Кровотеча під час вагітності може мати різні причини, деякі з яких можуть бути серйозними та вимагати негайної допомоги. Такі стани, як-от передлежання плаценти, відшарування плаценти або позаматкова вагітність, можуть становити ризик для матері та дитини. Без належного медичного обстеження важко визначити причину кровотечі та призначити відповідне лікування.
Деякi жiнки при надії звертаються до інтернету: «Чому під час вагітності йдуть місячні?». Інформація, знайдена в мережі, може бути неточною чи невідповідною для вашої конкретної ситуації, і покладатися на неї — це затримати надання медичної допомоги, яка може бути життєво необхідною.
Причини менструації під час вагітності
Місячні під час вагітності можуть викликати занепокоєння. Деякі жінки можуть помилково сприйняти ці виділення як менструацію, особливо якщо вони збігаються з передбачуваними датами менструації.
Кров'янисті виділення в першому триместрі вагітності — досить поширене явище, яке може бути різним за значущістю. Невеликі виділення можуть просто свідчити про те, що плацента імплантується в матку. Кровотечі частіше спостерігаються протягом першого триместру. Деякі помірні кров’янисті виділення можуть виникати, коли плацента імплантується в матці. Також викликати легку кровотечу може статевий акт.
Однак більш серйозні причини кровотечі в першому триместрі охоплюють:
- Викидень.
- Інфекції.
- Позаматкову вагітність.
- Гестаційну трофобластичну хворобу (рідкісний стан, за якого пухлина з аномальною тканиною плода імітує вагітність).
- Гормональні зміни, а саме зниження рівня естрогену внаслідок стресу, хвороби або запалення.
Вагітність під час місячних неможлива, однак на початку вагітність може супроводжуватись світло-рожевими або коричневими виділеннями. Саме такi видiлення не мають негативних наслiдкiв, хоча жінка має повідомити про занепокоєння акушеру-гінекологу у Львові та пройти обстеження за потреби.
Кровотеча на пізніх термінах вагітності, особливо після 20-го тижня, може бути наслідком:
- передлежання плаценти;
- статевого акту;
- передчасних пологів;
- розриву матки;
- відшарування плаценти.
Хоча кровотеча під час вагітності може викликати занепокоєння, вона не завжди свідчить про втрату дитини.
У період третього триместру, якщо жінка помічає кров'янисті видiлення, якi супроводжується болем, спазмами, або запамороченням або сильною кровотечею зі згустками, вона або люди, які перебувають поруч, мають негайно звернутись по медичну допомогу.
Що кажуть дослiдження?
Кровотеча під час вагітності була визнана значним чинником ризику несприятливих результатів вагітності. Дослідження «Вагінальна кровотеча під час вагітності та несприятливі клінічні результати: систематичний огляд і метааналіз за 2024 рiк» мало на меті дослідити зв’язок між кровотечею протягом першого триместру вагітності та клінічними негативними ефектами за допомогою систематичного огляду та метааналізу.
Слабкі виділення та кровотеча є поширеними під час вагітності, але їх не пов’язують з якоюсь конкретною причиною. За даними дослiдження, чверть вагітностей пов'язана з легкою або сильною кровотечею протягом першого триместру.
Поширеність кровотечі протягом першого триместру вагітності коливається від 7 до 25%. Зазвичай кровотеча протягом першого триместру вагітності може передбачити несприятливі наслідки для матері та немовляти, а ризик внутрішньоутробної смертності зростає в чотири рази. Ці несприятливі наслідки можуть збільшити рівень госпіталізації новонароджених та їхніх матерів, перешкоджати розвитку немовлят та призводити до неонатальної смерті.
Систематичний огляд і метааналіз мали на меті покращити наше розуміння відповідних заходів охорони здоров’я для запобігання несприятливим результатам вагітності. За даними результатів, кровотеча під час першого триместру вагітності підвищує ризик передчасних пологів, низької маси тіла при народженні, передчасного розриву оболонок, аборт або народження мертвої дитини, відшарування плаценти та передлежання плаценти.
Консультацiя гінеколога у Львові, Житомирі, Києві
Щоб записатись на консультацію до гінеколога та розпочати ведення вагітності в медичних центрах «Мати та дитина» залиште заявку на нашому сайті або зателефонуйте за вказаним номером.
Ми заохочуємо жінок при надії звертатись до професiоналiв щоразу, коли у них виникнуть запитання чи занепокоєння щодо свого здоров’я. Попри те, чи відчуваєте ви симптоми, потребуєте заспокоєння чи просто хочете обговорити своє самопочуття, фахiвцi «Мати та дитина» готовi завжди надати кваліфіковану допомогу та підтримку.
Автор: Поліщук Ольга Іванівна — акушер-гінеколог.
Джерела:
- https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/01443615.2023.2288224