
  • Збільшена простата: З віком у чоловіків простата може збільшуватися, чинячи тиск на уретру та сечовий міхур, що призводить до позивів до сечовипускання та підтікання.

Ускладнення при нетриманні сечі

Хронічне нетримання сечі може призвести до кількох ускладнень, які впливають і на фізичне здоров’я, і на загальну якість життя. 

  • Проблеми зі шкірою: Постійний контакт шкiри та сечі може подразнювати шкіру, що призводить до висипань та дискомфорту.
  • Вплив на особисте життя: Нетримання сечі призводить до неприємного запаху, що може змусити людей уникати соціальних ситуацій та призводити до ізоляції.
  • Емоційні та психологічні наслідки: Ця проблема може призвести до тривоги та депресії, впливаючи на самооцінку та стосунки з людьми.
  • Сексуальна дисфункція: Нетримання сечі також може заважати сексуальній активності, що призводить до напруги в інтимних стосунках та їх уникнення. 

Ефективне лікування нетримання сечі може допомогти запобігти цим ускладненням і покращити якість життя таких пацієнтів.

Дiагностика нетримання сечi

Щоб визначити причину нетримання сечі, лікарі використовують наступні методи. Опитування щодо способу життя, наприклад кількість рідини, яку споживає пацієнт, як часто пацієнт відчуває позиви до сечовипускання або витіки. Також лікарі проводять прості тести, наприклад просять пацієнта покашляти стоячи, щоб перевірити, чи це спричиняє витік сечі.

Серед діагностичних тестів нетримання сечi призначають аналіз сечі та посів для перевірки наявності ознак інфекції, крові або високого рівня цукру в сечі. У чоловіків він також може виявити простатит (запалення простати).

Візуалізаційний тест, наприклад ультразвук, можна використовувати для спостереження за будь-якими змінами в положенні сечового міхура та уретри під час сечовипускання, кашлю або напруження.

Уродинамічні дослідження складаються з кількох тестів, які допомагають фахівцям детально оцінити функціональний стан сечового міхура та уретри. Ці тести охоплюють:

  • Урофлоуметрію: вимірювання швидкість потоку сечі для виявлення аномалій.
  • Цистометрію: оцiнка тиску у сечовому міхурі при різних рівнях наповнення.
  • Профілометрію: реєстрацiя тиску уздовж уретри для оцінки її функції.
  • Електроміографію: моніторинг електричної активності м’язів, які беруть участь у сечовипусканні.
  • Дослідження тиску та потоку: вимірювання зміни тиску під час сечовипускання, щоб оцінити зв’язок між тиском у сечовому міхурі та потоком сечі.

Саме задяки цим дослідженням легко оцінити рухову функцію трьох ключових груп м’язів нижніх сечовивідних шляхів — сечового міхура, гладких м’язів уретри та зовнішнього поперечносмугастого м’язового сфінктера.

Лазерна корекція нетримання сечі

Саме лікування лазером нетримання сечі — інноваційна, ефективна та швидка процедура, яка полегшує симптоми нетримання сечі, покращує силу м’язів тазового дна та покращує якість життя.

Лазерне лікування нетримання сечі у жінок працює шляхом зміни колагенових зв’язків у вагінальній тканині, оскiльки колаген є ключовим структурним білком у ній. Лазер змушує колаген скорочуватися приблизно на дві третини від його початкової довжини.

Процедура починається з обробки піхви пацієнтки антисептиком. Далi встановлюють лазерний рефлектор, який направляє систему подачі лазерного променя. Лазер створює тепловий ефект, провокуючи скорочення колагену в слизовій піхви. Вся процедура зазвичай триває близько 25 хвилин. Анестезія не потрібна, хоча деякі пацієнти можуть відчувати легкий дискомфорт або відчуття печіння, яке зазвичай зникає відразу після процедури. Пацієнтки можуть повернутися до повсякденної діяльності відразу після процедури.

Що кажуть дослiдження?

Дослідження Journal of Menopausal Medicine за 2022 рiк показало покращення на 72,6% після трьох щомісячних амбулаторних сеансів лікування лазером. Щоденники сечовипускання та вимірювання ваги прокладок показали значне зниження частоти епізодів нетримання сечі. До того ж учасники групи лазерного лікування відчували значно менші позиви та підтікання сечі під час статевого акту. Також було відмічено покращення якості життя. Протягом 12-місячного періоду спостереження не повідомлялося про жодні негативні ефекти.

Лікування нетримання сечi в Києві, Львові, Житомирі

Лазерне лікування нетримання сечі є дуже ефективним, оскільки воно спрямоване на першопричину захворювання — ослаблення вагінальних тканин і м’язів тазового дна. Цей підхід не лишеусуває симптоми, але й відновленню нормальної функції. В медичних центрах «Мати та дитина» ми пропонуємо найсучасніші, швидкі та безболісні рішення для лікування цієї делікатної проблеми. Наші процедури розроблені таким чином, щоб бути мінімально інвазивними для гарантування вашого комфорту. 

Автор: Крушинська Олена Юзефівна — акушер-гінеколог.

 

Джерела:

  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9843031/
Приходьте
на консультацію
Запис на прийом
0 800 504 205