(Вартість дзвінків згідно тарифів Вашого оператора)
Пн.-Пт: 08:00 - 20:00; Сб: 08:00 - 18:00
Як нас знайти?Знаємо, що тих, хто лізе із нав’язливими порадами, не любить ніхто. Але ж ми до вас тільки з корисним. От і зараз, склали невеличку пам'ятку для тих, хто тільки но запланував вагітність. Нескладні кроки, які ви зможете зробити самостійно, без допомоги лікарів, та підвищити свої шанси на вагітність.
1) Киньте нарешті палити!
Ви ж добре знаєте, як паління впливає на фертильність жінок та чоловіків. Якщо вам вдасться позбутися цієї шкідливої звички прямо зараз, то ваші шанси на зачаття швидко зростуть. І от вам ще один аргумент проти паління. Доведено, що воно пошкоджує ДНК вашої дитини.
Отже, мобілізуйте всю силу волі, викурюйте останню (якщо вже без цього не можна) та забувайте про куріння назавжди. Заодно, зможете відучити чоловіка від цигарок. Не тільки ж вам страждати!
2) Почніть приймати фолієву кислоту
Прямо зараз, дочитуйте цей пост, записуйтеся на прийом до спеціалістів, аби вони визначилися із необхідним для вас дозуванням. Як показали дослідження, щоденний прийом препарату за кілька місяців до настання вагітності у 80% випадків знижує ризик вроджених вад розвитку плоду.
Починати прийом фолієвої радять за два місяці до припинення контрацепції. Якщо ви вже її припинили, почніть щоденний прийом та не припиняйте до настання 12-го тижня вагітності.
3) Слідкуйте за раціоном
Це ви теж знаєте – збалансована дієта покращить фертильність. Знають цей пункт всі та, на жаль, не всі його дотримуються. Між тим ваш раціон повинен містити цільнозернові, ненасичені жири та рослинні білки, такі як сочевиця та боби.
Ваша дієта до та під час вагітності також впливає на розвиток вашої дитини в утробі матері та його здоров’я в майбутньому. Здорова дієта під час вагітності – це теж саме, що і здорова дієта на все життя. Тож, можете скористатися нагодою та виробити корисну звичку – відмовитися від джанк фуду та перейти на нормальну їжу.
4) Зменште вживання кофеїну
І ще один пункт, присвячений шкідливій звичці. Вченими доведено, що споживання занадто великої кількості кофеїну в період зачаття підвищує шанси викидня. Це стосується як жінок, так і чоловіків. Також доведено, що завелика кількість кофеїну під час вагітності шкідлива й для малюка. Якщо у вас у планах зачаття, то вам та вашому партнеру слід подумати про обмеження вживання кофеїну до 200 мг на день та краще забути про нього взагалі. Розуміємо, звучить страшно, але ви можете перейти на заварну каву без кофеїну. Якщо не помилитеся із вибором сорту, то особливого дискомфорту після переходу на безкофеїнову каву (декаф) ви не відчуєте. Буде той самий ароматний напій.
5) Намагайтеся підтримувати нормальну вагу
Ваш ІМТ (індекс маси тіла) – це показник, який використовується для того, аби визначити, чи здорова ваша ідеальна вага. Ідеальний ІМТ до зачаття складає від 18,5 до 24,9
Високий ІМТ (понад 25) може знизити вашу фертильність та підвищити ризик ускладнень під час вагітності. Надлишкова вага також сприяє проблемам з фертильністю у чоловіків.
Що тут можемо сказати, спортзал (або хоча б ранкова пробіжка) нікому не завадять.
Недостатня вага (ІМТ 18,5 або менше). Це також може вплинути на вашу фертильність та викликати проблеми зі здоров’ям під час вагітності. З цим так само треба боротися. Найкращий варіант – звернутися до дієтолога.
6) Ведіть активний спосіб життя
Цей пункт органічно продовжує попередній. Активний спосіб життя до та після зачаття допоможе фертильності, піде на користь вашій вагітності та дитині у довгостроковій перспективі. Спеціалісти радять не менш ніж 159 хвилин аеробної активності на тиждень та силові вправи, аби пропрацювати всі основні групи м’язів, два чи більше днів на тиждень.
7) Забудьте про алкоголь
І знов банальне про шкідливу звичку. Надмірне споживання алкоголю пов'язане зі зниженням рівня фертильності як у жінок, так і у чоловіків. Крім того, алкоголь під час вагітності, особливо в перший триместр, підвищує ризик ускладнень. Найкраще, коли вже вирішили завести дитину, взагалі не вживати алкоголь.
8) Зробіть скринінг шийки матки
Якщо вам від 25 до 49, слід проходити скринінг кожні три роки. Якщо ви за якихось причин цього не робили, пройдіть тестування до того, як завагітнієте. Вагітність значно ускладнить інтерпретацію результатів вашого тесту.
9) Пройдіть обстеження сексуального здоров’я
Інфекції, набуті статевим шляхом (ІНСШ), вплинуть на вашу фертильність, а також на майбутню вагітність та на дитину. Якщо є підстави думати, що у вас, чи у вашого партнера є ІНСШ, важливо, аби ви пройшли тестування.