Лубриканти, або змазка, — гель, призначений для зволоження статевих органів. Це чудовий засіб покращити сексуальне життя: збільшити тривалість статевого акту або прискорити досягнення оргазму. До того ж гель-лубрикант потрібен в експериментах з анальним сексом, оскількі він запобігає виникненню мікротравм, пошкоджень, больових відчуттів. Дуже часто показаний жінкам через недостатнє зволоження піхви або відсутність природної змазки в період менопаузи, під час лактації, після проведення хіміотерапії, під час вживання деяких ліків.
Лубриканти не мають протвопоказань до застосування за винятком індівідуальних алергічних реакцій на деякі складники продукту. Але алергію можна уникнути — достатньо підібрати правильний засіб.
Які ж бувають лубріканти?
Існує кілька видів гелю:
На водній основі
Це універсальна змазка, вважається найбільш фізіологічною. Може містити в своєму складі гіалуронову кіслоту, алоє, молочну кіслоту, які сприятливо впливають на слизову піхви, зволожуючи її.
Вибираючи лубрикант, звертайте увагу на наявність у складі парабенів, глицерину, спирту, цукру, які можуть викликати подразнення та запальні процеси. Також треба контролювати pH гелю, який має бути в межах 3,5–4,3. Лубриканти на водній основі сумісні з презервативами та секс-іграшками. Можуть бути істівними, тому підходять і для орального сексу.
Недоліки:
- можуть швидко висихати;
- не підходять для сексу у воді.
На масляній основі
Добре підходять для інтимного масажу. Можуть містити натуральні масла (кокосове, рослине, оливкове, авокадо), тому безпечні для піхви, а також їстівні. Якщо лубрикант на основі синтетичних масел, то краще його використовувати лише для зовнішньої мастурбації.
Недоліки:
- не сумісні з латексними презервативами;
- залишають плями.
На силиконовій основі
Є вибором шанувальників сексу в воді. Цей лубрикант має пролонговану дію та гарантує відсутність тертя. Підходить для анального сексу та еротичного масажу.
Недоліки:
- складно змивається;
- руйнує силіконові іграшки.
Гібридні
Поєднують в собі властивості кількох основ.
Лубриканти можуть ще поділятись за призначенням:
- зволожувальні;
- ароматизовані;
- збуджувальні;
- пролонговані;
- анальні;
- їстівні.
Поширенні питання про лубриканти
Чи заважає лубрикант зачаттю?
Загалом лубриканти не є засобами контрацепції, але деякі можуть впливати на рухомість сперматозоїдів або загущувати цервікальний слиз. Тому якщо ви намагаєтесь завагітнити, обирайте лубриканти, створюють сприятливий pH для підтримки життєздатності сперматозоїдів та їхньої рухливості.
Чи безпечно використовувати лубрикант під час вагітності?
Так, безпечно використовувати той гель, що вам підходить та яким ви користовувались раніше. Якщо під час вагітності ви відчули сухість піхви, що пов’язанє зі зміною гормонального балансу, та вирішили вперше спробувати лубрикант, то насамперед нанесіть невелику кількість на руку та проведіть тест, щоб виключити подразнення або алергічну реакцію. Також звертайте увагу на склад, віддавайте перевагу складникам рослинного чи органічного походження.
Не позбавляйте себе задоволення та дбайте про своє інтимне здоров’я!
Автор: Сарбєй Євгенія Ігорівна — акушер-гінеколог, репродуктолог.
Дата оновлення статті: 07.02.2024